Дюнерджия се опитал да убие конкурент при снощния екшън във Варна
Постадалият е с опасност за живота
29-годишен мъж бе прострелян при свадата на бул. “Ген. Колев” във Варна. За екшъна Флагман.бг писа още снощи. Арестуван е 40-годишен мъж. (ВИЖ ТУК)
Досъдебното производство е за опит за убийство, съобщиха от Окръжната прокуратура във Варна. Двамата мъже били конкуренти в бизнеса.
Около 21,15 часа вчера вечерта бил получен сигнал за стрелба на бул. „Генерал Колев“ във Варна. Пострадалият – 29-годишният Боян Х., бил отведен в болницата „Света Анна“, където му е била извършена животоспасяваща операция. Младият мъж е с опасност за живота.
Стрелецът – 40-годишният Айдън А., е бил задържан за 24 часа по Закона за МВР. Първо той напуснал местопроизшествието, но после се върнал обратно.
Днес той ще бъде привлечен като обвиняем за престъпление по член 116, ал.1, т. 6, във връзка с член 18, ал.1 от НК – опит за убийство по начин и със средства, опасни за живота на мнозина.
Стрелбата е извършена след възникнало спречкване между пострадалия Боян и неговият приятел Мехмед М. с Айдън. Мехмед и Айдън имали дюнерджийници. Помежду им често възниквали спорове, че единият „краде“ работниците на другия.
Враждата им ескалирала в лична неприязън и нетърпимост до снощи, когато автомобилите им се засекли на варненския централен булевард, където е станал опитът за убийството на Боян.
Местопроизшествието е било посетено от окръжния и наблюдаващия прокурор от Окръжната прокуратура във Варна, които заедно с разследващите от ОД на МВР във Варна са извършили оглед. Иззети са оръжието на престъплението – законно притежаван пистолет „Глог 17“ от Айдън А., биологични находки и дактолоскопни следи. Продължават активните действия по разследването.
Днес на съвместен брифинг окръжният прокурор на Варна Красимир Конов и директорът на ОД на МВР старши комисар Данаил Пашов дадоха подробности по тежкото криминално произшествие.
Оперираха Лотар Матеус
Февруари сбъдва мечтите на тези четири зодии: време е за резултати, а не за илюзии
9-годишно дете погълна монета, лекарите се намесиха
Наглост без край: Осъждан 20 пъти с нов "подвиг" в София
"Стани богат" се завръща с огромна награда
Ивет Лалова - повече от шампион. Време е да я защитим
Радев с впечатляващ резултат... във Фейсбук
Може ли България да се пази сама? Смущаващ анализ
Кои са най-скъпите градове в света, Бургас е в класацията
Диетолог посочи една суперхрана, всеки може да си я позволи
"Станче, царството ти е още малко"
Позицията на БФС за екзотичния 4-странен турнир

По-внимателно с ракийте!