Венци и цветя белязаха Деня на Победата в Бургас
Община Бургас се погрижи да почисти района около паметника Альоша, за да не помрачи церемонията
Юбилейната 75-годишнина от победата на СССР и съюзническите армии над Нацистка Германия бе отбелязана пред паметника на загиналите за свободата ни в Бургас днес.
Сред първите, които дойдоха на площад „Тройката“, където се извисява монументът, бяха висши представители на руската нефтена компания „Лукойл“, водени от председателя на УС на „Лукойл Нефтохим Бургас“ Илшат Шарафутдинов и първия зам.-председател на УС – главният инженер Владислав Братчиков.
Сред официалните лица бяха и директорът по персонала и административните въпроси Росен Григоров, главният директор на „Капиталното строителство“ Станимир Буланов, както и служители от специализираната охрана на нефтената рафинерия, сред които и ръководителят им Александру Караман.
Празникът, получил името Деня на Победата над кафявата чума, премина с много цветя, български и руски знамена.
Сред множеството бургаски антифашисти и привърженици на лявата идея бяха народният представител от БСП Николай Тишев, общинският лидер на БСП в Бургас Живко Господинов, както и общинските съветници на Столетницата – Чанко Мирчев, Павел Маринов и Йордан Георгиев.
Почетното консулство на Руската федерация бе представлявано от почетния консул г-н Тонко Фотев.
Сред дошлите да отдадат почит пред загиналите милиони жертви във Великата отечествена война имаше и преки потомци, които държаха техни портрети, превръщайки честването в драматичен паметен момент.
Никой от дошлите да отбележат юбилея не допускаше, че броени минути преди началото на церемонията в непосредствена близост до паметника гледката беше повече от ужасяваща и това, което можеше да посрещне гостите, наподобяваше скандален политически акт в навечерието на 9-ти май.
Както Флагман.бг вече съобщи около полунощ на 15 метра от паметника катастрофира БМВ, преминавайки през забранените пешеходни зони на града. Огледът на светло от страна на криминалистите започна веднага след изгрев слънце, за да приключи навреме и да се почисти мястото.
В 09 часа районът бе така преобразен след снощния погром, че само насипът от пясък създаваше впечатление за необичайност в обстановката.
Никой от присъстващите не усети какво преживяха органите на реда и Община Бургас от полунощ до 09:00 часа сутринта. Пътната помощ успя да вдигне потрошеното БМВ почти под носа на първата сергия, предлагаща отличителни знаци и знамена за празника.












Защо фабричните акумулатори издържат по-дълго от купените в магазина
ЕС въвежда край на малките шампоани в хотелите
Защо фабричните акумулатори издържат по-дълго от купените в магазина
26/03/2026, Четвъртък 16:20
0
Откриха незаконни кланици в Кърджалийско с тонове месо без ясен произход
Вземете бира, малко паста за зъби и направете тази смес
Числото 26 е знак за идващата Божия закрила към 4 зодии
Задържаха съпругата на Киро Японеца след скандал с журналисти
ЦИК показа бюлетините за вота на 19 април и отчете над 60 000 заявления от чужбина
Изкупуват цели сгради за отдаване под наем, все повече българи няма да имат възможност за собствено жилище
Жена пострада при катастрофа в столичния квартал Младост 4
Задържаха мъж за крипто измами за над 415 хиляди евро
Несебър отбеляза Деня на Тракия с панихида и венци
Диона разкри подробности за разговор с Неймар и какво са си казали
