Още една гурбетчийка се върна с К-19 от Нидерландия
Нов случай на КОВИД-19 е регистриран в Хасково. Позитивна за вируса е жена на 44 години от община Стамболово. Тя е пристигнала със самолет от Нидерландия на 8 май и на 9 май е постъпила в Инфекциозно отделение на МБАЛ Хасково с грипоподобни симптоми, пише haskovo.live
Работи се по установяване на контактните ѝ лица, съобщават от Областна администрация-Хасково. С това общият случай на болни, забърнали се от Нидерлания в Хасковска област става 16, от общо регистрините 27 случая в региона. От осемте проби за наличие на коронавирусна инфекция взети през вчерашния ден на територията на област Хасково, седем са дали отрицателен резултат.
Една от отрицателните проби е първа отрицателна контролна проба на 15-годишното момче от община Хасково, което се завърна от Нидерландия, заедно със сестра си и майка си на 26 април. Момчето е изписано от болницата и е поставено под 28-дневна домашна карантина, с което броят на оздравелите в Хасковско вече е 14. Общо в страната за последното денонощие са регистрирани 23 нови случая. Броят на положителните проби у нас до сега вече е 2004.
11 нужди, за които никоя съпруга не бива да моли мъжа си
Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост
Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост
Путин ще обсъжда с Лукашенко ултиматума на Зеленски
Заблуди, които държат хората в нещастни връзки
Деклан Райс призна: Играя с болка, но жертвам тялото си за Англия
БДУ продължава партньорството с ASOMI College of Sciences с разговори за двойни дипломи и съвместни програми
Почина Людмил Стоилов-Льоди от „Бараби Блус Бенд“
България е първа в ЕС по годишен скок на цените на горивата
Джереми Кларксън след битка с агресивен рак: Искам да видя как растат внуците ми
Затворници убиха съкилийник, обвинен в причиняване смъртта на дете
Партия „Център“ на Васил Божков се саморазпусна
