×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • През август се очакват жеги до 44 градуса, а след това рязко захлаждане и бури
  • Разработват нови инфрачервени колани за по-висока пътна безопасност
  • От 2027 г. пенсионните фондове влизат в инфраструктурни проекти и стартъпи
  • Започна ремонт на отводняването по магистрала „Тракия“
  • Финансови анализатори призовават за инвестиране на спестяванията вместо държане в банка
  • Американската армия разкри изпитанията на нова система за електронна война
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Новите случаи в Бургас: Четиричленно семейство се е заразило от съсед, лекуван в софийска болница


Новите случаи в Бургас: Четиричленно семейство се е заразило от съсед, лекуван в софийска болница
Целият жилищен блок вече е дезинфекциран, съобщиха от Общинския кризисен щаб в Бургас
07 Май 2020, Четвъртък, 13:32 ч.
Автор: Флагман.бг

3858 теста за коронавирусна инфекция са направени до момента в морския град

До този момент в Бургас са направени 3858 теста, като 1795 от тях са PCR. Мнозинството от тях са по поръчка на общинския щаб и са платени със средства от дарителската сметка на Община Бургас. 

Към днешна дата общо 51 са установените случаи на заразени с коронавирусна инфекция в област Бургас. 27 от тях вече са излекувани, а 8 са в болница. Състоянието на настанените в Инфекциозно отделение на УМБАЛ-Бургас е добро. Един от пациентите продължава да е на кислородотерапия. 

4-те новорегистрирани случаи – вчера един и 3-ма от днес, са на четиричленно семейство – мъж на 45 г., жена на 30 г. и двете им деца на 6 г. и на 3 г. И четиримата са поставени под домашно лечение. Изследвани са контактните им лица от първа линия, включително и личната им лекарка, които са с отрицателни резултати. 

Четиричленното семейство е било контактно на един от доказаните и изписани от софийска болница пациенти. Те са му съседи и затова целият жилищен вход вече е дезинфекциран. В събота ще бъдат взети проби на всички останали 22 семейства от този вход. 

962 са хората под карантина в областта, а 532 са в община Бургас. Двама души вчера са подадени от полицията на прокуратурата за нарушаване на задължителната карантина. 
РЗИ-Бургас е изследвало 260 души персонал във всички домове за стари хора в Бургаска област. В следващите дни предстои и изследване на настанените там възрастни хора. 

Продължават изследванията на Центровете за настаняване от семеен тип в Бургас по решение на общинския кризисен щаб. 

Спешна помощ и УМБАЛ-Бургас са обезпечени с достатъчно медицински облекла и предпазни средства, стана ясно от заседанието днес. 

717 хранителни пакета са раздадени по програмата на Общински съвет-Бургас. Още 1648 пакета от хранителната банка с дарения, постъпили в Община Бургас, също са раздадени до днес. 
 


В категории: Бургас


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
17
Коментара
Димитър КИРЯКОВ 4-тонна степен на Falcon 9 ще удари Луната на 5 август 4-тонна степен на Falcon 9 ще удари Луната на 5 август 30/07/2026, Четвъртък 20:00 0
Димитър КИРЯКОВ Бургас се превърна в център на бойните спортове Бургас се превърна в център на бойните спортове 30/07/2026, Четвъртък 19:21 0
Димитър КИРЯКОВ Рекордно нисък Дунав задейства мерки в АЕЦ Козлодуй Рекордно нисък Дунав задейства мерки в АЕЦ Козлодуй 30/07/2026, Четвъртък 19:00 0
17
Коментара по темата
17.
*********
08.05.2020 17:32:14
0
0
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
16.
Га
07.05.2020 21:49:40
1
1
Заразеният човек го лекува в София,онкото.Той е бил съсед на семейството,кой е кварталът,кажете да не ходим там да пазарим!
15.
Aasa
07.05.2020 17:59:55
0
7
Не е важно от кой блок или комлекс са, по- важно в болницата която е бил заразения да се вземат ,защото и други ще се заразяват и разнасят из цялата страна.
14.
Трол
07.05.2020 17:16:18
3
16
То хубаво не ви дреме за нефтохима, а знаете ли освен работещите там, колко фирми зависят от него?? Щото не ни дреме за нефтохима, не ни дреме за заведенията и магазините, не ни дреме за туризма, не ни дреме за летището. И накрая така ще ни задреме на всички, че ще се научим как се садят картофи.
13.
Хаха
07.05.2020 17:00:20
7
8
Боли ма за Нефтохима ,без това ме цакат с горивот,поне д си плащат на държавата .
12.
*********
07.05.2020 16:49:00
0
1
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
11.
До 6
07.05.2020 16:12:07
3
10
Ей, шматка. Кво ме грее мен скапания нефтохим а? Ще се съобразяват с правилата и тва е. Ти ако искаш пиши писма и до Арменския Поп. Шевовете пак ви промиват мозъците. Не ви ли стана ясно вече, никой не го е*е за вас, печалбата им е важна, а сега ве ползват като патерици. " Давайте, протестирайте че ше ви уволном". Вечната практика в големите предприятия. Що не пуснаха свободна статия вув Флагман, ами платена? За да не коментарит хората, за това.
10.
Deb
07.05.2020 15:56:37
2
10
Това звучи страшно: "семейството е било контактно на един от доказаните и изписани от софийска болница пациенти"
п.с. 555 спри да спамиш
9.
1
07.05.2020 15:48:02
2
25
Не се спазва забраната за носене на маски на закрито! Дори и в градския транспорт!!!
8.
555
07.05.2020 15:41:13
0
4
Кажете квартала кой е ?
7.
999
07.05.2020 15:32:08
3
25
Кой е контролния орган, следящ за носене на маски в магазини и затворени обществени места? БАБХ или МВР или кой?? В Бургас не се спазва никъде!
6.
anton
07.05.2020 15:30:01
25
4
Ей шматарунгели от измисленият щаб за борба с измислен вирус, да сядате да пишете бързо писмо до вожда да маха по спешност идиотските поправки в закона за здравето, че ако хлопни кепенци Нефтохим, не маски ами памперси ще ви трябват в големи количества
5.
Ти да видиш
07.05.2020 15:21:16
2
14
Кой е квартала?Не питам за блока.
4.
Иван
07.05.2020 14:29:21
5
37
Вонящите цигани сеят зараза, смрад и гняс сред българското население!
Циганите са най-голямото зло за България.
3.
Asss
07.05.2020 14:25:29
9
33
Айде пламнахме .До 20 дена ще има стотици заразени в града
2.
kuroyad
07.05.2020 14:12:31
2
34
кой е комплекса ?
1.
V
07.05.2020 14:04:41
1
31
Кой е блока.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Пико под стелката и дрогиран зад волана: Двама арестувани в Поморие Пико под стелката и дрогиран зад волана: Двама арестувани в Поморие Автомобилът е бил спрян около 18 ч. за рутинна проверка 250 000 евро за тристаен в София: Купувачите отстъпват, сделките падат с 15% 250 000 евро за тристаен в София: Купувачите отстъпват, сделките падат с 15% Семействата се насочват към по-малки жилища, докато високите офертни цени задържат имотите по-дълго на пазара Сушата остави добитъка без паша, фермери го хранят с краставици и пъпеши Сушата остави добитъка без паша, фермери го хранят с краставици и пъпеши В южна Румъния кладенци пресъхнаха, а стопаните вече посягат към фуража, приготвен за зимата Азис пее "Аман, аман от п*дали" в Морската градина на Бургас Азис пее "Аман, аман от п*дали" в Морската градина на Бургас Ромският славей представи новата си песен, докато хапва бургаски кебапчета върху капака на скъп джип в Морската градина Хип-хоп на плажа: 2Bona и Криско с дневни партита в Bedroom Beach Хип-хоп на плажа: 2Bona и Криско с дневни партита в Bedroom Beach Две големи дневни партита ще съберат феновете на балканския трап и най-силните хитове на родната сцена Ново проучване свърза червеното месо с риск от предсърдно мъждене Ново проучване свърза червеното месо с риск от предсърдно мъждене Чревните бактерии превръщат хранителни вещества в метаболит, който влияе върху електрическата активност на сърцето Бургас се превърна в център на бойните спортове Бургас се превърна в център на бойните спортове Само ден преди официалното теглене за историческото събитие BRAVE 107, част от най-големите звезди на организацията направиха открита демонстративна тренировка, която събра стотици фенове Без сделка за „златния имот“: Созопол спря продажбата към фирма, свързана с бащата на Константин Бачийски Без сделка за „златния имот“: Созопол спря продажбата към фирма, свързана с бащата на Константин Бачийски Лицензиран оценител е изчислил, че "Е енд К" ООД може да придобие общинския имот за 260 евро за кв.метър, цената се стори обидно ниска на съветниците и те отхвърлиха предложението Рекордно нисък Дунав задейства мерки в АЕЦ Козлодуй Рекордно нисък Дунав задейства мерки в АЕЦ Козлодуй Двата блока работят по график, а министър Ива Петрова потърси съдействие от Сърбия Софтуер засече 5000 пътни капана у нас, всяко пето преминаване е с превишена скорост Софтуер засече 5000 пътни капана у нас, всяко пето преминаване е с превишена скорост Новата рискова карта показва къде КАТ трябва да насочи патрулите и камерите преди следващата тежка катастрофа
Данъчен удар по туризма в Гърция: 13 287 нарушения и глоби над 1 млн. евро Данъчен удар по туризма в Гърция: 13 287 нарушения и глоби над 1 млн. евро Инспекторите провериха 2252 бизнеса по островите и курортите, а при тежките нарушения затвориха обекти Иран предупреди България заради американските самолети в Безмер Иран предупреди България заради американските самолети в Безмер Техеран поиска решението да бъде преразгледано, София отрече участие във военни действия Ламин Ямал купи имението на Жерар Пике и Шакира за 11 млн. евро Ламин Ямал купи имението на Жерар Пике и Шакира за 11 млн. евро Световният шампион избра прочутия комплекс край Барселона заради близостта до клубната база, спортните съоръжения и строгата охрана 4-тонна степен на Falcon 9 ще удари Луната на 5 август 4-тонна степен на Falcon 9 ще удари Луната на 5 август Сблъсъкът край кратера Айнщайн се очаква в 09:35 часа българско време и не носи опасност за Земята Ново проучване свърза червеното месо с риск от предсърдно мъждене Ново проучване свърза червеното месо с риск от предсърдно мъждене Чревните бактерии превръщат хранителни вещества в метаболит, който влияе върху електрическата активност на сърцето Тихата катастрофа на пазара на труда: Как 90 % ще останат без работа Тихата катастрофа на пазара на труда: Как 90 % ще останат без работа Икономистът предупреждава за трайна безработица, растящо неравенство, посегателства срещу творците и военни решения извън човешкия контрол Капаро, блокиран профил и несъществуваща квартира: Българи изгоряха с оферти за Гърция Капаро, блокиран профил и несъществуваща квартира: Българи изгоряха с оферти за Гърция Измамниците крадат снимки на реални апартаменти, предлагат ниски цени и прекъсват връзката след банковия превод Шок в детски лагер в Равда: Изведоха 17 деца заради опасни храни Шок в детски лагер в Равда: Изведоха 17 деца заради опасни храни Инспектори откриха храни с изтекъл срок и продукти без документи за произход при акция на пет институции Лукс без граници: Как живеят Роналдо и Джорджина в Саудитска Арабия Лукс без граници: Как живеят Роналдо и Джорджина в Саудитска Арабия Футболната звезда и годеницата му съчетават семейно спокойствие с дизайнерски тоалети, редки бижута, частни полети и ваканции край Червено море Зукърбърг към Вашингтон: Забраната на китайски ИИ модели няма да спечели надпреварата Зукърбърг към Вашингтон: Забраната на китайски ИИ модели няма да спечели надпреварата Ръководителят на Meta предупреди, че ограниченията могат да затвърдят властта на няколко технологични гиганта, вместо да направят САЩ по-конкурентни
Томислав Дончев Томислав Дончев В политическия живот понякога трябва да можеш да гълташ жаби, за да върви държавата Виц на деня Виц на деня - Честито! Отдалеч се познава, че си се оженил! Ризата ти е перфектно изгладена!
- О, да! Това е първото нещо, на което жена ми ме научи!
Виц на деня Виц на деня Срещат се двама плейбоя.
- Кажи, с коя спиш сега?
- Срам ме е да ти кажа...
- Хайде бе какво толкова!
- Ами... с жена ми.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук В България сглобките и коалициите се разпадат по-бързо от евтините мебели.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори