Отвориха малките търговски центрове в Бургас
Още една мярка е отхлабена, а именно – провеждането на сватби на закрито
От днес в Бургас малките търговски центрове, които не предлагат развлекателни дейности, са отворени. Това съобщи кметът на Бургас Димитър Николов. Решението е взето на заседанието на Общинския кризисен щаб в морския град.
Припомняме, че вчера магазините в търговския център "Престиж" в жк "Славейков" отвориха врати след два месеца. Полиция и здравните власти обаче отново ги затвориха, дори се стигна до ескалиране на ситуацията, част от собствениците излязоха пред търговския център и скандираха "Оставка".
Извънредно! Полиция затваря търговски център „Престиж” в бургаския ж. к. „Славейков”
Директорът на РЗИ-Бургас д-р Георги Паздеров обясни, че не са наложени санкции на собствениците, издадено им е само предписание. "След като отидохме на място да проверим, те преустановиха своята дейност, няма да им бъдат наложени санкции", каза д-р Паздеров
На днешното заседание на Общинския кризисен щаб в Бургас е отхлабена още една мярка - провеждането на сватби на закрито. Това обаче ще се случи при спазване на всички мерки за безопасност. Едно от тези изисквания е да се запълва само до 30% от капацитета на затвореното помещение, както и е задължително носенето на маски от всички присъстващи.
Кметът на Бургас Димитър Николов взе участие в работната среща на министъра на туризма Николина Ангелкова и с представители на бранша,която се проведе в Експоцентър Флора
Тя съобщи, че страната ни има готовност да стартира активния летен сезон от 1 юли.
КАКВО ОЩЕ КАЗА МИНИСТЪРЪТ НА ТУРИЗМА - ОЧАКВАЙТЕ СЛЕД МАЛКО ВЪВ ФЛАГМАН
Унищожени са останки от дрон, с взривно вещество, близо до Елените
Нов обрат с времето: скоро идва топлото, термометрите ще показват 33 градуса
Тръмп: Не съм доволен от последния разговор с Техеран
Президентът Илияна Йотова обяви кога започва консултации с партиите
Мъртво пиян катастрофира пред полицията
АПИ с информация за критичния пътен участък Смолян - Пампорово
Крум Зарков на Първи май: Втори живот и втора държава нямаме!
Подробности за пожара в Мол
Румен Радев: Благодарност към поколенията, съградили днешна България
В пекарната струват центове, а аз правя от тях закуска за милиони! Пълнени хлебчета – сочни и зверски вкусни
Психолог направи на пух и прах ергените
Активисти по цял свят излязоха на протестни шествия на Първи май

Той си знае.
За да може днес да им кажете, че мерките падат от днес? Защо не ги въведохте още при падане на извънредното положение на 13 Май? А махнах те само името извънредно положение, а мерките оставихте същите, за да можете да махате на ден по една и да създавате медиен шум и да отклонявате вниманието от скандала с Божков?