×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Насъщният скочи от 89 на 95 цента
  • Петно от мазут на варненски плаж, Басейновата дирекция се самосезира
  • НСИ: Населението на България е намаляло с над 14 хиляди души през 2025 г.
  • КЗК настоява за спешна координация между властите за пазарите на храни и горива
  • Разбиха печатница за фалшиви пари в София, арестуваха двама
  • България е в топ 4 на страните от ЕС с най-голямо поскъпване на дизела
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

3 от 5 точки отбеляза НФСБ след съвещанието на Борисов със Строителната камара


3 от 5 точки отбеляза НФСБ след съвещанието на Борисов със Строителната камара
На срещата между премиера и представителите на строителния бранш беше дадена зелена светлина по точки 1, 4 и 5 от нашата програма, заявиха от партията на Валери Симеонов
30 Април 2020, Четвъртък, 14:36 ч.
Автор: Флагман

Даде се зелена светлина за финансиране на инфраструктурни проекти, ВиК обекти и възобновяване на програмата за саниране, доволни са от партията

На днешното съвещание на министър-председателя Бойко Борисов с представители на Строителната камара бяха приети голяма част от антикризисните мерки в областта на строителството, внесени от НФСБ на Политическия съвет на управляващата коалиция, проведен на 21 април 2020 г. В тях, в противовес на пасивните мерки като плащането 60:40, безвъзмездното „грантово“ финансиране и кредитните облекчения, предложихме практически решения за откриването на нови работни места и задействане на крупни инфраструктурни обекти по подобие на Плана „Маршал“ след Втората световна война, информира пресцентърът на НФСБ.

Оттам припомнят, че са предложили конкретно:

1.Бюджетното финансиране на инфраструктурни обекти с национално значение с приключено проектиране – пътища, магистрали и др. За 2020 са планирани 100 км на стойност 2.5 млрд. лв. и 260 млн. лв. за II и III-класни пътища

2. Ремонт на язовирни стени и съоръжения на стойност 500 млн. лв. с приключено проектиране. За спешен ремонт са над 400 язовира, класифицирани като опасни и над 2000 са за ремонт.

3. Спешни ремонти на рискови мостови съоръжения и виадукти с приключено проектиране – напр. по АМ „Тракия“ (5 броя на стойност 25 млн. лв.)

4. ВиК обекти с готови проекти – на стойност 1.8 млрд. лв.

5.Възобновяване на програмата по саниране на многофамилни жилища, блокове, кооперации - вече заявени 1.5 млрд. лв. с проекти по области и общини, както и чакащи одобрение за възлагане на инженеринг.

Днес, на срещата между министър-председателя и представителите на строителния бранш беше дадена зелена светлина по точки 1, 4 и 5 от нашата програма.

НФСБ обръща сериозно внимание и на необходимостта от спешен ремонт на язовирните стени и съоръжения с приключило проектиране, както и на опасните язовири, които застрашават живота на хиляди граждани.

Подобна е опасността и при чакащите от десетилетия ремонт мостове и виадукти по пътищата.

Като заостряме вниманието на Правителството върху тези две мерки, обезпечени с бюджетни средства, настояваме те да бъдат предвидени при евентуално бъдещо финансиране, информират от партията на Валери Симеонов.

Приветстваме нашите коалиционни партньори за проявеното практическо мислене и здрав разум, като още веднъж настояваме и за спешни мерки при подпомагане на най-засегнатия отрасъл – туризма, внесени от НФСБ в Народното събрание на 27 април 2020 г.

Припомняме, че реална възможност за облекчаване на икономическата криза, причинена от пандемията, дават и предложенията за допълнителни държавни субсидии за насърчаване на зеленчукопроизводство, овощарство и животновъдство, както и на преработвателните предприятия. Целта е да се увеличи българското производство и неговият дял на пазара.

Предлагаме също така попълване на държавния резерв с дълготрайни хранителни и други продукти с цел стимулиране производството от български предприятия, информират от партията.

НФСБ счита, че рязко трябва да се смени философията на борбата с епидемията – вместо пасивни мерки по раздаването на пари на потърпевшите, да се стимулира разкриването на нови работни места и пазари. За да остане нещо и след кризата за следващите поколения, не само – изхарчени пари, заключават от партията на Валери Симеонов.

 


В категории: Бизнес , Политика


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
16
Коментара
Иван КОЛЕВ 70-годишен с рекорд във футбола 70-годишен с рекорд във футбола 29/04/2026, Сряда 19:10 19
16
Коментара по темата
16.
един от силистра
30.04.2020 19:51:45
0
1
Ами то и при нас в Силистра няма структури на НФСБ,няма и в Търговище,няма и Добрич,няма и в Шумен.Разград.
15.
ехааа
30.04.2020 18:24:26
0
6
Пак ще има пари за гепане!
14.
*********
30.04.2020 18:01:42
1
6
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
13.
адвокат от русе
30.04.2020 17:14:43
1
4
В гр.Русе и област русе нямаме структури на НФСБ.
12.
Do burgas
30.04.2020 17:09:19
1
8
Валери с. да си направи трудът и да види колко общ.съветници има и къде.
11.
Бургас
30.04.2020 17:06:07
0
12
Г-н Симеонов каквито и алабализми да измисляте в следващия парламент няма да ви има нито вас нито партията ви.ЗАПОМНЕТЕ.
10.
След санирането ще се пенсионират
30.04.2020 15:52:39
1
15
Няма да се откажат току така от санирането. Всичко им е подготвено, фирмите чакат, схемата е ясна.
9.
*********
30.04.2020 15:40:11
2
6
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
8.
демократ
30.04.2020 15:32:18
5
19
ИЗВЪНРЕДНИ ИЗБОРИ СЛЕД КРАЯ НА ИЗВЪНРЕДНОТО ПОЛОЖЕНИЕ ! Иначе ще сме обречени на нагло и безпардонно разграбване ! Ще теглят милирдни заеми за да си ги приберат в частния джоб !
7.
Валери 2016-та.
30.04.2020 15:17:43
1
30
„Няма по-голям популизъм от санирането”, зави лидерът на НФСБ Валери Симеонов. Реакцията му дойде след като от ГЕРБ обвиниха ПФ в популизъм заради предложението за вдигане на пенсиите. Симеонов каза още, че в държавата няма 1 милиард лева, за да не гладуват 1,2 млн. пенсионери, но има 1 милиард за саниране. В единия случай парите ще помогнат на много хора, а в другия се облагодетелстват малко хора за сметка на държавния бюджет - т.е. на всеки от нас. „От санирането се възползват и десетки строителни фирми, близки до властта”, каза още Симеонов. КОМЕНТАРИТЕ СА ЗА ВАС!
6.
Цитат
30.04.2020 15:03:40
2
29
1,6 МЛРД. ЛВ. ЗА САНИРАНЕ. ВЪВ ВРЕМЕ НА КРИЗА ТОВА Е МАРОДЕРСТВО, А НЕ ПРОСТ ГРАБЕЖ.
5.
*********
30.04.2020 14:55:31
1
2
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
4.
*********
30.04.2020 14:47:40
1
4
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
3.
Щедрия
30.04.2020 14:47:37
4
17
Еми щом има три от пет към числото 3 добавяме 0000000. Браво, заслужихте си ги ПАТРЕОТИ!
2.
*********
30.04.2020 14:46:54
1
8
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
1.
простосмъртен
30.04.2020 14:45:30
2
22
Ами да...те строителите и досега бяха "зле" та сега и да им помагаме...държавни поръчки , мафиотски строително-градоустройствени решения,безбожни цени на новото строителство и всичко в името на безусловна и неизбежна печалба...цялата общинска и държавна машина работи за тях..да печелят щото нали 15 %...знаете си...
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
България може да генерира до 700 млн. евро годишно от медицински туризъм България може да генерира до 700 млн. евро годишно от медицински туризъм Липсата на целенасочена държавна политика ограничава развитието на сектора, но страната има потенциал да бъде водеща дестинация за медицински туризъм Giro d'Italia – празник за хората край морето и магнит за туристи, посрещаме силен сезон Giro d'Italia – празник за хората край морето и магнит за туристи, посрещаме силен сезон Резервациите отбелязват положителен тренд с ръст около 3% Двуметрова змия в жк "Възраждане" шокира бургазлии (СНИМКИ) Двуметрова змия в жк "Възраждане" шокира бургазлии (СНИМКИ) Моля институциите да вземат мерки, апелират живущите в района Уникален флашмоб посреща колоездачите на Giro d Italia в Бургас (СНИМКА) Уникален флашмоб посреща колоездачите на Giro d Italia в Бургас (СНИМКА) Техният танц ще бъде излъчен на живо по Eurosport, ще се гледа от 1-2 млн. човека Мина край Кюстендил превърната в подземен град с наркооранжерии Мина край Кюстендил превърната в подземен град с наркооранжерии Иззети са близо 600 000 евро и 600 боеприпаса за огнестрелно оръжие Жители на жк. "Лазур" зоват: Помогнете ни да се справим с това свърталище (ВИДЕО) Жители на жк. "Лазур" зоват: Помогнете ни да се справим с това свърталище (ВИДЕО) Бургазлии се страхуват да стигнат до домовете си, бездомници и алкохолици живеят буквално пред вратите им  Развод в ПП-ДБ: Ще има две парламентарни групи Развод в ПП-ДБ: Ще има две парламентарни групи Планира се и създаването на парламентарен съюз за Силна България в Силна Европа 70-годишен с рекорд във футбола 70-годишен с рекорд във футбола Влиза в официален мач Татяна Дончева: Замесените с Петьо Еврото, „джуджетата“ и Мартин Нотариуса ще последват Красьо Черния Татяна Дончева: Замесените с Петьо Еврото, „джуджетата“ и Мартин Нотариуса ще последват Красьо Черния Делян Пеевски с подходящи назначения овладя начина, по който се отпускат ресурси и хората му трябва да бъдат заменени, подчерта тя Прокуратурата се зае с изнасиленото куче Мая, ето какво наказание грози содомита Жельо от Банево Прокуратурата се зае с изнасиленото куче Мая, ето какво наказание грози содомита Жельо от Банево В българския НК няма предвидено наказание за блудство или насилване на домашно животно
Ислямска секта е разбита при акция за изнасилване, съвременно робство и принудителен брак Ислямска секта е разбита при акция за изнасилване, съвременно робство и принудителен брак Стотици полицаи нахлуха в строго охраняван бивш дом за сираци в Чешир Конституционен съдия поиска БНТ да смени декора си, бил му много украински Конституционен съдия поиска БНТ да смени декора си, бил му много украински Тук също телевизионните сезони са различни, всичко е възможно. На нас ни харесва, каза му водещата от БНТ Руснаците се презапасяват с презервативи заради покачване на цената Руснаците се презапасяват с презервативи заради покачване на цената Според предварителни доклади цените могат да се повишат с приблизително 30% поради геополитическото напрежение около Иран. Продават кулата на Галилей във Флоренция за 12,5 милиона евро Продават кулата на Галилей във Флоренция за 12,5 милиона евро Историческата резиденция в сърцето на Флоренция е свързана с Галилео Галилей и неговите астрономически наблюдения. Ген. Решетников: Български власти и олигарси откраднаха 700 млн. долара от Южен поток Ген. Решетников: Български власти и олигарси откраднаха 700 млн. долара от Южен поток Въпреки настойчивите въпроси кои са тези олигарси, ген. Решетников каза, че не знае и отказа да спомене каквото и да е име Сенатът блокира резолюция за ограничаване на военни действия на Тръмп в Куба Сенатът блокира резолюция за ограничаване на военни действия на Тръмп в Куба Членувете на Републиканската партия отхвърлиха опитите на Демократите да ограничат правомощията на президента Тръмп за военни действия срещу Куба България е в топ 4 на страните от ЕС с най-голямо поскъпване на дизела България е в топ 4 на страните от ЕС с най-голямо поскъпване на дизела Пред нас са само държави като Естония, Люксембург и Белгия Ислямисти на коне тормозят жените във Великобритания, искат ги с покрити лица Ислямисти на коне тормозят жените във Великобритания, искат ги с покрити лица Патрулите казват, че са морални пазители на законите на исляма, всички те са мигранти Целувки в Белия дом: Чарлз III и Камила посрещнати с топовни салюти и военни почести Целувки в Белия дом: Чарлз III и Камила посрещнати с топовни салюти и военни почести Тръмп разкри, че майка му била влюбена в краля Шезлонгите изчезват на 251 плажа в Гърция Шезлонгите изчезват на 251 плажа в Гърция Гръцките власти налагат ограничения за защита на екосистемите и борба със свръхтуризма
Антон КУТЕВ, съветник на президента Антон КУТЕВ, съветник на президента Правителството не е готово.Тепърва ще гърмят бомби в парламента. Идват трудни времена Виц на деня Виц на деня Мъж в магазин за дрехи пита продавача:
- Жена ми е много капризна! Ще можем ли да сменим тази рокля, ако не и хареса?
- Разбира се.
- Колко пъти?
Виц на деня Виц на деня На опашката в супермаркета мъж казва на този пред него:
- Тази жена Ви пререди. Защо не и кажете нещо?
- Не виждате ли, че е взела вино, шоколад и... превръзки. Да не съм луд да се разправям с нея?!
- Ааа, тогава няма да ходя!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Обява:
"Наемаме само женени мъже, защото те са свикнали да приемат заповеди!"
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори