Мерките срещу COVID-19 падат, за какво да внимаваме
Добрата хигиена трябва да продължи и след края на извънредното положение
По всичко личи, че краят на извънредното положение е наистина близо. Мерките, които бяха въведени за борба с коронавируса, една по една падат, а идеята за нормален начин на живот по-скоро ни звучи като празник.
Въпреки че мерките падат, заболяването не е изчезнало. Рискът може би намалява, но все още не е за подценяване. Вероятно с падането на ограниченията ще ни се иска да направим много неща, но не бива да бързаме. Някои от дейностите, за които да внимаваме, вижте в канала "Кaк дa" във vbox7:
Събиране с много хора
Социалната дистанция е наистина важна и ще е още по-важна, когато вече не е регламентирана. Избягвайте голямото струпване на хора на места, на които по принцип може да се случи. Избягвайте и да се събирате с много хора в домашна среда - тогава и чистенето стана изключително трудно.
Миенето на ръцете
Добрата хигиена трябва да продължи и след края на извънредното положение. Това със сигурност включва миенето на ръцете, но и докосването на лицето, консумацията на храна и напитки навън. Носете винаги със себе си и дезинфектант.
Среща с хора в риск
Става въпрос, разбира се, за нашите възрастни роднини или пък болни близки. Не забравяйте, че лекарство срещу вируса все още няма, няма и ваксина, а за някои групи болестта е особено опасна.
Не планирайте почивка в чужбина
Със сигурност вече знаете къде първо искате да отидете след края на всичко това, но пътуването в чужбина крие опасности. Самолети, хотели, ресторанти, забележителности... Да не говорим, че у нас все още е задължителна 14-дневната карантина след прибирането от чужбина.
Не слагайте розовите очила
Експертите са категорични, че ще живеем с коронавируса още дълго време. До тогава не изхвърляйте маските и спазвайте указанията на властите.
Източник: dariknews.bg
Мощно слънчево затъмнение в Лъв на 12 август: Четири зодии влизат в съдбоносен период
Сините вече спечелиха 9,6 млн. евро от УЕФА
Левски го направи! На прага е на Шампионска лига
Жените са „кифли“, а мъжете? Архивно видео показа колко се е променил Галин
Бабините локумки с мас, които се топят в устата: Вкусът, който помним от детството
Гръцката полиция издирва българин - шофирал в насрещното и опитал да блъсне патрулка
Мислим си, че в България е скъпо: Една пица в Хърватия струва 32 евро
Слънчевото затъмнение на 12 август разтърсва Зодиака: Какво се променя за всеки знак
310 340 българи са на максимални осигуровки - вижте къде работят
Само във Флагман.бг! Избраха лидера на "Прогресивна България" за Бургас
Шоколадов чийзкейк без печене: Кремообразно изкушение за горещите летни дни
Над 120 таланти превръщат „Обичам Бургас“ в празник на музиката, танца и бургаския дух

ОТВАРЯЙТЕ ЛЕТИЩАТА,МАХАЙТЕ 14 ДНЕВНАТА КАРАНТИНА ,ЗЩОТО ТЪРПЕНИЕТО НА НАРОДА-СВЪРШВА......И СЛЕД ТОВА......