АЕГ „Гео Милев“ провокира седмокласници с конкурс за есе
В оценката на есетата ще се вземе под внимание компетентностите за изграждане на есе и изразяване на лична позиция, аргументация и езикови компетентности
С конкурс за есе английската езикова гимназия „Гео Милев“ в Бургас провокира седмокласниците от региона. До 31 май всеки ученик от 7 клас може да се включи със своите размисли на тема „ЕДИН МИЛИАРД причини да научиш китайски език“, а най-добрите ги очакват награди, осигурени от голям електронен търговец.
Текстовете трябва да бъдат изпратени на email: [email protected]. и задължително да включват имената, класа и училището на автора.
В оценката на есетата ще се вземе под внимание компетентностите за изграждане на есе и изразяване на лична позиция, аргументация и езикови компетентности, а максималният обем трябва да бъде до две стандартни машинописни страници. Пълните изисквания могат да се видят ТУК
„Използваме конкурса като форма за промотиране на изучаването на китайски език, тъй като все още нямаме изградени традиции в града и се притесняваме, че тази невероятна възможност за бургаските ученици може да остане незабелязана. С конкурса искаме да насочим вниманието на кандидат-гимназистите към китайския език и ползите, които той ще им донесе.“ обяснява идеята на конкурса директорът на гимназията Жаклин Нейчева.
АЕГ „Гео Милев“ в Бургас е единствената гимназия в региона, която предлага профилирано обучение по китайски език като втори чужд език след английски. Учебната 2019/2020 година бе първата, в която общо 78 гимназисти започнаха да изучават втория по популярност език в света.
Бум на новородени в Маринка: Изграждат нова модерна детска градина
Арктически сблъсък: Дания отряза Тръмп за Гренландия, островът не е за продан
АПИ за скъпия ремонт на пътя към Слънчев бряг: Нямаме „любимци“, спазваме закона
Огнен ад край Стара Загора: Гори регионалното депо за отпадъци до село Ракитница
Фери, който спря Гришо на Уимбълдън, син на мултимилионер
Как да почистим загоряла фурна без търкане
23-годишна българка намерена мъртва в Солун
Бърза пица на тиган за 10 минути: Гениална рецепта без месене и чакане
Хичо загря в бургаска компания за ключов мач на Левски
Адска зима удари съседна Турция насред юли, тежка техника рине преспи
Half-Life 3 отново разпали слуховете, но Valve още мълчи
Разбиха зловеща мафия, заляла пазара с милиони фалшиви презервативи от Китай
