Жельо Вардунски: Честит празник на всички жители на Камено, Свети Георги винаги ни закриля
Кметът изрази съжаление, че каменци няма да посрещнат Гергьовден по обичайния шумен и празничен начин на площада
Нека нашият закрилник свети Георги Победоносец ни дари с повече кураж и надежда, да ни даде здраве и благоденствие в домовете, да ни направи по-силни във времена на изпитания и трудностите, във времена на световна пандемия! Искрено съжалявам, че днес, 6 май, най-красивият празник на Камено няма да се състои на площада, който събираше не само каменци, но и много гости от целия регион, събираше децата ни, правеше ни единни. Всички спазваме наложените ни правила, дисциплината днес е по-важна, за да бъдем утре отново заедно. Нека всички отбележим празника в домовете си и да вярваме, че в най-скоро време трудностите ще отминат. Много бих искал празникът да се проведе тази година и искрено се надявам това да се случи през идните месеци на важна на календара ни дата.
С тези обнадеждаващи думи се обърна кметът на Камено Жельо Вардунски към всички жители, които освен Георгьовден отбелязват и празника на града. Вардунски изрази искрено съжаление, че тази година той ще е различен и няма да бъде посрещнат по шумния и весел начин на площада в центъра на града.
Оставаме верен на приоритетите си – като кмет ще продължа да финансирам културния живот в Общината, защото няма нищо по-хубаво да пазим и продължаваме традициите на нашите предци, да ги предадем на децата си, да бъдем заедно на всеки празник. Защото, когато сме заедно, ще успеем да направим родния ни град Камено още по-красив за децата ни! Бъдете здрави, пазете се! И честит празник на всички!, каза още Вардунски.
Три сценария за българската икономика до 2028 г. в Годишния доклад на икономистите на БАН
08/06/2026, Понеделник 15:00
0
Тръмп: Израел и Иран трябва незабавно да прекратят взаимните атаки
Мирчев: Напускането на Георги Кандев е много ясен и тежък знак за начина на управление
България посреща повече туристи от Полша с директната линия Люблин-Бургас
Тревожна тенденция: Светът се насочва към нова ядрена надпревара
Седмицата се усмихва на тези три зодии
35% от имотните обяви у нас са фалшиви
Мистериозна смърт на пазач в Приморско вдигна полицията на крак
Финансист: Автоматичното увеличаване на заплатите води до инфлация
Петото издание на Robo Challenge Burgas събра млади таланти в роботиката и програмирането
Бургас става столица на световния аквабайк през юли 2026
Властите в Северна Македония забраняват на жена да напусне Кочани, за да се лекува у нас
