Срезово проучване по Елайза метода ще бъде направено в Бургас по прицелни групи
Ще бъдат изследвани всички пациенти, изписани от столични клиники и техните семейства
5 пациенти на софийска болница, които са били изписани през последните 14 дни и са се завърнали в Бургас, са подадени на Общинския кризисен щаб като контактни със заразени в лечебното заведение.
Общинския кризисен щаб се обръща отново с апел към всички лични лекари, които имат информация за свои пациенти, лекувани в софийски болници с установена вътрешноболнична инфекция, да подават информация за завръщането им в Бургас. По този начин ще могат да се изследват веднага както тези пациенти, така и семействата им.
Само за последният месец 11 са случаите в Бургаско на изписани от столични лечебни заведения пациенти, при които е потвърдена заразата при тях и техни близки.
Днес екипи на РЗИ са им взели проби по домовете за PCR изследване. Прави се и списък на контактните им лица и всички те също ще бъдат изследвани.
6 пациенти са били изписани днес от Инфекциозно отделение на УМБАЛ, след като са дали отрицателни проби. 47 са регистрираните случаи в Бургаска област от началото на епидемията. 23 са излекувани, 1 починал.
3281 теста са направени в Бургас за 6 седмици, като болшинството от тях за поръчани и заплатени от Общината. Изследвани са 1746 лица, като 29 от тях са с положителни проби.
В Бургас ще бъде направено срезово проучване по решение на Общинския щаб. Поръчани са 500 теста за него и то ще се осъществи по Елайза метода. Разходите за тестовете ще бъдат покрити от средствата от дарителската сметка на Община Бургас за борба с коронавируса. Алгоритъмът за изследването, определянето на прицелните групи по пол, възраст, местоживеене и степен на риск, са възложени на доц. Цветан Велинов. Тестовете ще достигнат до края на тази седмица.
Днес е извършено пробонабиране на 26 социални работници. Утре предстоят да бъдат изследвани служители на детска млечна кухня, а в четвъртък и петък – извадка от лични лекари.
316 са хората под карантина в Бургаска област, от които 282 са в Бургас.
Към днешна дата 186 са потребителите на социалната услуга „ Топъл обяд за хората в нужда“ в общината.
Храната, която е предвидена в програмите „Ученически плод“ и „Ученическо мляко “, и за която родителите са заявили, че се отказват да получат, ще се доставя на децата от социалните домове.
Общинския щаб разполага с достатъчно наличности от защитни облекла и висок клас маски, за да отговори на необходимостта на бургаските лечебни заведения.
Магистрати и съдебни служители в Бургас дариха кръв в благородна акция
Трима души и дете пострадаха след удар в дърво и преобръщане на автомобил в Карнобатско
ГЕРБ отстъпва избора на парламентарната квота във ВСС на „Прогресивна България“
Деветокласничка от Айтос спечели първо място в международен конкурс за фотография
КЗК наложи санкции за заблуждаващо предлагане на продукт като масло
Падаща противоградова ракета подпали житен масив във Видинско
Откакто научих тази рецепта за запеканка, вече не пържа тиквичките
31-годишен мъж е обвинен за смъртта на Къци на Лъвов мост
Започва възстановяването на уличните настилки по интегрирания воден проект на Несебър
Анелия разкри тайната за перфектна фигура
Шампионка по борба загина след скок от 11-ия етаж заради любовна драма
Ако нямаш книжка, аз ще ти уредя, звъним и ти донасят веднага: Вижте схемата за фалшиви СУМПС
