Рибарското селище край Бургас се превръща в уникална туристическа атракция
Ще стигаме до Ченгене скеле с туристическо корабче от Бургас
Община Бургас започва изпълнението на проекти в рибарското селище. Това съобщи кметът Димитър Николов. Ще бъде изградена етнографска експозиция, пресъздаваща рибарския бит и занаяти. Ще бъде обновена и развита инфраструктурата на рибарското селище. Общината ще закупи и корабче за туристически пътувания. Така всеки един гост на Бургас ще може да се потопи в уникалната атмосфера на селището.
Ще се изгради и покрита лодкостоянка - отдавна очаквана придобивка от бургаските рибари.
Планираните дейности включват инвестиции, свързани с изграждането на етнографски комплекс, проучване за опазване и популяризиране на нематериалното културно наследство, свързано с рибарството в Бургаския залив. Ще бъдат изградени три малки дървени постройки с експозиционни функции. В тях ще има постоянни изложби и интерактивни инсталации, представящи рибарския живот.
Предвиден е и дървен навес за външни експозиции и демонстрации, както и приемна сграда – информационен център с каса и санитарен възел.
Между постройките ще бъдат разположени различни експонати от рибарския бит.
"С инвестициите в „Ченгене скеле“, имаме амбицията рибарското селище да се превърне в целогодишна туристическа дестинация, като едновременно с това се съхрани нематериалното културно наследство, традиции и природата в района. Най-много регистрирани рибари в цяла България има в Ченгене скеле. По тяхно желание Община Бургас подготви всички проектни предложения и всяка следваща своя стъпка тя обсъжда с хората от общността", допълва кметът Димитър Николов.
Майорка се готви чудо: Утре денят ще се превърне в нощ
БАБХ с важно предупреждение преди Голяма Богородица: Не водете овце и кози до храмове за курбан
Демерджиев обяви война на изродите, които превръщат децата в оръжия: Ще ги ударим с всяко средство на държавата
Само двете момичета обжалват ареста за убийството на Георги Кузев
Зеленски: Украйна вече достига Сибир с удари над 2500 км
Несебър утвърждава позицията си на Община с активна и отговорна социална политика
БДУ поставя начало на ново академично партньорство с Италия
Като във филм: Тръмп се качил на Air Force One пред камерите, после го измъкнали тайно с кетъринг камион
4 евро за 4 лъжици кисело мляко в Созопол. Нормално ли е?
В петък след 12 часа София пуска три нови метростанции - метрото стига до Левски
Автобус блъсна майка и 3-годишния й син на пешеходна пътека в Свети Влас
Дунав продължава да изчезва при Русе

Във Варна има традиции в музейното дело още от 1887 г
Аквариума е открит 1932 г.
Военноморския музей 1921 г.
Морската градина във Варна започва да се изгражда още 1881 г.
След Освобождението Варна е важен търговски, пристанищен и промишлен център. Има над 10 училища и църкви макар и гръцки с изграден градски културен живот. С 21 000 души население. Дори Търговско –индустриалната камара в Бургас е подчинена до 1907 г на варненската.
Браво на кмета за чудесната идея. Дори ние във Варна, нямаме подобен музей. Нали никой не смята, че риболова не е свързан с морето. Друг е въпроса за финансирането.
БЕЗполезни ЩЕ станат стотиците МИЛИОНИ ЛЕВА вложени НЕдалновидно в ГРАНДОМАНСКИ СПОРТНИ ЗАЛИ,огромен басейн,ново строяща се безмислена БИБЛИОТЕКА ,огромен ремонт на бившия до НХК,проект за нов ФУТБОЛЕН СТАДИОН в кв.Меден Рудник,магазията на Пристанището
Стотици милиони на вятъра за ПРАЗНИ и БЕЗмислени проекти
Пак пари на вятъра, и доколкото разбирам от написаното никакво подобрение от към инфраструктура! Ще се изхарчат едни пари, които впоследствие ще "носят" само разход!