×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Китай запушва теч за $1 трилион, съюзявайки се с наркокартелите зад гърба на САЩ
  • Обновена Експерт предупреди за проблеми за АЕЦ Козлодуй, ако Дунав продължава да спада
  • Атанас Пеканов с амбициозна задача - 95% изплащане на парите по ПВУ
  • Рок вечер на острова този петък – Остава и П.И.Ф се качват на една сцена
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

На лагер срещу президента


На лагер срещу президента
Няколкото анонимни момчета се заканват да протестират безсрочно, макар че "катунът" им е незаконен. Полицията не прави проблеми.
06 Май 2020, Сряда, 10:00 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ (снимки: Авторът)

Младежи без работа опънаха незаконно палатки в центъра на София в безсрочен протест срещу Румен Радев, МВР ги контролира да пазят дистанция

„Дори и тоя лагер отпред, където са направили като катун – няма хора, няма нищо, ама се веят едни знамена. Ами я си представете, ако ние накараме... примерно партия ГЕРБ направи същия катун пред президентството!“ Гневните думи са на премиера и лидер на ГЕРБ Бойко Борисов и са от 22 март т.г. по повод протестен лагер до Министерския съвет.

Тогава бяха изминали само десет дни от началото на извънредното положение. Тъкмо бе започнал конфликтът на Борисов с президента Румен Радев по повод мерките, свързани с коронавируса.

Е, от началото на май „катун“ вече има и пред президентството.

Той обаче не е организиран от ГЕРБ. Поне не официално.

От няколко дни младежи са опънали палатки пред Археологическия музей до сградата на „Дондуков“ 2.

"Катунът" е до Археологическия музей, президентството е на заден план

При лошо време се разпъва и импровизирана шатра, която пази от вятър и дъжд.

Палатките и шатрата се облепени с плакати с гневни надписи и много препинателни знаци: „Румен Радев, не си обединител!!!!“, „Искаме прозрачност за Грипените!!!!“, „Румен Радев кукла на БСП!!?“ и дори „Румен Радев – подлога на Корни“.

Препинателните знаци са важни!

Грипените са история от времето на служебното правителство през 2017 г. Тогава кабинетът, назначен от Радев, предложи да бъдат закупени самолети „Грипен“ за Военновъздушните сили.

Впоследствие правителството „Борисов 3“ отхвърли идеята и след нов конкурс взе политическо решение да бъдат закупени американски F-16.

„Флагман“ се срещна в понеделник следобед с част от протестиращите, които се бяха скупчили под шатрата заради лошото време.

В шатрата са петима младежи и една жена

Шестима са – петима младежи на по двайсет и няколко години и по-възрастна жена.

Трима от тях са по-активни, говорят пред репортерите. Останалите седят мълчаливо.

Предпочитат да не се представят.

„По-добре без имена“, казва единият от младежите.

„Не се притесняваме, ама репортери ни добавят във „Фейсбука“. Търсят компромати“, добавя друг.

Трети се позовава на правото на лично пространство. Смята и че не е редно да бъде сниман, ако не даде разрешение, въпреки че е на протест на публично място.

„Имаме си говорител – Борислав Райчев. Всеки ден е тук, просто днес не можеше да дойде“, е още едно от обясненията.

Лагерът се състои от три палатки и една шатра
"Катунът" е точно до Археологическия музей

Когато ги питаш защо протестират, момчетата започват да се „палят“ и да изброяват грешки, които Румен Радев и негови роднини направили в миналото.

Според тях освен за Грипените, Радев трябвало да отговаря и за блъснатия на пътя инвалид от вече покойния му баща.

„Голям скандал“ станал и с шофьора на НСО, който бе засечен да кара в насрещното, докато возел жената на президента – Десислава Радева. Случаят е от 2018 г.

На аргумента, че това са стари работи, най-гласовитият младеж отговаря: „Стари са, но те си остават. Хората ги забравят, ние не ги забравяме – ние затова сме тука. Ние припомняме на хората и старите работи, за които не е потърсена никаква отговорност.“

Друго обвинение срещу президента е, че „обслужва бесепарите“, а „опозицията прави сечено на управляващите“.

Румен Радев трябвало да е човек за пример.

„Да беше наистина опозиция, а той обслужва партийните си интереси – каквото му кажат отгоре“, коментира едно от момчетата.

Младежът смята и че през 2016 г. на президентските избори, когато Радев бе избран на поста, „нямаше за кого да се гласува“.

Защо са излезли да протестират точно сега, какъв е поводът?

„Защото сме неангажирани. Те работят в строителството, обаче нямат работа“, обяснява единият протестиращ, сочейки към двама от съратниците си.

Най-разпаленият отсича: „Точно сега е перфектният момент! Хората да обърнат внимание, защото са вкъщи и гледат телевизия.“

Освен това той е категоричен, че „правителството и президентът трябва да работят заедно, а не един срещу друг“.

„Само това ще кажа – че не вървиме към Русия, а вървиме към Европа. Няма да се върнем към времето преди 1989 г. Така че се борим да сме малко по-демократична държава. Не харесваме нито един – нито БСП, нито ДПС, нито ГЕРБ, нито „Атака“. И съм много убеден, че който и да дойде, и той ще е като тях“, казва едно от момчетата, което изглежда е най-запознато с политическата обстановка.

„Какво направи президентът като цяло за тази карантина“, е друг въпрос, който задават младежите.

Те отричат да са свързани с ГЕРБ - включително и отсъстващият им лидер и организатор Борислав Райчев.

„Не. Никой не е член на партия. Даже повечето се запознахме, докато ритаме футбол преди доста години“, казва едно от момчетата, седнало на стол.

„Никой не е член на ГЕРБ по никакъв начин“, категоричен е и най-емоционалният. „Ние сме приятели и сме излизали на протести от 2012-а повечето от нас. Повечето се подкрепяме за различни каузи“, коментира той.

„Бил съм пред сградата на ГЕРБ доста пъти, за да ги освирквам“, потвърждава трети.

С партиите нямали „абсолютно нищо общо“.

Те били обикновени граждани, които просто решили да се съберат на протест срещу президента. Организирали се във „Фейсбук“.

През годините протестирали и срещу ГЕРБ, и срещу назначението на Делян Пеевски за шеф на ДАНС, и срещу монополите, и т.н.

„Когато нещо не ни харесва, излизаме и го казваме“, обяснява един от активистите.

На въпроса дали подкрепят правителството и мерките за борба с коронавируса Covid-19, най-вещият в политиката отсича: „Подкрепяме мерките. Правителството – и то не е цвете.“

Младежът обяснява, че всички имат възрастни хора вкъщи, които трябва да се пазят, тъй като за тях вирусът е най-опасен.

„Българският народ е малко елементарен в това отношение“, казва младият мъж. Според него хората у нас са опърничави и не са склонни да се доверят на указанията от правителството.

Не било така в Германия, във Франция или в Англия. Там гражданите слушали какво им говорят държавните лидери - Ангела Меркел, Макрон и т.н.
А българите имали склонност да кибичат по заведенията.

„Кибици сме си. Не подкрепям и министър-председателя за това, което каза вчера, но беше прав – на един елементарен народ трябва да се говори по един елементарен начин, за да може, явно, да разберат“, казва младежът.

Негов съратник добавя: „Ето тук е разликата между премиера и президента. Премиерът за най-малкото, когато стане голяма беля, и веднага си хвърля оставката човекът и си го преизбират. Защото явно народът го уважава...“

Протестиращите са недоволни, че не са добре отразени от големите медии.

Сърдити са на bTV и Nova – техни екипи ги снимали дълго, но по новините не показали почти нищо.

„Ама те ни дават само по „Bulgaria ON AIR”, по „Пик“, по ей такива телевизии. bTV, Nova идваха, снимаха ни, а не ни дадоха”, казва най-гласовитият младеж.

Седящият на стол до него също има мнение за медиите: „Кръгът „Капитал“ се чуди около коя партия да гравитира постоянно. Направо е нещо страшно.“

Момчетата предпочитат да останат анонимни

На аргумента, че са малко и затова не са добре отразени, едно от момчетата отговаря: „Ама ние бяхме повече. Вчера, оня ден бяхме по 25 човека. Различно – единия ден бяхме 28, другия – 30. Просто хората си имат ангажименти.“

Говорителят им Борислав Райчев сега бил на работа, затова отсъствал.

Какво искат от президента?

„Да направи нещо!“

Младежите не могат да формулират ясно за какво настояват и какво е условието да спрат протеста.

Едно от желанията им е Румен Радев да дойде и да поговори с тях.

„Това, което казваме на тебе, ще го кажем и на него, ако дойде. Не сме доволни и това е“, обяснява едно от момчетата.

„Да има някакви мерки или оставка“, подхвърля друг. Както и „да излезе с изявление минимум“.

„Да направи нещо поне, преди да му свърши мандатът. Ако после не го преизберат, какво става? Избират следващия и същата работа“, заявява най-гласовитият.

И започва да говори във второ лице, все едно се обръща към Радев: „Ще изкараш един мандат - поне направи нещо за хората! (...) Помъчи се малко! Няма значение кой е на власт и кой не е на власт. Помъчи се, направи нещо за хората, дай нещо за тази една година или година и половина (до края на мандата). Не говори само глупости на хората по телевизията! Не се занимавай с Корнелии и с не знам си какви хора!“

Докога смятат да стоят около палатките?

„Неограничен период. Докато не ни изгонят или докато не стане някой проблем“, е отговорът.

В близост постоянно стоят полицаи. От МВР обаче се оказват доста толерантни, защото „катунът“ всъщност е нерегламентиран.

Полицията постоянно контролира незаконния протест... за спазване на физическа дистанция

След справка на „Флагман“ от Столична община са категорични, че няма подадено заявление за протестната акция, каквото е законовото изискване.

Момчетата от палатките обаче обясняват, че това не е точно така.

„Напротив – има заявление. Даже може да се покаже. Просто човекът го няма в момента. Заявление има, но просто има отказ“, увери протестиращ.

Според друг: „Те нямат право да ни забраняват – ние затова сме дошли, но същевременно могат да ни изгонят, ако решат.“

Отправихме писмени въпроси до МВР за това какви мерки ще предприемат във връзка с нерегламентирания протест предвид и ситуацията на извънредно положение.

Служителка от пресцентъра на Столичната дирекция на вътрешните работи (СДВР) на другия ден се свърза с нас по телефона.

Тя потвърди, че протестът е незаконен. Според нея обаче в случая полицаите не можели да приложат физическа сила и да изгонят протестиращите.

„Те могат да ги предупредят. Могат да изготвят такива протоколи. Непрекъснато има наши хора, които са на място. Даже и в момента. Следи се какво се случва“, увери пиарката.

Единствените мерки спрямо протестиращите са свързани с предупреждения да пазят физическа дистанция заради коронавируса.

“Непрекъснато се следят нещата. Многократно са предупреждавани събиращите се хора да спазват физическа дистанция. Нямат право да се събират на едно място, на групи. Освен това вчера има съставени четири предупредителни протокола“, обясниха още от пресцентъра на СДВР.

Момчетата са категорични, че нямат дрязги с полицаите.

„Само искат ние да не правим проблеми. Да не пречим на движението“, обяснява единият от младежите, а според друг: „Доста често ни правят забележки. Да сме с маски, да сме на разстояние.“

Протестиращите се оплакват, че някои от минувачите ги обиждали и провокирали. Това били „предимно баби“, но не само.

„Минават, псуват ни, но и много хора ни подкрепят. Искат да направим подписка и ние ще я направим другата седмица може би“, заявява единият от младежите.

„Псуват ни, обиждат ни, говорят ни, че сме били платени, говорят ни, че сме си търсили някакви интереси. Ние не търсим интереси, ние търсим само краен резултат“, добавя друг.

Уверяват, че наистина никой не им плаща.

Като доказателство сочат скромната маса, около която седят, както и плакатите, които си направили сами.

От президентството никой не им обърнал внимание до момента.

Те отправили покана за среща към държавния глава чрез сайта „Пик“, но Румен Радев не се отзовал.

„Флагман“ потърси и президентството за коментар за палатковия лагер и дали Радев не смята да разговаря с протестиращите.

От администрацията на държавния глава отговориха лаконично: „Президентската институция винаги е била отворена за сигнали, позиции и предложения от страна на граждани. До момента такива не са изпращани до приемната на институцията от страна на т.нар. палатков лагер пред президентството.“

Младежите пък твърдят, че дори спят в палатките.

Във вторник пак са там. Единствената медия, която като че ли им обръща по-сериозно внимание, е сайтът „Пик“ и репортерката Ива Николова.

Тя всеки ден излъчва на живо от мястото на събитието и отброява дните на палатковия лагер...


В категории: Политика


Лъчезар ЛИСИЦОВ Автор
Лъчезар ЛИСИЦОВ
33
Коментара
Владислав БОНЕВ Мирчев затвори вратата за президентски съюз с ГЕРБ Мирчев затвори вратата за президентски съюз с ГЕРБ 04/08/2026, Вторник 20:45 2
Флагман.БГ Джокович иска кратки мачове в тениса Джокович иска кратки мачове в тениса 04/08/2026, Вторник 20:30 1
33
Коментара по темата
33.
незаконно, но полицията не се намесва?
06.05.2020 20:13:33
6
7
Младежи без работа опънали НЕЗАКОННО палатки в центъра на София в безсрочен протест срещу Румен Радев, МВР ги контролира да пазят дистанция...
-------------------------------
Забележете, че е незаконно, но полицията не предприема мерки, а просто ги пази! Защо ли? Презполагам всеки може да се сети за себе си. Все някой ще познае :-)
32.
ko
06.05.2020 17:51:54
21
9
Какви протестиращи са това, те дори не могат точно, кратко и ясно да формулират какво искат от Президента. Да направел НЕЩО?! Какво е това НЕЩО? Явно са много неподготвени гогките, научили клишето от Бате си Бойко "разединител" и повтарят като папагали. Не са наясно с функциите, които са в правомощията на Президента. Не са наясно, че лостовете за управление не са в него, а в Парламента и в Правителството. Не са наясно, че като излезеш да протестираш трябва да представиш ясни искания точка по точка с проблеми, свързани към днешна дата, не с минали компромати, изсмукани ор пръстите си. Много неадекватни са им подставените лица на подстрекателите.
31.
кйий
06.05.2020 17:36:06
20
11
Прости и първосигнални индивиди без работа. Ами като са останали без работа, да ходят да протестират пред сградите на управляващите, а не на президента.
30.
До тия
06.05.2020 17:08:51
20
12
келеши ли опря шайката гейберасти?
29.
пешев
06.05.2020 15:25:40
19
27
много го пазите тоя нещастник,бе Флагманджии.. Анонимни протестиращи,никому неизвестни ..... Защо не напишете истината,че това недоразумение,наречено президент е всичко друго но не и президент,че вместо да обединява,то разединява,че е срам за нацията,че е позор за всеки мислещ и обичащ родината си българин? Явно така ви е изгодно.Друг е въпросът защо.
28.
Воля
06.05.2020 14:38:27
13
22
Виновни са всички простаци гласуващи за комунистите.Цял живот ви мачкаха ,и пак си ги избирате .
27.
Някой
06.05.2020 14:12:14
13
29
Тия ги прати Курнелия но първо разпространи фалшив чат в нета за да може тъпаците да вярват. Малоумна нация.
26.
М М мишки
06.05.2020 13:49:59
2
26
За 30леа педали
25.
Преминаващ
06.05.2020 12:43:32
43
26
Пълна простотия в ТУЛУПИЯ!!!
24.
До 23 истината за РР
06.05.2020 12:31:30
36
54
Радев е срам за военните!Няма воинска чест,няма доблест,няма съпричастност към хората!Решетников го е излъгал,че е голямата работа и ще бъде Цар,но той си е обикновен чиновник спец по секретарките!На Гешев кога ще позволят да го разследва?Чудесно е че Радев падна под 26% одобрение ,за това толкова писука и каканиже! На печелившите честито,на лузерите съболезнования!
23.
istinata
06.05.2020 11:44:07
54
35
За всички които само пишат глупости в тези сайтове! Първо помислете! Президента е истински на мястото си и може да се нарече Главнокомандващ на Въоръжените сили! Той за разлика от всички политици е доказал във времето своите способности и компетентност! Той е преди всичко Офицер! За тези меко казано безделници пред Президентството това не значи нищо, защото те не знаят къде се намират! Замислете се!
22.
Био
06.05.2020 11:41:58
59
43
Герберастиииии, усещате ли как ще наритаме тиквата? Още малко ви остана.
21.
българин
06.05.2020 11:37:08
65
47
ГЕРБави подлоги...
20.
Боко Фурмата
06.05.2020 11:23:13
56
38
Ритали футбол.
19.
емигрант
06.05.2020 11:17:37
59
42
Вместо псевдо пропаганда , тези мамини синчета ,които освен с дрога, не са създали нищо в живота си , имат претенции срещу президента . 1. Завършете образованието си , докажете се . научете няколко езика , и тогава размахвайте томаховките .2. Явно не сте научени да мислите , ако имахте малко потенциал , ще анализирате в каква дупка сме , как говори един министър председател или министър - няма компетентност , не се осланят на мнение
на специалисти. В тази държава се налага публично селентията и простотията . Ами попитайте тези които са над 55 г как са живяли и тогава говорете с празни фрази . 3. За какво противоборство говорите -русофили или русофоби. Една държава е силна , тогава когато има чест, достоиство и може максимума да извлече .
18.
Апффф
06.05.2020 11:16:26
61
43
Ето Гроб за пореден път използват мангали за игричките и интришките си.... ууу бе уроди
17.
Joker
06.05.2020 11:10:47
56
39
Платената раота аз ли да извадя снимката дето са наговаряха за пари или ФЛЕГМАН ще я извадят да я покажат ?! Как за 30 лева си продавате душите .
16.
Корни вирус
06.05.2020 11:10:01
30
47
Противник мечта е Радев,особено в тандем с Нинова!ББ ги обгрижва и двамата,защото са му спаринг партньори и с една ръка ги бие по всяко време!Нали не живеете с илюзията,че случайно избута Цачева като противник на Радев!Трудно намери по-слаб противник,който да бъде победен от Радев и то с голям зор!
Този комплексар РадеФ се прави на мъж,ама е обикновен нещастник командван от 3 дебели женища!Ако има малко смелост,да предизвика Борисов на ринга за да се покаже като мъж,а не като плужек!Цял живот е тренирал и на пилона на Деска се е въртял,работа за 1 лев не е извършил,нищо не е създал,само е крал!Много е вреден този случайник,издигнат от Решетников!Правилно Борисов не го пуска извън България,не трябва никакъв гювеч и командировки,дори за банкети да му одобрява!Йотоова да го смени,БСП е на Дондуков 2!
15.
*********
06.05.2020 11:02:59
15
22
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
14.
Днес е велик празник
06.05.2020 10:56:27
61
43
Президента е генерал от армията. Празникът е на всички БЪЛГАРИ. Точно затова антибългарските мекерета на тулупа пуснаха тази статия днес, уж срещу Президента а всъщност срещу всичко БЪЛГАРСКО. Запомнете вие, момченца и момиченца - платени антибългарчета, вашето време идва и то скоро. И ще ви е страшно.
13.
Радев е страхливец
06.05.2020 10:45:08
39
57
Щом не са с руски джипове,значи са нелегетимни!Радев го е страх от сянката си дори!Страхливец долен,в една мисия не е участвал,излизал е в болнични,защото се е насирал от страх!Ако не е обграден с пияните си приятелчета,защитаван от НСО,не си показва носа дори!Някой го бе излъгал,че става за ЦАР,а той излезе обикновен,лаком и зависим измекяр!Военен съд ще има за страхливеца.
12.
*********
06.05.2020 10:37:12
27
8
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
11.
ЩО
06.05.2020 10:36:26
57
40
Всеки има право на мнение и протест, но ако при условията на извънредно положение, ако протестираха срещу властта отдавна да са задържани, а лагера разтурен. Фактът, че полицията знае че лагера е незаконен, но отказва да изпълни правомощията си е показателен, КОЙ стои зад протеста. Спазването на дистанция при един незаконен протест, по какъв начин го превръща в законен ??????
10.
Radev
06.05.2020 10:30:12
50
31
Tova sa niakakvi pedalcheta ot gerb stoto sega tolupa mnogo se pritesniava ot men I e vzel merki
9.
О
06.05.2020 10:27:00
62
43
Кви са тез 3 ма тъпунгера,б.си пародията.
8.
До льотчика
06.05.2020 10:26:50
59
93
Фатмака да си ходи!
Чеп за зеле не става от него. Докато души фустите на Корни и Деса тоалета, така ще е. Човек без мнение не е подходящ за президент. Цял живот на държавна хранилка не може другарю резидент!
7.
Повърни гнусни жалки
06.05.2020 10:24:23
70
50
На гнусния кафяв лайнояд и марионетка на бойко и пеевски, недялка недялкова. Няма такава гнусна държава честно.
6.
Био
06.05.2020 10:24:02
82
52
Айдеееее, гербераските тролове налазиха статията и блъскат минуси. Хахахаха
5.
*********
06.05.2020 10:17:44
30
33
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
4.
Батко ви
06.05.2020 10:13:29
81
61
Хахахаха докарали 5-6 безработни мутри ,с криминални регистрации да "протестират" срещу Президента Радев ХАХАХА
3.
Аз
06.05.2020 10:12:43
85
65
Поредната Гробаджийска интрига,родена от болния мозък на нечий ТУЛУП.......
2.
Колю
06.05.2020 10:06:54
84
64
Абсолютни смешници,подлоги на Герберската измет,и те не знаят за какво са там,просто им платено да се изсерът там ,тулупи пратени от Тулуп
1.
Пациент
06.05.2020 10:04:44
87
68
Пробвайте след 3 месеца да ги намерите, 100% ще са на държавна службичка или в община София назначени.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Масови проверки по морето, Северният плаж в Бургас покрива всички изисквания Масови проверки по морето, Северният плаж в Бургас покрива всички изисквания Летовници споделиха, че пясъчната ивица е облагородена и изглежда още по-добре от преди Спадът на Дунав не спира: Круизите прекратени, три товарни кораба заседнаха Спадът на Дунав не спира: Круизите прекратени, три товарни кораба заседнаха АЕЦ Козлодуй продължава да работи по график, но властите следят ежедневно критично ниските води Девойката без книжа, която блъсна пешеходец в Кошарица и избяга, взела колата от друг непълнолетен Девойката без книжа, която блъсна пешеходец в Кошарица и избяга, взела колата от друг непълнолетен Собствениците на автомобила се опитали да заблудят разследващите полицаи, че инцидентът вероятно е от камъче, изхвръкнало на пътя Опасна жега в 18 области, очакват ни температури до 38 градуса Опасна жега в 18 области, очакват ни температури до 38 градуса Синоптиците очакват слънчево време, а краткотрайни валежи са възможни на отделни места през следващите дни Пешеходна пътека на късмета: Семейство едва не бе пометено два пъти край Свети Влас Пешеходна пътека на късмета: Семейство едва не бе пометено два пъти край Свети Влас Читателката ни Светлана Стоименова настоява за контрол на скоростта и обезопасяване на натоварения участък Стоян Колев щял да "поръча" на сърби прокурора по делото си (ВИДЕО) Стоян Колев щял да "поръча" на сърби прокурора по делото си (ВИДЕО) По време на поредното "лайф" включване инфлуенсърът заяви, че имал достатъчно връзки в западната ни съседка Мирчев затвори вратата за президентски съюз с ГЕРБ Мирчев затвори вратата за президентски съюз с ГЕРБ ДБ продължава общия процес с ПП и Форума за демократично действие, а името на кандидата остава необявено 300 000 евро намериха в домовете на задържаните за фабриката за фентанил 300 000 евро намериха в домовете на задържаните за фабриката за фентанил ГДБОП следила групата от април, лабораторията произвеждала до 10 килограма от опасната дрога дневно   Неонацисти опитаха да нахлуят в хотел с еврейски деца в София Неонацисти опитаха да нахлуят в хотел с еврейски деца в София Италия осъди антисемитската провокация, а българската полиция не е обявила има ли установени или задържани лица Голямо почистване преобрази алеята край Северния плаж в Бургас Голямо почистване преобрази алеята край Северния плаж в Бургас Близо 100 торби с отпадъци бяха събрани само за няколко часа
4-тонна част от Falcon 9 се забива в Луната днес, NASA чака облак от прах 4-тонна част от Falcon 9 се забива в Луната днес, NASA чака облак от прах Тя ще удари повърхността със скорост близо 8700 км/ч и ще образува нов кратер Киев в огнен ад след руска атака: Двама загинаха, 45 са ранени Киев в огнен ад след руска атака: Двама загинаха, 45 са ранени Четирима от пострадалите в столицата са в критично състояние, под развалините се издирват хора Арест в голф клуба на Тръмп: Въоръжен мъж следял подготовката за визитата му Арест в голф клуба на Тръмп: Въоръжен мъж следял подготовката за визитата му 38-годишният заподозрян снимал подготовката за посещението на американския президент, но властите не са установили конкретен план за нападение Нов мигрантски щурм към Сеута се готви за 15 август Нов мигрантски щурм към Сеута се готви за 15 август Онлайн група със 108 000 членове разпространява призиви за ново масово преминаване към испанския анклав Чужденци наляха 12,4 млрд. евро в гръцки имоти, Халкидики е сред най-желаните райони Чужденци наляха 12,4 млрд. евро в гръцки имоти, Халкидики е сред най-желаните райони Атина остава водеща за международните купувачи, а инвеститорите все по-често разглеждат Гърция като дългосрочно убежище за капитала си Тръмп заплаши Иран с обезглавяване, а от Техеран отговориха със закана за много жертви Тръмп заплаши Иран с обезглавяване, а от Техеран отговориха със закана за много жертви Във Вашингтон твърдят, че преговорите вече са започнали, но иранските власти признават единствено за контакти с Оман за Ормузкия проток Зеленски повери на Рустем Умеров преговорите за край на войната Зеленски повери на Рустем Умеров преговорите за край на войната Бившият военен министър ще оглави и украинското външно разузнаване, като поема дипломатически и отбранителни задачи Български талант подписа с "Валядолид" Български талант подписа с "Валядолид" 18-годишният вратар Стефан Михайлов напуска школата на "Национал" и продължава развитието си в Испания Дронове удариха турски кораб в Черно море, трима моряци са в тежко състояние Дронове удариха турски кораб в Черно море, трима моряци са в тежко състояние Плавателният съд се запалил край Новоросийск, а продължаващата опасност от нови атаки затруднила спасителната операция Лекар предупреди: Бебета, възрастни и хронично болни да бягат от плажа по обед Лекар предупреди: Бебета, възрастни и хронично болни да бягат от плажа по обед Чадърът не спира прегряването, а главоболието, гаденето и внезапната отпадналост могат да бъдат първите сигнали за опасно обезводняване
Проф. Даниел ВЪЛЧЕВ Проф. Даниел ВЪЛЧЕВ Моето име се завъртя в какви ли не конфигурации, в какви ли не чудесии, но аз няма да се кандидатирам Виц на деня Виц на деня - Какъв е най-добрия начин да се харесам на жените?
- Пиши им любовни бележки върху стотачки.
Виц на деня Виц на деня - Бай Кольо, имаш ли гаечен ключ десятка?
- Имам, ама знаеш ли защо имам?
- Защо?
- Защото не го давам...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Скъпа, исках да ти купя цветя, но цветарският магазин беше затворен, затова съм ти взел бирички
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори