Само за ден: 42 акта в Бургас за неспазване на мерките срещу COVID-19
Част от глобите са за стопани на едри кучета, които били без намордници
42 акта е съставила вчера полицията в Бургас за нарушаване на правилата от последната заповед на здравния министър във връзка с мерките срещу разпространението на COVID-19. Част от глобите обаче са и за стопани на едри кучета, които били без намордници. Това съобщиха от Общинския кризисен щаб,
В Морската градина има постоянно полицейско присъствие. 48 общински служители и доброволци са разпределени във всички паркове на Бургас, за да сигнализират за драстични нарушения на органите на реда.
Припомняме, че вчера от Общинския кризисен щаб предупредиха, че ще се затварят паркове, ако се наблюдава масово неспазване на разпоредбите.
Легендата на кино комедията Мел Брукс стана на 100
18-годишен без книжка загина в катастрофа, непълнолетният му спътник е с опасност за живота
Извънредно! Самолет се разби във Франция, 11 души са загинали
Българин в Германия: Колелото ми залепна за асфалта при 41 градуса, влаковете спират между 13 и 19 часа
Тексас връща Библията в училище и отприщи нов спор за религията в клас
Украйна удари две руски петролни рафинерии през нощта
Цените на част от храните продължават да спадат
Никола Цолов триумфира в Австрия и взе четвърта победа за сезона
Рекордна жега притисна Европа, горещата вълна тръгва на изток
Ники Кънчев аут от "Стани богат", ето я причината
Над 10 000 унгарци участваха в първия гей парад след падането на Орбан
Русия е проникнала в iPhone на опозиционер с технология, която вече не е трябвало да ползва

То друго си е едно 20-40 кг. куче да видиш изтропано!
Логика има ли!
Надявам се сте достатъчно мислещи и разумни..... И не забравяйте, че живеете с над 1 000 000 рома, и какви са им хигиенните навици....
Относно намордниците обаче - има закон, който казва, че не всички кучета трябва да носят такива.
Благодаря за Наредбата на столична община, там хората наистина мислят. Жалко, че нашите управляващи в Бургас не вземат пример от тях.
Чл. 13. Собственикът на куче - домашен любимец е длъжен:
1. на обществени места да води кучето - домашен любимец винаги и задължително на повод до 1,5 м, а при кучета - домашни любимци над 10 кг на неразтеглив повод до 1,5 м ИЛИ с намордник.
2. от намордник са освободени кучета - водачи на незрящи хора.
3. поводът и намордникът не са задължителни на местата за разхождане на кучета - домашни любимци, определени със заповед от кмета на района.
4. при пътуване със средствата на масовия градски транспорт собственикът е длъжен да води кучето - домашен любимец на къс неразтеглив повод и с намордник, или в транспортен кафез. От намордник при пътуване в градския транспорт са освободени кучета - домашни любимци по т. 2 на чл. 13 от настоящата наредба. Имат право на пътуване само регистрирани животни, съгласно изискванията на чл. 4, на чл. 11, т. 7 от настоящата наредба и с редовни превозни документи.
Чл. 15. (1) Нормативният акт трябва да съответствува на Конституцията и на другите нормативни актове от по-висока степен.
(2) (Нова - ДВ, бр. 46 от 2007 г.) Ако нормативен акт противоречи на регламент на Европейския съюз, прилага се регламентът.
Чл. 16. (1) Държавните органи са длъжни да уведомят органа, овластен да отмени нормативния акт, за несъответствието между него и акт от по-висока степен.
(3) (Предишна ал. 2 - ДВ, бр. 46 от 2007 г.) Ако постановление, правилник, наредба или инструкция противоречат на нормативен акт от по-висока степен, правораздавателните органи прилагат по-високия по степен акт.
ЗАБРАНЯВА СЕ: извеждането на кучета без повод, а на АГРЕСИВНИ кучета - и без намордник.
Наредба на община Бургас - намордникът е задължителен за едрите породи
Не може Наредба да въвежда по-строги правила от Закон. Известен принцип в административното право.
така че уважаемите общински служители да си заврат някъде другаде актовете и глобите.
А и признакът "едро" е твърде субективен.
Да се научи Ганьо!