×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Софийският университет чества своя патронен празник
  • Честваме имената, съхранили светлината на словото
  • България засилва мерките срещу домашното насилие
  • Турция въвежда нов план за борбата срещу насилието над жени
  • Единствената петролна рафинерия в Сърбия спря работа
  • Лекари призовават за строг контрол върху антибиотиците заради растящата резистентност
  • Девет деца са убити при пакистанска атака в афганистанска провинция
  • Първият евробюджет на страната влиза на второ четене в парламентарни комисии
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Приморско се цели в българските туристи – безплатни паркоместа, чадъри и шезлонги, инвестиции в инфраструктурата


Приморско се цели в българските туристи – безплатни паркоместа, чадъри и шезлонги, инвестиции в инфраструктурата
Екипът на кмета д-р Димитър Германов работи по програмата още от 13 март. Основната таргет група ще бъдат българските туристи
30 Април 2020, Четвъртък, 11:49 ч.
Автор: Иван КОЛЕВ, снимки: Иван КОЛЕВ

Общината започва широкомащабна кампания в големите български градове, ще осигури удобства за родните туристи

Кметът на Приморско д-р Димитър Германов току-що представи антикризисната си програма за спасяването на Лято 2020. Още във вторник той анонсира, че концепцията вече е готова, а днес стана ясно, че по нея се е работило от 13 март – първият ден на извънредното положение.

Най-потърпевши са черноморските общини, които сформират 80 % от бюджета си от собствени приходи. Изправени сме пред безпрецедентна ситуация, за която няма универсално решение. Нашите планове са да съкратим разходите, да инвестираме в инфраструктура и да правим реклама на Приморско, прицелвайки се в определена група“, подчерта Димитър Германов.

От думите му стана ясно, че дефицитът в най-добрият случай ще е 500 хил.лева – приходи от наемите на търговците, както и предстоящото отпадане на отчисленията от концесионните такси за плажовете, които се очаква да бъдат отменени за тази година.

Кметът на Приморско очаква държавните власти да въведат единен протокол – за настаняването в хотелите, къщи за гости, за плажовете и заведения, които да важат за целия сектор. 

„Нашата задача е да подобрим условията в общината, за да може бизнесът и туристите да имат всички предпоставки за успешен сезон. Оптимистичният вариант е стартиране на сезона от 15 юни до 1 юли. Основният ни приоритет ще бъде привличането на българските туристи“, каза кметът на Приморско.

Той изброи поредица от мерки, които ще приложат в южната община:

Първа точка – освобождаване от наем от 13 март до 30 юни на търговците, които имат целогодишни договори с Общината.

Втора точка – освобождаване на търговците от тротоарно право за юни 2020 година.

Трета точка – редуциране на търговските площи и поставянето им на достатъчно отстояние.

Пета точка – безплатни чадъри и шезлонги. Днес има среща на концесионерите с Министерството на туризма, на която ще се обсъжда отпадането на концесионните такси за това лято, анонсира Димитър Германов. Той силно се надява, ако това се случи стопаните на плажовете да предоставят чадър и шезлонг безплатно или на символична цена. 

Шеста точка - средствата за планираните масови мероприятия през май и юни ще бъдат насочени към реклама на Приморско. Рекламната стратегия включва билбордове по магистралата, както и в някои от най-големите областни градове. Ще се излъчват рекламни послания в медиите, а основният акцент ще бъде генериране на позитивни новини за района на Приморско. „Да оставяме позитивни послания за Приморско в онлайн пространството. Да популяризираме красивите плажове в Приморско, Китен, както и алтернативният ни туризъм“, призова кметът.

Седма точка – безплатни паркинги за всички туристи. Очаква се това лято основните посетители да са българи, които ще идват на т.нар. дълги уикенди – петък, събота, неделя и евентуално понеделник. Те ще пътуват с колите си и за тях трябва да се осигурят паркоместа, изтъкна кметът. Ще се остави възможност на хотелите да си закупят места за паркиране, за да гарантират сигурността за посетителите си, уточни Димитър Германов. За да се поемат всички автомобили ще се обособят три големи паркинга в Приморско и един в Китен.

Предприети са и множество други мерки, като план-график за дезинфекционните дейности, инвестиции в туристическа инфраструктура и ред други.

Кметът днес съобщи, че от началото на април администрацията работи с намалени месечни възнаграждения, за да се оптимизират разходите. Предстои цялостна административна реформа.

Как протече днешната сесия на ОбС – очаквайте подробности във Флагман.бг!


В категории: Приморско


Иван КОЛЕВ Автор
Иван КОЛЕВ
24
Коментара
Почина легендарен вратар
Почина легендарен вратар 25/11/2025, Вторник 15:40 0
24
Коментара по темата
24.
Гихора
26.05.2020 12:10:35
0
0
Нали ви ги върнах земите , на 300%.Що ги продадохте бе селяци.
23.
До Общината
06.05.2020 14:46:17
0
7
Този доло Илия Петков ,кога ще земе да си плаща наема за кръчмата му в село китен
22.
Яни
04.05.2020 15:07:19
2
5
Тези оядени шопари , да вземат да си платят задълженията и данъците , и тогава да дават акъл . И да говорят за морал !
21.
Do 20
03.05.2020 14:54:12
4
9
Prav si ot Gifora na ostana mnogo za prodavane..... Ama togava ne revahte nali Xepmec
20.
Хермес
03.05.2020 10:44:28
9
9
А за следващите поколения кметове и общински съветници ще останат ли общински терени??? Или на тях не им се полагат??? Живот в Приморско е имал много преди и ще има много след това управление!!! Магазини, заведения, хотели.... Не станаха ли вече множко??? Бъдещето може да има нужда от нови неща.... А терени за тях...???
19.
Az
02.05.2020 21:40:13
1
2
Каквото и да приказват всичко е измама имитация на дейност,за някоя далавера и лев.От тази пасмина не ми ги хвали.
18.
До Nadeto
02.05.2020 18:43:46
0
6
Колко трябва да си прост -проста , да напишеш това .
17.
Az
01.05.2020 21:18:16
3
3
Измамници и продажници,за кокала и едната добра дума от вожда разбихте общината.
16.
Nadeto
01.05.2020 10:31:01
12
6
Само Галето Гечева да не хване covid че цяла Бургаска област ще пламне
15.
Марти
01.05.2020 08:24:40
3
3
Да си стоят в скапаните хотели и да си чакат чужденците 40 лева шезлонг и няма свободна зона ,алчни ....
14.
До 11
30.04.2020 22:26:11
1
7
Идеята е добра ,но започнете да давате пример с безплатни заведения,безплатни нощувки в хотелите Ви. Защо не подарявате стоката си в магазините а слагате огромни наценки.
13.
*********
30.04.2020 22:19:20
4
0
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
12.
Теодор
30.04.2020 22:13:43
0
13
Ами как да дойда в Приморско, навсякъде мръсотия,начучкано е хотел до хотел,на плажа шезлонг върху шезлонг. Обслужването под всякаква критика ,по от хотелите ви лъха на мухал. Злобни хора правят забележка що сте им паркирали на мястото ,все едно улиците са частни. За това ходим в Гърция и Турция защото уважават туристите си.
11.
Аз
30.04.2020 22:10:39
2
4
Къде ви е четвърта точка сайта.Като ще отпадат концесионните такси,защо събират наемите на заведенията на плажа.Хах шеста точка-да усвоим едни пари,защото знаем как става,а не да ги вложим в местното население,като безплатни дърва,пелети,безплатна храна или нещо социално необходимо на всички.До край трябва да се изпомпи това нещо наречено община.С реформите на администрацията,да се започне от хората които работят само на хартия,а получават денги,никой не ги е чул никой не ги е видял.
10.
Az
30.04.2020 20:25:59
0
9
Ще дойде патаран,миналото лято без криза започна от 20 юли,да тогава когато цялото Черноморие плакахте по новините,че навсякъде било празно,ами сега от кога ще започне.
9.
бум шака-лака
30.04.2020 18:01:13
2
4
Обаче българският турист е по-точен в целенето и ще ги уцели между очетата това лято
8.
spas
30.04.2020 15:49:27
3
12
И Общинският паяк се е включил в инициативата.
За сезон 2020, при две репатрирания, третото е безплатно. Целта е да се стимулират родните туристи да не бягат в съседна Гърция.
7.
До 5
30.04.2020 15:00:38
2
8
Остави пружините на страна. А си признай ако некоя засукана камериерка с големо деколте ти каже "Ще вляза да изчистя" и се наведе под тез пружини, нема ли да искаш да я боднеж а? Малко си обикалял бардаците и ти. Ни са праи, а искарай стотака!
6.
Някой
30.04.2020 14:42:23
4
16
Приморско е едно селце пълно с цигани. Заведенията им са от 90-те години. Едно за свяст няма. Местните са алчни селяндури и те гледат сякаш си им длъжен. Това лято обаче ще се молят за туристи.
5.
До 2
30.04.2020 13:31:41
15
10
Ама ти може и хилядарка да искаш, ама тези легла с пружини от прадядо ти и 5лв няма да вземеш - печалбари!!!
Цървули няма гайда иска, селтаци!!!
4.
Ха Ха
30.04.2020 13:26:15
2
24
В Приморско паркоместа??? Че то там има 1 паркинг на мегдана за 10 коли и до там, селяците там слагат туби с вода да си пазят местата. Тубите ще ги махате ли???
3.
До 1
30.04.2020 13:12:54
1
10
Начиии. Огън не можеш запали никой път ако не си боднал циганка. Разбра ли ве бастун.
2.
До 1
30.04.2020 12:08:06
8
28
За 15 лв. на легло толкова!
Виж ако дадеш стотачка, може да те обслужва некоя камериерка с големи балкони, даже ше я накарам да чисти гола, за да ти е кеф развиишли.
1.
Местен
30.04.2020 11:55:25
21
21
Във всички ресторанти и хотели обслужващия персонал са цигани!!!
Няма да ям храна барабани от циганин!!!
Няма как да легна на легло, ако го е батал циганин!!
Чистачките са циганки!! Няма как да ме обслужват цигани и да си прекарам почивката качествено!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
НЕГ „Гьоте“ – Бургас откри STEM център, който превръща училището в лаборатория на бъдещето НЕГ „Гьоте“ – Бургас откри STEM център, който превръща училището в лаборатория на бъдещето Тук нашите ученици ще мислят, ще мечтаят и ще създават, като използват най-съвременните подходи и технологии, каза директорът Антоанета Христова 4 хиляди евро до Западна Европа: България разби канал за трафик на мигранти 4 хиляди евро до Западна Европа: България разби канал за трафик на мигранти Чужденци ръководели престъпната група, а българи осигурявали логистиката Риба от магазина прати в болница певицата Севдалина Спасова Риба от магазина прати в болница певицата Севдалина Спасова Изпълнителката се почувствала много зле, след като консумирала минимално количество от морския дар 86,1 на сто от българите недоволни от ръста на заплатите 86,1 на сто от българите недоволни от ръста на заплатите Обществено допитване разкрива, че вдигането на минималното възнаграждение също е недостатъчно Пиленцата от Монако пуснаха курс по лукс за 5000 лева - станете топ гъзар Пиленцата от Монако пуснаха курс по лукс за 5000 лева - станете топ гъзар Димитрови обявиха курс за 5000 лв., обещават да научат феновете на „лукс от първа ръка Арестуваха брата на Гичо Окото, навъртал се около училище в Бургас с наркотици в джоба Арестуваха брата на Гичо Окото, навъртал се около училище в Бургас с наркотици в джоба 45-годишният Иван Вичев е спипан с няколко пакетчета марихуана и метамфетамин Ето как да освободим натрупаното напрежение Ето как да освободим натрупаното напрежение С прости ритуали за отпускане Община Бургас кандидатства за грант от 700 000 лв. по нова образователна програма Община Бургас кандидатства за грант от 700 000 лв. по нова образователна програма Общинския съвет в Бургас подкрепи инициативата и показа, че държи управленското си мислене на пулса на живия град - развитието на младите хора, каза проф. Севдалина Турманова Меморандум укрепва стратегическото партньорство между България и  Италия в енергийния сектор Меморандум укрепва стратегическото партньорство между България и Италия в енергийния сектор Министърът на енергетиката Жечо Станков и председателят на Конфиндустрия България Роберт Санторели положиха подписи под документа, разширяващ възможностите за взаимодействие Внимание на пътниците: Тези заболявания могат да ви попречат да летите Внимание на пътниците: Тези заболявания могат да ви попречат да летите Кога авиокомпанията може да откаже качване на борда
Световна звезда прибра 2 млн. долара, за да пее на частна сватба – кой плати лукса? Световна звезда прибра 2 млн. долара, за да пее на частна сватба – кой плати лукса? Дъщерята на милиардера Рама Раджу Мантена се омъжи в тридневно тържество с Боливуд звезди, световни изпълнители и гости от 40 държави Разбиха фабрика за бебета в Крит - жени от България използвани в схема за милиони евро Разбиха фабрика за бебета в Крит - жени от България използвани в схема за милиони евро Бездетни семейства са плащали до 28 000 евро за дете, а за сурогатна майка — по 150 000  Първият студ оголи енергийния хаос в Европа: Германия вдигна цените над 300 евро/MWh Най-голямата икономика в ЕС има недостиг от 15 GW дневно —количество, което може да захрани три Българии Удариха по милионен бизнес с бебета, замесени са и българки Удариха по милионен бизнес с бебета, замесени са и българки Гръцката полиция разкри мащабна престъпна схема, в която са били използвани десетки жени Двама алпинисти загинаха при инцидент на най-високия връх в Нова Зеландия Двама алпинисти загинаха при инцидент на най-високия връх в Нова Зеландия От началото на 20 век в района са регистрирани над 240 смъртни случая Мъж се преобличал като починалата си майка, за да взима пенсията й Мъж се преобличал като починалата си майка, за да взима пенсията й Дебелият врат и липсата на бръчки обаче го издали Отиде си музикант от легендарната шведска група ABBA Отиде си музикант от легендарната шведска група ABBA Ян Клинг е участвал в записите на няколко класически албума на групата Новото лице на измамните схеми-жени като примамка  Новото лице на измамните схеми-жени като примамка  Семейства остават без майки, а жертвите са в плен на насилие Сериен изнасилвач беше екзекутиран публично Сериен изнасилвач беше екзекутиран публично Присъдата е изпълнена в Иран Главен прокурор подаде оставка Главен прокурор подаде оставка Алваро Гарсия Ортис се оттегля
Румен Радев Румен Радев Това е бюджет на измамата Виц на деня Виц на деня - Кой пациент чакаше за превръзка?
- Той си тръгна, раната му зарасна!
Виц на деня Виц на деня - Не разбирам защо аз винаги съм последният, който научава какво се случва в тая къща!
- Недей да викаш, ще събудиш детето!
- Кого?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Когато един мъж мълчи, значи е мислител. Когато една жена мълчи, значи мислителят е загазил.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори