Как информационните технологии могат да са в помощ на туристическия сектор
. Събитието се организира от Университет "Проф. д-р Асен Златаров" в партньорство с РЗИ и Община Бургас
Форум-дискусия "Информационните и креативни технологии в помощ на туристическия сектор във време на КОВИД-19" ще се проведе утре /15 май/, от 13:30 ч., в аулата на Медицинския факултет на Университет "Проф. д-р Асен Златаров" - Бургас. Форматът ще събере на едно място водещи специалисти от здравеопазването, информационните технологии и туризма в морския град, членове на центъра за високи постижения по проект UNITe и представители на туристическия бранш. Целта е да се насърчи ролята на междудисциплинарното сътрудничество като основа за преодоляване кризата с КОВИД-19 и последващо устойчиво развитие на важните сектори от икономиката в региона. Събитието се организира от Университет "Проф. д-р Асен Златаров" в партньорство с РЗИ и Община Бургас като част от проекта K-TRIO 4 - "Researchers in the Knowledge Triangle", финансиран от програмата на Европейския съюз Хоризонт 2020.Туризмът е един от най-силно засегнатите сектори от появата на КОВИД-19. В същото време, той съставлява най-голям дял от икономиката на Бургаска област. От огромно значение е възможно най-бързото излизане на туризма от кризисната ситуация с оглед и на предстоящия активен сезон на лято 2020. В последните седмици Община Бургас съвместно с РЗИ и БАБХ започна разработването на алгоритъм от мерки, които да бъдат прилагане в хотелите. За да даде реален резултат обаче, местата за настаняване трябва да изготвят индивидуални планове за създаването на добра организация на работата.В тази връзка по време на събитието ще се дадат насоки за конкретното прилагане на мерките от експерти от здравеопазването, информационните технологии и туризма. Участниците ще представят тенденции в областта на креативните технологии, интелигентния туризъм и дигиталния мениджмънт, които да бъдат от полза на бизнеса за безпроблемно прилагане на мерките за сигурност и хигиена.
Програма - 15.05.2020 г. (петък)
13:30-13:40 ч. - Официално откриване
13:40-14:00 ч. - Здравният проблем КОВИД-19
14:00-14:15 ч. - Кризата в туризма, свързана с КОВИД-19
14:15-14:30 ч. - Информационните технологии в помощ на туристическия бранш за справяне с КОВИД-19
14:30 - Дискусия с представители на туристическия бранш
Място на провеждане: Аула на корпус "Медицински науки", Университет "Проф. д-р Асен Златаров"
Форумът ще се проведе в комбиниран формат - онлайн и в зала. За да запазите място в зала, се свържете на тел. 089680908 - Радовеста Стюърт. Местата са ограничени до 35 поради мерките за сигурност.
Всички други желаещи могат да вземат участие онлайн през приложението Zoom на адрес:Join Zoom Meetinghttps://us02web.zoom.us/j/82212686332?pwd=dEllVnJWOGh0WkxUYk9jelVLVFozdz09
Как да приготвим перфектната зеленчукова супа: Лесна и здравословна рецепта
Тази зодия може да срещне любовта до дни
Рискът от рак е много по-висок при хора, които не са женени
"Гадзета дело Спорт" със специален коментар за България и Джирото
Как да приготвим перфектната зеленчукова супа: Лесна и здравословна рецепта
11/05/2026, Понеделник 20:50
0
Зодиите с най-голяма склонност към романтика
Традиционен български тиквеник с мед и орехи - стъпка по стъпка
Зодиите с най-силна независимост: Кои знаци не се боят да следват своя път
11/05/2026, Понеделник 19:40
0
Любо Пенев с емоционален коментар за предстоящото голямо събитие в Бургас
Заговор срещу Владимир Путин? Какво се знае
Голямата звезда на Джирото Йонас Вингегор даде оценка на българската публика
Румен Радев с покани от Мерц, Мелони и Макрон - ето къде ще е първата визита
Прокурори обсъдиха вредите от наркотиците и наказателната отговорност с ученици в Айтос
