Срезово проучване по Елайза метода ще бъде направено в Бургас по прицелни групи
Ще бъдат изследвани всички пациенти, изписани от столични клиники и техните семейства
5 пациенти на софийска болница, които са били изписани през последните 14 дни и са се завърнали в Бургас, са подадени на Общинския кризисен щаб като контактни със заразени в лечебното заведение.
Общинския кризисен щаб се обръща отново с апел към всички лични лекари, които имат информация за свои пациенти, лекувани в софийски болници с установена вътрешноболнична инфекция, да подават информация за завръщането им в Бургас. По този начин ще могат да се изследват веднага както тези пациенти, така и семействата им.
Само за последният месец 11 са случаите в Бургаско на изписани от столични лечебни заведения пациенти, при които е потвърдена заразата при тях и техни близки.
Днес екипи на РЗИ са им взели проби по домовете за PCR изследване. Прави се и списък на контактните им лица и всички те също ще бъдат изследвани.
6 пациенти са били изписани днес от Инфекциозно отделение на УМБАЛ, след като са дали отрицателни проби. 47 са регистрираните случаи в Бургаска област от началото на епидемията. 23 са излекувани, 1 починал.
3281 теста са направени в Бургас за 6 седмици, като болшинството от тях за поръчани и заплатени от Общината. Изследвани са 1746 лица, като 29 от тях са с положителни проби.
В Бургас ще бъде направено срезово проучване по решение на Общинския щаб. Поръчани са 500 теста за него и то ще се осъществи по Елайза метода. Разходите за тестовете ще бъдат покрити от средствата от дарителската сметка на Община Бургас за борба с коронавируса. Алгоритъмът за изследването, определянето на прицелните групи по пол, възраст, местоживеене и степен на риск, са възложени на доц. Цветан Велинов. Тестовете ще достигнат до края на тази седмица.
Днес е извършено пробонабиране на 26 социални работници. Утре предстоят да бъдат изследвани служители на детска млечна кухня, а в четвъртък и петък – извадка от лични лекари.
316 са хората под карантина в Бургаска област, от които 282 са в Бургас.
Към днешна дата 186 са потребителите на социалната услуга „ Топъл обяд за хората в нужда“ в общината.
Храната, която е предвидена в програмите „Ученически плод“ и „Ученическо мляко “, и за която родителите са заявили, че се отказват да получат, ще се доставя на децата от социалните домове.
Общинския щаб разполага с достатъчно наличности от защитни облекла и висок клас маски, за да отговори на необходимостта на бургаските лечебни заведения.
Когато приятелството стане интимно: 5 съвета как да не го развалиш
Кои са най-романтичните и кои най-малко романтичните зодии
Мика Зайкова: Най-бедни сме в ЕС, но държим едни от най-добре платените депутати
Световното влиза в решаваща серия от мачове (ПРОГРАМА 22.06-28.06)
Внепазно почина собственикът на голяма верига хранителни магазини
Ирански медии: Ормузкият проток няма да бъде отворен, докато има боеве в Ливан
Скрит риск дебне Черноморието под земята
Скъпите полети и горива пренареждат лятната ваканция в САЩ
Гръцки остров пусна първия AI туристически гид
"Фантастичен Бургас“ се завръща с второ издание, посветено на паметта на Любен Дилов-син
АПИ уточни: Пострадалите край Ботевград не са служители на Агенцията
Тръмп предупреди, че ако Иран затвори Ормузкия проток, „ще ги взриви от бой“
