×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Иран отрече да е затворил Ормузкия проток
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

„Слънчев бряг“ АД с мерки в помощ на бизнеса на територията на комплекса


„Слънчев бряг“ АД с мерки в помощ на бизнеса на територията на комплекса
В кризата, причинена от пандемията от COVID-19, дружеството, управляващо най-големия комплекс у нас, обявява по-ниски цени за различните ползватели на инфраструктурата
12 Май 2020, Вторник, 14:20 ч.
Автор: Флагман.бг

Цената на платено паркиране за туристи се намалява с 50 %

Всички цени за ползване на инфраструктурата и услуги в Слънчев бряг за сезон 2020 ще бъдат намалени. „Слънчев бряг“ АД цели да подпомогне бизнеса, който извършва сезонни дейности на територията на комплекса, като намалява и периода на активния сезон на 1.07.2020 – 30.09.2020 г. Облекченията обхващат почти всички сфери, администрирани от едноименното дружество, като цени за стоянка на таксиметрови коли, цени за автомобили, зареждащи търговски обекти, отдаване на тротоарно право, паркиране и т.н. 

Освен намаляването на периода на заплащане в сравнение с миналата година, цените към бизнеса, се намаляват с до 50%. 
Така например ако през сезон 2019 един кв. м. тротоарно право се е отдавал на цена от 525 лв. с ДДС, то след намалението за този сезон цената ще бъде 275 лв. с ДДС. Цената се определя по схема, в зависимост от площта, като стойността на квадрат пада дори повече при наемане на по-голяма площ. Наемите на временни обекти в комплекса също се намаляват с около 30%. 

Плановете са при започване на сезона от 1 юли 2020 г., паркирането в синя зона в комплекса за туристи и гости, да се намали от 2 лв. с ДДС на час на 1 лв. с ДДС на час без ограничения в престоя. Същата, по-ниска цена, ще важи и за платено почасово паркиране на паркингите „Фрегата“ и „Арда“, стопанисвани от „Слънчев бряг“ АД. „Остават в сила цените за заскобяване и репатриране на неправилно паркирали автомобили, съответно 30 лв. и 60 лв., защото това са наказателни мерки, с които се цели превенция на нарушения.“, уточнява Златко Димитров, изпълнителен директор на „Слънчев бряг“ АД.  

В контекста на пандемията от COVID-19, при отмяна на ограничителните мерки и възможност за туризъм, „Слънчев бряг“ АД ще въведе допълнителни мерки за дезинфекция на публични пространства. „В момента подготвяме инфраструктурата, така че при добро стечение на обстоятелствата и вдигане на ограниченията, комплексът да бъде готов след 1 юни 2020 г.“, заяви Златко Димитров. Започват дейности по рехабилитация на улици, тротоари и осветление, както и озеленяване. След отваряне на комплекса постоянна дезинфекция ще се извършва на тревни площи и градинки, пръскане на крайбрежна алея и алея „Кубан“, пейки и места за събиране и паркиране. „Търсим варианти да обезпечим осемте КПП-та, където да бъде извършена дезинфекция на преминаващите автомобили“, допълва изпълнителният директор на дружеството.     
 


В категории: Несебър


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
4
Коментара
Флагман.БГ Как да кажеш точно какво искаш в леглото Как да кажеш точно какво искаш в леглото 07/03/2026, Събота 22:00 0
Флагман.БГ Вучич очаква Сърбия в ЕС до 2035 г. Вучич очаква Сърбия в ЕС до 2035 г. 07/03/2026, Събота 21:29 0
Михаил ДИМИТРОВ На борсата: Най-много поскъпват зелените чушки На борсата: Най-много поскъпват зелените чушки 07/03/2026, Събота 19:00 0
4
Коментара по темата
4.
Гнусотии
13.05.2020 21:18:40
0
3
Държавните такси ще се намаляват ДОБРЕЕЕ! ДА ПОПИТАМ РУШВЕТИТЕ ЗА ПОЛУЧАВАНЕ НА ТЕЗИ МЕСТА ЩЕ ГИ НАМАЛЯВАТ ЛИ И ТЯХ?
3.
Turist
12.05.2020 20:03:42
0
5
Златко то чупен турист няма те синя зона сънуват
2.
Glarus
12.05.2020 19:48:39
0
2
Mnogo goljam Glat Idwa towa Ljato
70 % da Namalite Zinite
1.
Хахахахахахахахаха
12.05.2020 16:04:22
4
18
Изобщо не си правете илюзии а мислите трезво и този сезон го отпишете
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Подозираше ли днес Бойко Борисов с кой лебед се снима в Бургаско (ВИДЕО) Подозираше ли днес Бойко Борисов с кой лебед се снима в Бургаско (ВИДЕО) Може би не е случайност, че Калистрати - "Красивият войн" на Приморско се доближи до лидера на ГЕРБ Как мисли поколението Gen Z: Бургазлия, учещ в елитен университет във Виена в откровен разговор за политиката Как мисли поколението Gen Z: Бургазлия, учещ в елитен университет във Виена в откровен разговор за политиката Нашата мечта е никой да не се срамува, че е българин, каза Никола Карагьозов във Ф Студио  Става опасно! Обединените арабски емирства обявиха: Намираме се в състояние на война Става опасно! Обединените арабски емирства обявиха: Намираме се в състояние на война Президентът Мохамед ибн Заид ал-Нахаян направи историческо изявление, което обръща тотално политиката на страната Колко струва една партия в България? Минимум 75 хил. евро и още нещо Колко струва една партия в България? Минимум 75 хил. евро и още нещо Мандатоносителите искат избираеми места в листите, както и процент от бъдещата субсидия Kaĸ зaтвapянeтo нa Opмyзĸия пpoлив (мoжe дa) влияe нa cвeтoвнитe дocтaвĸи нa пeтpoл и гaз Kaĸ зaтвapянeтo нa Opмyзĸия пpoлив (мoжe дa) влияe нa cвeтoвнитe дocтaвĸи нa пeтpoл и гaз . Ecĸaлиpaщият ĸoнфлиĸт в Близĸия Изтoĸ пpeнaчepтaвa ĸapтaтa нa мeждyнapoднaтa тъpгoвия Българин плати 475 евро за рози, вие бихте ли дали толкова за своята любима Българин плати 475 евро за рози, вие бихте ли дали толкова за своята любима Това е най-скъпата поръчка за цветя тази година, отчитат продавачите Двойки, които спират да правят това, се разделят Двойки, които спират да правят това, се разделят Експерти по взаимоотношения предупреждават, че малък ежедневен жест често определя дали една връзка ще оцелее Търговците се развихриха, бензинът и дизелът с ръст до 15 цента за литър Търговците се развихриха, бензинът и дизелът с ръст до 15 цента за литър Очаква се  до 5% увеличение Нов скок в цените на шофьорските курсове у нас Нов скок в цените на шофьорските курсове у нас Обучението за категория B вече се доближава до 2000 лева, а допълнителните такси оскъпяват още повече придобиването на книжка Какво стои зад новите идеи за пенсионна реформа в България Какво стои зад новите идеи за пенсионна реформа в България Предложенията предвиждат промени във втория пенсионен стълб и ново разпределение на средствата в пенсионните фондове
Путин реагира след смъртта на Хаменей и призова за спиране на войната в Иран Путин реагира след смъртта на Хаменей и призова за спиране на войната в Иран Руският президент изрази съболезнования за жертвите и настоя за дипломатическо решение Ирански удар по летището в Дубай ще отмени полетите Ирански удар по летището в Дубай ще отмени полетите Emirates спря всички полети до и от Дубай до второ нареждане 20% от британците са за включване във войната срещу Иран 20% от британците са за включване във войната срещу Иран Премиерът Киър Стармър обсъди военната и разузнавателната координация с престолонаследника Мохамед бин Салман САЩ одобриха продажба на 12 000 бомби на Израел САЩ одобриха продажба на 12 000 бомби на Израел Оръжието ще бъде включено във войната За първи път САЩ застанаха на страната на Русия по отношение на атаките срещу украинската енергетика За първи път САЩ застанаха на страната на Русия по отношение на атаките срещу украинската енергетика Документът на Международната агенция за атомна енергия предупреждава за риск за ядрената безопасност Банков колапс след ударите на Иран по сървърите в Бахрейн Банков колапс след ударите на Иран по сървърите в Бахрейн Американските медии твърдят, че Китай тихомълком помага на ислямската република, търси се виновен за превръщането на блицкрига във военна операция Инж. Петър Кънев на важни срещи в Тирана за Черноморското икономическо сътрудничество Инж. Петър Кънев на важни срещи в Тирана за Черноморското икономическо сътрудничество Бургаският народен представител бе на работно посещение в Албания Селена Гомес разказа за грешната диагноза и борбата с психическото си разстройство Селена Гомес разказа за грешната диагноза и борбата с психическото си разстройство Певицата говори открито за здравето си и пътя към правилното лечение Русия и Украйна си размениха по още 300 военнопленници Русия и Украйна си размениха по още 300 военнопленници САЩ и Обединените арабски емирства са действали като посредници Според западни медии - Русия споделя разузнавателна информация с Иран за САЩ Според западни медии - Русия споделя разузнавателна информация с Иран за САЩ Според публикации в западни издания Кремъл е предоставил данни за американски военни активи в Близкия изток
Олга Курносова, руски опозиционер Олга Курносова, руски опозиционер Ликвидацията на Путин е напълно изпълнима задача. Иран като репетиция за Русия? Виц на деня Виц на деня Чък Норис пита дете:
- На колко години си?
- На 11.
- Аз на твоите години бях на 12.
Виц на деня Виц на деня Любопитно!
Знаете ли, че думата "х*йня" има около 20 синонима! А всеки майстор знае поне 420 детайла с такова име...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Българи показали на китайците как се прави шапка от вестник, а те на другия ден направили и обувки, и джапанки...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори