×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Хотелиери настояват: Таксиметровите шофьори в Слънчев бряг само с униформи


Хотелиери настояват: Таксиметровите шофьори в Слънчев бряг само с униформи
Не само таксиджиите, но и файтонджиите да са с дрескод
19 Май 2020, Вторник, 19:00 ч.
Автор: Емел МАХМУД, снимката е илюстративна

Очаква се предложението да бъде входирано и в Общинския съвет

Таксиметровите шофьори в Несебър и Слънчев бряг да носят униформи – това предложение отправи туристическият бранш на заседанието на Консултативния съвет по въпросите с туризма. Според хотелиерите в момента видът на водачите, които возят гостите на морските ни курорти, е крайно неподходящ и нелицеприятен.

Кметът на Несебър Николай Димитров приветства идеята. Той е категоричен, че всеки един компонент е много важен и показва облика на общината. 
Темата повдигна председателят на Сдружение „Клуб на хотелиера“ – Несебър Диана Колчева. Тя обясни, че въвеждането на задължителна униформа да не бъде само за шофьорите на жълтите коли, но и за файтонджиите, които возят туристи,

„Туристическата услуга в дадена дестинация е комплексна. Всички, които работят с почиващи, трябва да изглеждат по подходящ начин, да имат добро поведение и да предложат качествена услуга. Именно поради тази причина още в началото на тази година входирахме искане за среща с кмета на община Несебър Николай Димитров, на която да обсъдим тези въпроси. Една от точките бе именно облеклото на таксиметровите шофьори, опериращи на територията на общината, при издаването на разрешителното за извършване на таксиметрова услуга. Тоест може да го получиш, ако не си осигурил униформа на служителите си, които карат твоите автомобили“, обясни Диана Колчева. 

Според нея това ще има добър ефект върху цялостния имидж на Слънчев бряг и Несебър и ще бъде позитивно прието от туристите.  

Тя смята, че предложението ще бъде прието от общинските съветници.

„Консултативният съвет по въпросите с туризма има такава цел – да предлага идеи, които администрацията да възприема, да се вземат решение в Общинския съвет и да се прилагат“, каза още Колчева. 
 


В категории: Несебър


Емел МАХМУД Автор
Емел МАХМУД
23
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ Празничните добавки са унижение за пенсионерите Празничните добавки са унижение за пенсионерите 04/04/2026, Събота 20:40 3
Флагман.БГ Защо Азис и Иво Димчев са във война Защо Азис и Иво Димчев са във война 04/04/2026, Събота 20:00 8
23
Коментара по темата
23.
*********
21.05.2020 11:53:21
0
0
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
22.
До G Unit
20.05.2020 10:01:21
1
3
Колега прав си но до някъде.Микерето не е циганин а е доста оборотен файтонджия за времето си.Иначе по голяма паплач от таксиджиите трудно.
21.
Голю
20.05.2020 09:21:32
2
7
Бре,то ше е голям смях...Поройските амуджи и Оризарските селяни с униформи..
20.
Аз.
20.05.2020 06:20:15
3
8
Стига рев! Една моряшка фанелка, моряшка шапка , къси панталони /не шорти/и едни летни обувки и готово .
19.
Той
19.05.2020 23:34:19
2
12
Така ще е докато си седим тук и се правим на големци.Я да излезем на улицата както когато ви се обадиха да защитавате кмета но сега сами да се организираме , да си защитим правата.Ние сме собственици на фирмите ние решаваме как да са облечени работниците не някой друг.Хотелиерите оправиха заплатите на работниците сега тръгнаха такситата да оправят.
18.
G unit
19.05.2020 23:04:23
2
23
Файтонджиите винаги са били добре облечени,макар и цигани. Бакшишите с миризшивите чехлички за баня и скъсните гащи са тотал щета за комплекса.
17.
Непознат
19.05.2020 22:55:43
1
8
Бай Стефчо с разкопчания дюкян къде остава???
16.
Гост
19.05.2020 22:24:39
0
5
Ко речи Ко?
15.
На някой му мише
19.05.2020 21:52:37
0
18
На много хора се оказва, че им мирише пречи, една тоалетна няма все по храстите да хадят, а като лапат на аванта всичко е наред, преди избори обещават все що може, Частен сектор кой, както може ще разполага и изглежда. В общинското БКС, имам ли униформа, в общината Униформа? НЕ етично облекло, "униформа "? Да не споменаваме пътя от Несебър до Свети Влас през Слънчев бряг няма и 50 см. Без дупка, а се бият в гърдиче че са много загрижени за бизнеса и инфраструктурата.
14.
Община несебър
19.05.2020 21:37:01
2
16
Даже общината дава разрешителните за 150 лева, аве дайте ги без пари тъй тъй сезона е отписан те пак пари да смучат
13.
Гост
19.05.2020 21:18:15
5
6
Абе я ф@к
12.
Изгрев
19.05.2020 21:13:29
5
13
Всичката наред пак се хващат за таксиметровите шофьори,има много работи за оправяне преди униформите
11.
1234
19.05.2020 20:32:00
7
26
Ако работя за Колчева,плаща ми патента ,купува ми нова кола на 15 год.,плаща ми осигуровките, ремонта по колата, тогава да има претенции!!!При условие , че аз съм си ЕТ,аз определям дали ще нося или не!Да я опъна нея на пияцата на 42 °,да и се вмирише сливата,ще я питам тогава кви униформи, кви 5 лева.
10.
Шишо
19.05.2020 20:17:02
4
21
Униформи и да не пърдят на развалени яйца
9.
RST
19.05.2020 20:07:40
8
27
Униформи и задължително да се къпят всеки ден, че 80% от тях смърдят на комбинацията вкиснато,спарено, пот, алкохол,мърша и пръднато!
8.
TAXI
19.05.2020 19:28:33
6
23
То никой не иска да си вземе разрешителното те униформи.Когато на форт Нокс и елените сложат и аз слагам.
7.
Динко дъвката
19.05.2020 19:25:07
7
17
Аз слагам,за другите незнам.Да го дух@те всички колеги.
6.
мнение
19.05.2020 19:24:00
2
23
Идеята е супер. но не само шпофьорите а във всички ин ституции , следва да има работно облекло. Така ако влезеш , и ти си гражданин ът , ще знаеш кои работи, ако имаш нужда от инфо. Доста по представителн о е, табела с името също е важен компонент.
5.
Aa
19.05.2020 19:19:43
1
16
Ама може ли всеки клиент който се качи да го возя на тарифа щото само пазърлъци водят с нас а
4.
Хахахахахахахахаха
19.05.2020 19:18:31
11
28
Идиоти, вие туристи докарайте те униформи тръгнали да ни слагат
3.
Nel
19.05.2020 19:16:08
3
26
...Да се погрижат за чистотата на този БЕТОНЕН" курорт"...
2.
bai kosta
19.05.2020 19:08:40
4
30
По тая логика всички които в известна степен обслужват туристи трябва да са с униформа,дори и проститутките.
1.
Ь
19.05.2020 19:07:08
4
40
А хотелиерите кога ще плащат нормални заплати на служителите си? На мен това ми е доста по-нелицеприятно. А да, евтиния алкохол и храна, която се предлага на блок масите съшо не е лицеприятна
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Супер модерна нелегална фабрика за цигари е работила под носа на властите в Дупница Супер модерна нелегална фабрика за цигари е работила под носа на властите в Дупница Вътре са открити над 11 тона нарязан тютюн и общо 651 мастербокса готова продукция Подкрепата за рояла на Бургас расте, семейство Губерови се включи с дарение Подкрепата за рояла на Бургас расте, семейство Губерови се включи с дарение Средствата доближават кампанията до нейната цел, която продължава да обединява общественици, духовници, дарители и хора с отношение към културата Ужас в „Меден рудник“: Бесен питбул нападна две деца, едва ги спасиха Ужас в „Меден рудник“: Бесен питбул нападна две деца, едва ги спасиха Съсед и служител на МВР скочиха с риск за живота си срещу озверелия питбул, за да спасят двете деца  Шефът на ресторантьорите Ричард Алибегов: Продукт от 5 лева вече струва 5 евро. Как да не вдигнем цените? Шефът на ресторантьорите Ричард Алибегов: Продукт от 5 лева вече струва 5 евро. Как да не вдигнем цените? Ресторантьорите настояват за връщане на 9-процентната ставка по ДДС, но опитите им удрят на камък Лидерът на "Сияние": 22 години едни и същи експерти спъват справедливи присъди Лидерът на "Сияние": 22 години едни и същи експерти спъват справедливи присъди От месеци Николай Попов се бори за специален закон за вещите лица, с който да се засили контролът върху дейността и обективността им Крум Зарков от Айтос: Вижте какво се случва по магазините - не е време за политически игрички, а за реални решения Крум Зарков от Айтос: Вижте какво се случва по магазините - не е време за политически игрички, а за реални решения БСП свика заседание на НС по темата за инфлацията и настъпващата криза, но никой не пожела да се занимава с нея, а парламентът се превърна в трибуна за празнословия, казаха от партията  Морбили плъзна в пет области, 68 от заболелите са деца Морбили плъзна в пет области, 68 от заболелите са деца Здравното министерство отчита 73 случая за две седмици, а част от заразените са с поставени една или две дози ваксина Жени ГЕРБ-Бургас обединиха общността в благотворителен волейболен турнир Жени ГЕРБ-Бургас обединиха общността в благотворителен волейболен турнир В турнира участваха осем отбора от региона – ясен знак за високата обществена ангажираност, срещите преминаха с енергия и спортсменски дух, а всяка точка на игрището носеше послание за подкрепа и солидарност Какво поема НЗОК при посещение при стоматолог Какво поема НЗОК при посещение при стоматолог Ирина Цалова обясни какви прегледи и манипулации можем да ползваме Димитър Гавазов - кметът, който само за две години изпълни 80% от програмата си Димитър Гавазов - кметът, който само за две години изпълни 80% от програмата си Днес, като кандидат за народен представител, Гавазов има сериозна преднина пред останалите кандидати, защото зад гърба му стои реално свършена работа за хората
5 партии влизат в НС, формацията на Радев взема 86 мандата, изчисли проф. Константинов 5 партии влизат в НС, формацията на Радев взема 86 мандата, изчисли проф. Константинов Нашето изследване показва 86 за „Прогресивна България” на Радев, 70 – за ГЕРБ, 33 за ПП-ДБ, 22 за ДПС и 19 за „Възраждане”, каза проф. Константинов Любовната афера за която говорят всички - как тази красавица спи с 62-годишния вътрешен министър на Италия Любовната афера за която говорят всички - как тази красавица спи с 62-годишния вътрешен министър на Италия Пиантедози е един от стълбовете в правителството на Мелони, но скандалът може да го обезглави политически Турция продаде 118 тона злато заради обезценената лира Турция продаде 118 тона злато заради обезценената лира Според изчисленията на трима банкери около 26 тона злато са били продадени от централната банка през миналата седмица, докато други 42 тона са били използвани в суап сделки Центърът на София ще бъде затворен утре заради полумаратон Центърът на София ще бъде затворен утре заради полумаратон Въведена е временна организация на движението от 08:00 до около 13:30 ч. на 5 април, Цветница, съобшиха от столична община Празничните добавки са унижение за пенсионерите Празничните добавки са унижение за пенсионерите В последните години неизменно въпросът за добавките вгорчаваше всеки един празник Тези топ храни са изключително полезни за организма Тези топ храни са изключително полезни за организма Морковите дължат своя красив цвят на растителния химикал, наречен бета-каротин, който намалява риска от развитие на катаракта и помага за поддържане на добро зрение, сочат изследвания Защо Азис и Иво Димчев са във война Защо Азис и Иво Димчев са във война Доскорошните близки приятели вече не могат да се понасят и зад камерите демонстрират открита неприязън, която трудно се прикрива дори с професионални усмивки Транспортният бранш пред колапс, настоява за спешни мерки заради енергийната криза Транспортният бранш пред колапс, настоява за спешни мерки заради енергийната криза В писмо до служебния премиер и министрите на транспорта и финансите се подчертава, че липсата на навременна подкрепа може да доведе до сериозни щети за националната икономика Италия затяга мерките: край на свободния туризъм в най-посещаваните места Италия затяга мерките: край на свободния туризъм в най-посещаваните места От Капри до Венеция - нови ограничения срещу свръхтуризма променят начина, по който пътуваме Доналд Тръмп: Времето изтича - 48 часа, преди адът да се стовари върху Иран Доналд Тръмп: Времето изтича - 48 часа, преди адът да се стовари върху Иран На 26 март президентът на САЩ даде на Иран 10-дневен ултиматум да отвори отново Ормузкия проток - критичен морски воден път за световната търговия с петрол, който е блокиран от Иран от началото на войната
Доналд Тръмп към Иран: Доналд Тръмп към Иран: Ще ви върна в каменната ера! Виц на деня Виц на деня Студент в стола:
- За мен два кренвирша!
Глас отзад:
- Я па тоя баровец!
Студентът допълва:
- И осем вилици.
Виц на деня Виц на деня Катаджия спира кола за превишена скорост и казва:
- Максималната скорост е 50 км/ч, а вие карахте с 80 км/ч. За къде така бързахте?
- Да ви донеса ей тези пари...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Силната положителна вяра би създала повече чудеса, отколкото което и да е чудотворно лекарство
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори