×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • През август се очакват жеги до 44 градуса, а след това рязко захлаждане и бури
  • Разработват нови инфрачервени колани за по-висока пътна безопасност
  • От 2027 г. пенсионните фондове влизат в инфраструктурни проекти и стартъпи
  • Започна ремонт на отводняването по магистрала „Тракия“
  • Финансови анализатори призовават за инвестиране на спестяванията вместо държане в банка
  • Американската армия разкри изпитанията на нова система за електронна война
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Двама бракониери хванати със 120 кг. черна мида на Морска гара, накараха ги сами да я върнат в морето


Двама бракониери хванати със 120 кг. черна мида на Морска гара, накараха ги сами да я върнат в морето
Цялото количество черна мида е върнато обратно във водата в акваторията на пристанище Бургас от нарушителите лично
14 Май 2020, Четвъртък, 12:58 ч.
Автор: Радостина ГЕОРГИЕВА снимки: ИАРА-Бургас

Михаил Тодоров и Мартин Бурилков са двамата мъже, които добивали черна мида в района на фарватера на 14 и 15 буй на пристанище Бургас

120 килограма черна мида уловили двамата бракониери, хванати на Морска гара в Бургас, научи Флагман.бг. Както вече съобщихме, рибарската лодка бе задържана преди около час от гранична полиция и екип на ИАРА.   

Михаил Тодоров и Мартин Бурилков са двамата мъже, които добивали черна мида в района на фарватера на 14 и 15 буй на пристанище Бургас. Това е често срещано и изключително грубо нарушение, подлежи на наказание по чл.30 ал.3 т.1 от ЗРА.

Извънредно! Арестуват лодка на Морска гара в Бургас

Цялото количество черна мида е върнато обратно във водата в акваторията на пристанище Бургас от нарушителите лично. Мидата е била току-що извадена и все още жива. Съставени са два броя АУАН и два от ДМ-Бургас.

 




В категории: Бургас


Радостина ГЕОРГИЕВА Автор
Радостина ГЕОРГИЕВА
19
Коментара
Димитър КИРЯКОВ 4-тонна степен на Falcon 9 ще удари Луната на 5 август 4-тонна степен на Falcon 9 ще удари Луната на 5 август 30/07/2026, Четвъртък 20:00 0
Димитър КИРЯКОВ Бургас се превърна в център на бойните спортове Бургас се превърна в център на бойните спортове 30/07/2026, Четвъртък 19:21 0
Димитър КИРЯКОВ Рекордно нисък Дунав задейства мерки в АЕЦ Козлодуй Рекордно нисък Дунав задейства мерки в АЕЦ Козлодуй 30/07/2026, Четвъртък 19:00 0
19
Коментара по темата
19.
.
15.05.2020 14:24:48
0
0
Flagman iskate da bydete sydeni pak za nevqrna informaciq? Kakvo li razbirate vie ot morski darove? Zashto ne snimahte kato izhvarlqt midata? Xaxaxaxa az shte vi otgovorq zashtoto vsichko e bilo zakonno i koi chovek shte si hvarli truda na vqtura sled kato znae che ne e narushil nishto
18.
Запозната със случая
15.05.2020 14:19:05
0
0
Флагман не ви ли омръзна да пускате фалшива информация или пак искате да бъдете съдени за фалшива информация? Мидата нито е била брана там,нито е била върната обратно
17.
Крум
15.05.2020 12:15:49
1
0
Конфискация на лодката и по 10 000 лв глоба за всеки един. Да се научат един път за винаги да се спазват законите.
16.
до 15""СЕЛСКИЯ""ХАХА
14.05.2020 18:40:00
0
3
ОТ ДЕТЕ СЕ ГМУРКАМ ЗА МИДИ /на моста –стария и сега новия //ДЪНОТО Е ЗАРИТО С ЧЕРУПКИ ОТ УМРЕЛИ МИДИ!!ТЯ ТРЯБВА СТАБИЛНО ДА Е ЗАХВАНАТА ЗА ДА НЕ Я МЕСТИ ВЪЛНАТА А ВОДАТА /планктона / да преминава през нея ТЯ ТАКА СЕ ХРАНИ!!!!!ЕЛА ЛЯТОТО НА ПЛОЧАТА ЩЕ ТИ ОБЕСНЯ ПО ПОДРОБНО!
15.
Do 14
14.05.2020 18:12:37
2
2
Моля ти се , гледай си добитъка и не ми пиши глупости за това , че като падне на дъното умира.....По твоята логика мидите които са в основите на камъните по дъното са умрели ? Пази боже сляпо да прогледа.
14.
до 12 хаха
14.05.2020 16:04:54
0
3
мноу си прост бе ванка !!!!когато е откъсната от местообитанието и //ЗАХВАЩА СЕ ЗА ВОДОРАСЛИТЕ ///и изхвърлена на дъното УМИРА И ТОГАВА РИБИТЕ Я ЯДЪТ КАТО МЪРША ––ОСОБЕННО ПОПЧЕТАТА!!!
13.
пенсионер
14.05.2020 15:22:50
0
2
Ми що за рибар ще е ако в лодката си няма по всяко време мрежй и друг риболовен инвентар .То теот Гранична полиция са очаквали да получат пакет морски дарове както често уж случайно изхвърлени очужд кораб а се натъкнаха на местни рибари Явили се по никое време на неправилно място .
12.
er
14.05.2020 15:00:45
0
9
до 2
Тоше, коя риба яде в черно море мидите, че не мога да разбера как точно ги отваря?!?
11.
Летя с колата
14.05.2020 14:45:26
0
3
За пореден път се убеждавам, че в България кипи от некомпетентност, за съжаление. Некомпетентни хора заемат все едни постове, да се чуди човек.
Жалка картинка сме!
10.
Брус Ли от меден рудник
14.05.2020 14:16:04
3
3
Ние със Салито редовно отваряме кафявата мида на стоян петров катъра стържем го с рязаните гагами
9.
до 7 ХАХА нескопосана СТАТИЯ !
14.05.2020 14:15:43
1
7
СТАТИЯ –//кратко научно обяснетие на обществен проблем//ЕДИНСТВЕНИЯ ПРОБЛЕМ Е ЧЕ СА Я ЛОВИЛИ В АКВАТОРИЯТА НА ПРИСТАНИЩЕТЕ КЪДЕТО НЯМАТ ПРАВО НА ДОСТЪП!!!ГЛУПОСТ Е ЧЕ СЕ ЛОВИ С МРЕЖИ!!!
8.
Морски
14.05.2020 14:08:13
1
8
Радостинке, интелигентно момиче изглеждаш, язък ако си родена в Бургас и не разбираш от морето. И само да ти кажа. Дори да ми изтриеш поста, това няма да промени мнението на хората за теб. Жива и здрава!
7.
Морски
14.05.2020 14:00:29
2
21
Баси нескопосаната статия!
Първо, черната мида не е забранена
Второ, тя не плува за да се хване с мрежи.
Трето, като я фърлят няма да става за нищо, освен че ще я изядат рибите.
Четвърто, имам чувството че статията Ви е написана от някой който живее във вътрешността на България. Хал, хабер си няма от морето!
6.
Marinero
14.05.2020 13:53:16
2
18
Жалко, това са били добре охранени миди лайнярки, ловени до лайняния канал. Софиянци много ги кльопат и дават луда пара за тях.
5.
ДО 1 КОЛЬО"" ГОРСКИЯ ""
14.05.2020 13:51:42
1
12
ТРАЛИ СЕ БЯЛАТА ПЯСЪЧНА МИДА !!!!!!!!ЧЕРНАТА СЕ СТЪРЖЕ С ГАГАМ ИЛИ СЕ ОТГЛЕЖДА НА ВЪЖЕ ВЪВ ФЕРМИТЕ
4.
АЛО НЕКОМПЕТЕНТНАТА ""ЖУРНАЛИСТКА "
14.05.2020 13:47:27
1
7
МИДИ НЕ СЕ ЛОВЯТ С МРЕЖИ А СЪС СПЕЦИАЛНО ПРИСПОСОБЛЕНИЕ"" ГАГАМ""ХАХА
3.
Бай Ставри
14.05.2020 13:27:32
2
6
Тодоре, елементарна дума като Увеличавам не можеш да напишеш правилно.....
2.
Тодор Нейчев
14.05.2020 13:22:37
3
7
До номер -2 , не съм сагласен с вас , мидата е основна храна за рибите , от както се овеличил добива на миди намаля и рибата в морето ... Ти си някой от 5-те рибари на онзи протест ...
1.
кольо морски
14.05.2020 13:18:57
2
11
Въх ей това е вече наглост , на морска гара , все едно да крадеш кола пред входа на общината , аре запуквайте ги всеки малък морски град ринат миди , тралят и мрежи във всяка лодка има ...
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Пико под стелката и дрогиран зад волана: Двама арестувани в Поморие Пико под стелката и дрогиран зад волана: Двама арестувани в Поморие Автомобилът е бил спрян около 18 ч. за рутинна проверка 250 000 евро за тристаен в София: Купувачите отстъпват, сделките падат с 15% 250 000 евро за тристаен в София: Купувачите отстъпват, сделките падат с 15% Семействата се насочват към по-малки жилища, докато високите офертни цени задържат имотите по-дълго на пазара Сушата остави добитъка без паша, фермери го хранят с краставици и пъпеши Сушата остави добитъка без паша, фермери го хранят с краставици и пъпеши В южна Румъния кладенци пресъхнаха, а стопаните вече посягат към фуража, приготвен за зимата Азис пее "Аман, аман от п*дали" в Морската градина на Бургас Азис пее "Аман, аман от п*дали" в Морската градина на Бургас Ромският славей представи новата си песен, докато хапва бургаски кебапчета върху капака на скъп джип в Морската градина Хип-хоп на плажа: 2Bona и Криско с дневни партита в Bedroom Beach Хип-хоп на плажа: 2Bona и Криско с дневни партита в Bedroom Beach Две големи дневни партита ще съберат феновете на балканския трап и най-силните хитове на родната сцена Ново проучване свърза червеното месо с риск от предсърдно мъждене Ново проучване свърза червеното месо с риск от предсърдно мъждене Чревните бактерии превръщат хранителни вещества в метаболит, който влияе върху електрическата активност на сърцето Бургас се превърна в център на бойните спортове Бургас се превърна в център на бойните спортове Само ден преди официалното теглене за историческото събитие BRAVE 107, част от най-големите звезди на организацията направиха открита демонстративна тренировка, която събра стотици фенове Без сделка за „златния имот“: Созопол спря продажбата към фирма, свързана с бащата на Константин Бачийски Без сделка за „златния имот“: Созопол спря продажбата към фирма, свързана с бащата на Константин Бачийски Лицензиран оценител е изчислил, че "Е енд К" ООД може да придобие общинския имот за 260 евро за кв.метър, цената се стори обидно ниска на съветниците и те отхвърлиха предложението Рекордно нисък Дунав задейства мерки в АЕЦ Козлодуй Рекордно нисък Дунав задейства мерки в АЕЦ Козлодуй Двата блока работят по график, а министър Ива Петрова потърси съдействие от Сърбия Софтуер засече 5000 пътни капана у нас, всяко пето преминаване е с превишена скорост Софтуер засече 5000 пътни капана у нас, всяко пето преминаване е с превишена скорост Новата рискова карта показва къде КАТ трябва да насочи патрулите и камерите преди следващата тежка катастрофа
Данъчен удар по туризма в Гърция: 13 287 нарушения и глоби над 1 млн. евро Данъчен удар по туризма в Гърция: 13 287 нарушения и глоби над 1 млн. евро Инспекторите провериха 2252 бизнеса по островите и курортите, а при тежките нарушения затвориха обекти Иран предупреди България заради американските самолети в Безмер Иран предупреди България заради американските самолети в Безмер Техеран поиска решението да бъде преразгледано, София отрече участие във военни действия Ламин Ямал купи имението на Жерар Пике и Шакира за 11 млн. евро Ламин Ямал купи имението на Жерар Пике и Шакира за 11 млн. евро Световният шампион избра прочутия комплекс край Барселона заради близостта до клубната база, спортните съоръжения и строгата охрана 4-тонна степен на Falcon 9 ще удари Луната на 5 август 4-тонна степен на Falcon 9 ще удари Луната на 5 август Сблъсъкът край кратера Айнщайн се очаква в 09:35 часа българско време и не носи опасност за Земята Ново проучване свърза червеното месо с риск от предсърдно мъждене Ново проучване свърза червеното месо с риск от предсърдно мъждене Чревните бактерии превръщат хранителни вещества в метаболит, който влияе върху електрическата активност на сърцето Тихата катастрофа на пазара на труда: Как 90 % ще останат без работа Тихата катастрофа на пазара на труда: Как 90 % ще останат без работа Икономистът предупреждава за трайна безработица, растящо неравенство, посегателства срещу творците и военни решения извън човешкия контрол Капаро, блокиран профил и несъществуваща квартира: Българи изгоряха с оферти за Гърция Капаро, блокиран профил и несъществуваща квартира: Българи изгоряха с оферти за Гърция Измамниците крадат снимки на реални апартаменти, предлагат ниски цени и прекъсват връзката след банковия превод Шок в детски лагер в Равда: Изведоха 17 деца заради опасни храни Шок в детски лагер в Равда: Изведоха 17 деца заради опасни храни Инспектори откриха храни с изтекъл срок и продукти без документи за произход при акция на пет институции Лукс без граници: Как живеят Роналдо и Джорджина в Саудитска Арабия Лукс без граници: Как живеят Роналдо и Джорджина в Саудитска Арабия Футболната звезда и годеницата му съчетават семейно спокойствие с дизайнерски тоалети, редки бижута, частни полети и ваканции край Червено море Зукърбърг към Вашингтон: Забраната на китайски ИИ модели няма да спечели надпреварата Зукърбърг към Вашингтон: Забраната на китайски ИИ модели няма да спечели надпреварата Ръководителят на Meta предупреди, че ограниченията могат да затвърдят властта на няколко технологични гиганта, вместо да направят САЩ по-конкурентни
Томислав Дончев Томислав Дончев В политическия живот понякога трябва да можеш да гълташ жаби, за да върви държавата Виц на деня Виц на деня - Честито! Отдалеч се познава, че си се оженил! Ризата ти е перфектно изгладена!
- О, да! Това е първото нещо, на което жена ми ме научи!
Виц на деня Виц на деня Срещат се двама плейбоя.
- Кажи, с коя спиш сега?
- Срам ме е да ти кажа...
- Хайде бе какво толкова!
- Ами... с жена ми.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук В България сглобките и коалициите се разпадат по-бързо от евтините мебели.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори