Само за ден: 42 акта в Бургас за неспазване на мерките срещу COVID-19
Част от глобите са за стопани на едри кучета, които били без намордници
42 акта е съставила вчера полицията в Бургас за нарушаване на правилата от последната заповед на здравния министър във връзка с мерките срещу разпространението на COVID-19. Част от глобите обаче са и за стопани на едри кучета, които били без намордници. Това съобщиха от Общинския кризисен щаб,
В Морската градина има постоянно полицейско присъствие. 48 общински служители и доброволци са разпределени във всички паркове на Бургас, за да сигнализират за драстични нарушения на органите на реда.
Припомняме, че вчера от Общинския кризисен щаб предупредиха, че ще се затварят паркове, ако се наблюдава масово неспазване на разпоредбите.
Георги Константинов с премиера в Бургас, разказва за срещите си с Петя Дубарова
Филип Буков и Деси Бакърджиева в Бургас заради „Илюзията в брака“
Експерти: Мантинелите не спират тежките автомобили, използвайте джърсита!
73 бойни пистолета откриха в камион на „Капитан Андреево“
Убиецът на Къци от Лъвов мост остава за постоянно в ареста
София ще разполага с 1,523 млрд. евро до приемането на бюджета за 2026 г.
Заподозреният за тройната трагедия в Угърчин сменял два пъти дрехите си
Беларус обвини външни сили в опит да я въвлекат във войната в Украйна
Голям астероид преминава близо до Земята в събота
Над дузина медали от международни турнири за СК "Бушидо"-Несебър
От Chambao до Hells Kitchen: какво не бива да пропускаш в Бургас до края на юни
Промени: Трудовият стаж вече ще се изчислява по часове, а не по дни

То друго си е едно 20-40 кг. куче да видиш изтропано!
Логика има ли!
Надявам се сте достатъчно мислещи и разумни..... И не забравяйте, че живеете с над 1 000 000 рома, и какви са им хигиенните навици....
Относно намордниците обаче - има закон, който казва, че не всички кучета трябва да носят такива.
Благодаря за Наредбата на столична община, там хората наистина мислят. Жалко, че нашите управляващи в Бургас не вземат пример от тях.
Чл. 13. Собственикът на куче - домашен любимец е длъжен:
1. на обществени места да води кучето - домашен любимец винаги и задължително на повод до 1,5 м, а при кучета - домашни любимци над 10 кг на неразтеглив повод до 1,5 м ИЛИ с намордник.
2. от намордник са освободени кучета - водачи на незрящи хора.
3. поводът и намордникът не са задължителни на местата за разхождане на кучета - домашни любимци, определени със заповед от кмета на района.
4. при пътуване със средствата на масовия градски транспорт собственикът е длъжен да води кучето - домашен любимец на къс неразтеглив повод и с намордник, или в транспортен кафез. От намордник при пътуване в градския транспорт са освободени кучета - домашни любимци по т. 2 на чл. 13 от настоящата наредба. Имат право на пътуване само регистрирани животни, съгласно изискванията на чл. 4, на чл. 11, т. 7 от настоящата наредба и с редовни превозни документи.
Чл. 15. (1) Нормативният акт трябва да съответствува на Конституцията и на другите нормативни актове от по-висока степен.
(2) (Нова - ДВ, бр. 46 от 2007 г.) Ако нормативен акт противоречи на регламент на Европейския съюз, прилага се регламентът.
Чл. 16. (1) Държавните органи са длъжни да уведомят органа, овластен да отмени нормативния акт, за несъответствието между него и акт от по-висока степен.
(3) (Предишна ал. 2 - ДВ, бр. 46 от 2007 г.) Ако постановление, правилник, наредба или инструкция противоречат на нормативен акт от по-висока степен, правораздавателните органи прилагат по-високия по степен акт.
ЗАБРАНЯВА СЕ: извеждането на кучета без повод, а на АГРЕСИВНИ кучета - и без намордник.
Наредба на община Бургас - намордникът е задължителен за едрите породи
Не може Наредба да въвежда по-строги правила от Закон. Известен принцип в административното право.
така че уважаемите общински служители да си заврат някъде другаде актовете и глобите.
А и признакът "едро" е твърде субективен.
Да се научи Ганьо!