×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Китай запушва теч за $1 трилион, съюзявайки се с наркокартелите зад гърба на САЩ
  • Обновена Експерт предупреди за проблеми за АЕЦ Козлодуй, ако Дунав продължава да спада
  • Атанас Пеканов с амбициозна задача - 95% изплащане на парите по ПВУ
  • Рок вечер на острова този петък – Остава и П.И.Ф се качват на една сцена
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

20 кв.м за едно плажно място това лято


20 кв.м за едно плажно място това лято
Работим за поетапно възобновяване на пътуванията в рамките на Европейския съюз, обясни министърът на туризма Николина Ангелкова, която бе на посещение в Бургас
15 Май 2020, Петък, 16:59 ч.
Автор: Емел МАХМУД, снимка: авторът

Засега заведенията ще продължат да работят единствено на открито

Увеличават квадратурата на платените плажни места по ивиците у нас. За този летен сезон пространството - чадър с два шезлонга, ще бъде 20 квадратни метра, а през 2019-а година бе 16 кв. м. Това каза министърът на туризма Николина Ангелкова. Тя бе на работна среща с туристическия бранш в област Бургас. Дискусията се проведе в Експоцентър Флора, като в нея се включиха областният управител на Бургас Вълчо Чолаков, директорът на ОДМВР ст. комисар Радослав Сотиров, кметът на Бургас Димитър Николов, кметове и на други черноморски общини, хотелиери, ресторантьори, концесионери и др. 

След срещата Николина Ангелкова даде брифинг пред медиите и изясни част от взетите мерки. Тя обясни, че увеличаването на квадратурата на плажното място няма да се отрази на 50-процентовото съотношение свободна и заета зона, тъй като същите изисквания за дистанция ще важат и за свободните зони. 

Димитър Николов: Изберете Южното Черноморие за лятната си почивка, тук е сигурно! 
 

Що се отнася до намалението на цената на плажните принадлежности – те ще се определят по индивидуален подход.

„Намалението трябва да бъде не помалко от 50%. В момента имаме постъпили предложения и за по-големи намаления, включително и за безплатно ползване. В момента, в който изтече срокът, ние ще информираме всички какви ще бъдат условията за ползването на плажните принадлежности. Пропорционално на предложените намаления ще се намали и концесионното възнаграждение“, добави Ангелкова. 

Ако има възможност, страната ни е готова да стартира летния сезон и по-рано от 1 юли.

На работната среща в Експоцентър Флора присъстваха и областният управител на област Бургас Вълчо Чолаков (вляво)  и директорът на ОДМВР-Бургас ст. комисар Радослав Сотиров

Министерството на туризма вече работи за поетапно възобновяване на пътуванията в рамките на вътрешните граници на Европейския съюз. 

„За да се случи това, на първо място е важно каква е епидемиологичната обстановка в странат. Веднага, след като излязоха указанията на ЕК и по разпореждане на премиера, всички ресорни министри сме стартирали незабавно работа да обсъдим възможността за поетапно отваряне на границите с тези държави, с които имаме еднаква епидемична обстановка и здравни мерки. Вече са започнати разговори с нашите съседни страни – Румъния, Гърция, Северна Македония, Турция, както и с Германия, Чехия, Полша, Словакия, скандинавските страни и др. Надявам се да започнем първо с туристите от съседните страни, които, с автомобилен транспорт могат лесно да ни посетят“, обясни министърът на туризма, като уточни че тези разговори не са започнати сега, а ресорното ведомство е в контакт с колегите си от други държави, както и с туроператорите още от началото на кризата. 

14-дневната карантина все още важи за всяка една страна на Европейския съюз. За мен е изключително важно вследствие на тези разговори да отпадне тази мярка - както на нашите граждани, така и на чуждестранните, които ни посещават, каза Ангелкова.

Засега заведенията ще продължат да работят единствено на открито, дори и в хотелите. 

По отношение храненето в хотелите с ол инклузив министър Ангелкова обясни, че това може да се случи, но при ясни правила, посочени в заповедите.

„Правилата са съобразени с изискванията на РЗИ и на Българската агенция за безопасност на храните - да се спазват изискванията за социална дистанция, а тези, които искат да има сервиране на бюфет, това да се осъществява с необходимите предпазни средства. Клиентът няма да има възможност самостоятелно да се обслужва, необходимо е да му се сервира от служител. БАБХ ще следи стриктно за спазването на тези правила", добави Ангелкова.

ВИЖТЕ ЦЕЛИЯ БРИФИНГ:

 


В категории: Бизнес


Емел МАХМУД Автор
Емел МАХМУД
7
Коментара
Владислав БОНЕВ Бивш митничар стана директор на АДФИ Бивш митничар стана директор на АДФИ 04/08/2026, Вторник 19:00 0
7
Коментара по темата
7.
старият краставичар
16.05.2020 10:19:14
2
2
Ши я замола да ми даде 1 декар на плажа, да си го заградя чи мъй страх от короната. Пък после на пясъка ще сея Краставици и домати. Дъл ши вържат нящу?
6.
Бургас
15.05.2020 20:59:46
2
10
Къв сезон кви 5 лв???
5.
1620
15.05.2020 19:58:16
1
10
16квм е била зоната, ама на хартия! И къде ще лежат хората които не желаят чадъри ? Пак им направиха реверанс на мутрите - видяха ,че сезона няма да го има и сега ще ги освободят от таксите !
4.
Агелкова
15.05.2020 19:52:54
0
7
Платена зона 20кв.м разстояние,добре ще се спазва а в свободната зона кой и как ще ги разпределя като нямаш право да гониш хора от плажа.Страхотна логика,платена зона ще има разстояние а в безплатната зона ще е като буркан със солена копърка!!!!!!!!!
3.
Ахааааа
15.05.2020 18:24:09
1
12
всичко пак 5 за 4 ,хубаво го е казал англичанина
2.
Конюшната на Росинант
15.05.2020 17:17:38
0
8
20 квадрата
1.
???
15.05.2020 17:13:01
4
10
а кога ще отпадне карантината от 14 дни? В Германия от днес вече няма карантина за лица влизащи от ЕС.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Неонацисти опитаха да нахлуят в хотел с еврейски деца в София Неонацисти опитаха да нахлуят в хотел с еврейски деца в София Италия осъди антисемитската провокация, а българската полиция не е обявила има ли установени или задържани лица Голямо почистване преобрази алеята край Северния плаж в Бургас Голямо почистване преобрази алеята край Северния плаж в Бургас Близо 100 торби с отпадъци бяха събрани само за няколко часа Ще бъде ли готова Петрова нива за събора: Ремонтът на музея върви до последно Ще бъде ли готова Петрова нива за събора: Ремонтът на музея върви до последно Нямаме притеснения, ще посрещнем гостите до 22 август, увери зам.-кметът Деян Йотов Бивш митничар стана директор на АДФИ Бивш митничар стана директор на АДФИ Бившият заместник-директор на Агенция Митници поема финансовата инспекция след освобождаването на Пламен Тодоров Кой ще стане лидер на Прогресивна България в Царево: Галин Гакев или Дико Диков Кой ще стане лидер на Прогресивна България в Царево: Галин Гакев или Дико Диков Избраният председател почти сигурно ще е кандидат-кметът на ПБ за морската община Румънците са най-доверчиви в ЕС, българите остават под средното ниво Румънците са най-доверчиви в ЕС, българите остават под средното ниво Евростат отчита 5,4 точки за България срещу 7,5 за северната ни съседка, но показателят не измерва доверието в държавните институции Боташ, АМ Черно море и 33% от Хан Тервел: Какво договори властта с Турция Боташ, АМ Черно море и 33% от Хан Тервел: Какво договори властта с Турция Бойко Борисов обвини кабинета, че тихомълком е допуснал турската държавна компания до перспективния блок, а опозицията поиска да бъде публикуван тайният протокол Какво е сила на духа? Питайте незрящия ултрамаратонец Виктор Асенов на Teen Boom Fest Какво е сила на духа? Питайте незрящия ултрамаратонец Виктор Асенов на Teen Boom Fest Човекът, който доказа, че няма невъзможни върхове, идва в Бургас. Бургаските музиканти отново се събраха за незабравима лятна вечер Бургаските музиканти отново се събраха за незабравима лятна вечер Над 100 творци и приятели празнуваха с песни и танци в Морската градина София влиза в битка с жегите с климатични убежища и нов градски план София влиза в битка с жегите с климатични убежища и нов градски план Столицата ще увеличава сенките, зеленината и водните елементи в най-силно нагряващите се райони
Чужденци наляха 12,4 млрд. евро в гръцки имоти, Халкидики е сред най-желаните райони Чужденци наляха 12,4 млрд. евро в гръцки имоти, Халкидики е сред най-желаните райони Атина остава водеща за международните купувачи, а инвеститорите все по-често разглеждат Гърция като дългосрочно убежище за капитала си Тръмп заплаши Иран с обезглавяване, а от Техеран отговориха със закана за много жертви Тръмп заплаши Иран с обезглавяване, а от Техеран отговориха със закана за много жертви Във Вашингтон твърдят, че преговорите вече са започнали, но иранските власти признават единствено за контакти с Оман за Ормузкия проток Зеленски повери на Рустем Умеров преговорите за край на войната Зеленски повери на Рустем Умеров преговорите за край на войната Бившият военен министър ще оглави и украинското външно разузнаване, като поема дипломатически и отбранителни задачи Български талант подписа с "Валядолид" Български талант подписа с "Валядолид" 18-годишният вратар Стефан Михайлов напуска школата на "Национал" и продължава развитието си в Испания Дронове удариха турски кораб в Черно море, трима моряци са в тежко състояние Дронове удариха турски кораб в Черно море, трима моряци са в тежко състояние Плавателният съд се запалил край Новоросийск, а продължаващата опасност от нови атаки затруднила спасителната операция Лекар предупреди: Бебета, възрастни и хронично болни да бягат от плажа по обед Лекар предупреди: Бебета, възрастни и хронично болни да бягат от плажа по обед Чадърът не спира прегряването, а главоболието, гаденето и внезапната отпадналост могат да бъдат първите сигнали за опасно обезводняване Юли обърна календара: Сняг по върховете и 107 литра дъжд за денонощие Юли обърна календара: Сняг по върховете и 107 литра дъжд за денонощие Месецът е най-хладният и валежен юли след 2019 г., но контрастите остават огромни - от едва 13% от нормата в Малко Търново до 371% край Варна Огнен ад край Спокейн: 60 000 души са евакуирани, 600 сгради изгоряха Огнен ад край Спокейн: 60 000 души са евакуирани, 600 сгради изгоряха Три неконтролирани пожара достигнаха жилищни квартали, оставиха хиляди без ток и принудиха властите да мобилизират Националната гвардия Една от най-малките държави в света официално си върна древното име Една от най-малките държави в света официално си върна древното име Науру вече е Република Наоеро, а промяната връща местното произношение, изместено през колониалната епоха Тази държава е най-доброто място за нов живот през 2026 г. Тази държава е най-доброто място за нов живот през 2026 г. Балтийската страна оглави глобална класация благодарение на банковата си система, бизнес средата и сигурността за семействата
Проф. Даниел ВЪЛЧЕВ Проф. Даниел ВЪЛЧЕВ Моето име се завъртя в какви ли не конфигурации, в какви ли не чудесии, но аз няма да се кандидатирам Виц на деня Виц на деня - Какъв е най-добрия начин да се харесам на жените?
- Пиши им любовни бележки върху стотачки.
Виц на деня Виц на деня - Бай Кольо, имаш ли гаечен ключ десятка?
- Имам, ама знаеш ли защо имам?
- Защо?
- Защото не го давам...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Скъпа, исках да ти купя цветя, но цветарският магазин беше затворен, затова съм ти взел бирички
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори