Абсурд! Асфалт се топи и лепи като дъвка по гумите на автомобилите
Тодор Василев от фирмата изпълнител се оправда, че улиците са размекнали, защото асфалтът бил полаган през нощта
Асфалт се топи по софийските улици и лепи по гумите на автомобилите като дъвка. Хиляди шофьори са потърпевши, но и от столичната община, и от фирмата изпълнител отказват да поемат разходите за отстраняването на щетите им.
„Всички щети за улиците ще се поемат от нашата фирма, а гумите на автомобилите не са съсипани, защото след като минат 1-2 км, материалът, който се е насложил върху тях пада. Това е битумна паста, която се използва за производство на гуми и като се втвърди, пада от тях“, обясни Тодор Василев – представител на фирмата изпълнител.
Той обясни, че през есента колегите му запълнили фугите с битумна паста. След това нанесли и каменното брашно, но понеже асфалта бил положен през нощта, не е стегнал и затова след като пролетните лъчи на слънцето го напекли, заприличал на дъвка.
Представител на столичната община пък уверява, че когато температурите били по-ниски, всичко било наред и затова не са правени забележки на фирмата. Той уверява, че ще бъдат наложени финансови санкции на фирмата, положила асфалта – дъвка.
Много се извинявам от името на общината и на фирмата на гражданите, които са потърпевши, защото се оказва, че няма да получат нищо за щетите, каза водещият на „Здравей, България“ Виктор Николаев.
Съветниците отрязаха над половината бюджет за концерта в Деня на Варна
30/07/2026, Четвъртък 18:00
1
Дигитално възраждане: Как виртуалната реалност може да събуди спящото археологическо богатство на България
30 000 автомобила на ден през Кърджали: Готвят четири ленти и забрана на левите завои
Тихата катастрофа на пазара на труда: Как 90 % ще останат без работа
Капаро, блокиран профил и несъществуваща квартира: Българи изгоряха с оферти за Гърция
Жельо Вардунски посрещна 63-тия си рожден ден с изненада преди сесията в Камено
Дунав счупи историческия минимум: Реката падна до 23 см в Будапеща
Шок в детски лагер в Равда: Изведоха 17 деца заради опасни храни
17 млн. евро за МиГ-29: МО търси кой да ремонтира до 10 двигателя
Хедър Бенет и Нина Русева прекрачват рамките в изложбата „BEYOND RULES“ в Бургас
Ректорът на БДУ е сред учредителите на Алианса за устойчиво развитие на изкуствения интелект

С някаква смола са запълвали дупки и цепнатини в асфалта. Сега трябва да сменям гуми на 3 колела, което ще ме вкара в разход от 150лв. Ако бяхме нормална държава щеше някои хора да си понесат отговорността, но при нас е държавата на баджанаците
И то да беше само тая простотия с мед да ги мажеш !? Докога бе господа гласоподаватели?? Не е ли време да живеем нормално?? Продължавайте да гласувате за ваш Бойко!! Всеки народ заслужава съдбата си , ама ние не сме народ а тъпи овце.
Потърпевши отново са данъкоплатците