×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • В 18 часа е грандиозното откриване на Джиро Д Италия, Флагман.бг ще предава на живо
  • Днес празнуват и всички жители на Камено - честит празник!
  • Днес е празник на Поморие. Градът почита своя покровител "Свети Георги Победоносец"
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Предлагат затвор до 8 години за пияните и за дрогираните шофьори


Предлагат затвор до 8 години за пияните и за дрогираните шофьори
Когато е причинена смърт, виновните шофьори да са зад решетките от 5 до 15 години, вместо от 3 до 15, каза Десислава Атанасова от ГЕРБ
22 Април 2020, Сряда, 18:58 ч.
Автор: Флагман.Бг

 Това наказание предвиждаме при лека и тежка телесна повреда, уточни Десислава Атанасова 

Пияните и дрогираните шофьори да бъдат зад решетките от две до осем години, вместо от 1 до 6 години предлагат депутати от ГЕРБ. В предаването „Лице в лице“ по бТВ Десислава Атанасова уточни, че с промяната в Наказателния кодекс се цели нарушителите да влизат в затвора, ако са причини средна или тежка повреда. Тя предлага и да бъдат отнемани правата им да употребяват МПС за поне пет години.

Когато е причинена смърт, виновните шофьори да са зад решетките от  5 до 15 години, вместо от 3 до 15, каза Атанасова.

Управляващите предлагат употребата наркотици или алкохол над 1,2 промила без фатални последици или щети да се наказва със затвор от 1 до 5 години, вместо досегашните от 1 до 3 години. При повторно нарушение наказанието да е от 2 до 6 години затвор, настояват от ГЕРБ.

Атанасова обвини лидерът на БСП Корнелия Нинова в „сериозен рецидив за казани неистини“. Така депутатката от ГЕРБ коментира твърдението на червеният лидер, че управляващите са предложили закон, с който се намалява присъдата на дрогирани шофьори.

Нинова определи това като абсурд и заяви, че БСП са били единствените, които не са подкрепили текстовете.

Според управляващите червените се опитват да си правят пиар от смъртта на Милен Цветков, причинена от 22-годишният Кристиан Николов, който седнал зад волана след употреба на наркотици.

„Нося ви закона, който не е с един вносител – подписали са го всички колеги–членове на здравната комисия. Този закон е за допълнение на Наказателния кодекс“, коментира Атанасова.

Тя показа и самия документ, под който са се подписали няколко народни представители, сред които и депутатът от ГЕРБ Лъчезар Иванов, чийто син е сред пътувалите в колата, която се блъсна в автомобила на Милен Цветков.

„Има една единствена промяна на член, касаещ употребата на алкохол и наркотични вещества и причиняване на ПТП. Предложението на всички тези колеги е след думата „наркотични вещества и аналози и алкохол“ да се добави „установени по надлежния ред“. Тоест с кръвни тестове, защото многократно е поставян въпроса, че полевите тестове при спиране на което и да е МПС и проверки не установяват в пълнота и съответно дейците не могат да си понесат наказанията. Никъде не се говори за намаляване на наказанието“, посочи Атанасова.
 




Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
5
Коментара
Тервел ИЛИЕВ 20 г. по-късно "Арсенал" пак е на финал в ШЛ 20 г. по-късно "Арсенал" пак е на финал в ШЛ 06/05/2026, Сряда 08:00 0
Михаил ДИМИТРОВ Почина голям български режисьор Почина голям български режисьор 05/05/2026, Вторник 21:41 0
Тервел ИЛИЕВ Голяма промяна в менютата на детските градини Голяма промяна в менютата на детските градини 05/05/2026, Вторник 21:20 1
5
Коментара по темата
5.
Тиква
23.04.2020 08:54:31
0
2
Какви лица,майко мила,Гербав елитен зоопарк,правят вид че мислят за хора и загрижени,Ден не яли нощ не спали.
4.
ЗАКОНЪТ
22.04.2020 22:12:07
0
3
Трябва да се отнемат свидетелствата за управление завинаги, затвор над 10 години и глобата да е зверска, а ако няма пари ще работи всеки ден тежък физически труд години наред за да си изработи всичко.
А не по цял ден тъпите мръзеливи пандизчии да лежат в килиите като търтеи, да пушат цигари и да слушат чалга, и да им плащаме престоя от нашия джоб.
3.
Хахо
22.04.2020 21:59:49
0
4
Пак нищо!!!!С една година увеличаване-кой ще се уплаши???
2.
Ami
22.04.2020 20:47:29
0
12
Абе толкова ли е сложно или сте многобпрости в тиз парламент.При употреба на алкохол и наркотици моментално в същия момент 5 години затвор.При смъртен случай с слкохол и наркотици 20 години.Какво толкова има.В цяла Европа е така.Или и вие се дрогирате там
1.
!!!!!
22.04.2020 20:20:51
0
5
Яяя скъпо облечената кукла можела да мисли!!!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Камен извърши второ убийство, ще е до края на дните си зад решетките Камен извърши второ убийство, ще е до края на дните си зад решетките Той убил приятел Вижте каква ще е временната организация на движение на 6 май в Бургас Вижте каква ще е временната организация на движение на 6 май в Бургас Част от улиците ще бъдат затворени, ще има промяна и в маршрутите на автобусите от градския транспорт заради колоездачната обиколка на Италия – Giro d’Italia Милионери от Близкия изток търсят имоти в Европа Милионери от Близкия изток търсят имоти в Европа Военните действия налагат преосмисляне за някои богати хора, семейства и инвеститори, които бяха привлечени от градове като Дубай и Абу Даби поради комбинацията от липса на данъци върху доходите, целогодишно слънце и обещание за луксозен начин на живот Такситата в Бургас вдигната цените, вече возят за 0,92 евро на километър Такситата в Бургас вдигната цените, вече возят за 0,92 евро на километър С горивото наистина е трудно, което е основна част от компонента, който определя цената за таксиметров превоз, казват те Кметът Димитър Николов: Гергьовден е празник на вярата, смелостта, честта и дълга към родината Кметът Димитър Николов: Гергьовден е празник на вярата, смелостта, честта и дълга към родината Гергьовден е и празник на всички, които носят силата и символиката на свети Георги в своето име, написа Николов Млади виртуози от България и Турция блеснаха на сцената на читалище „Заря“ в Хасково с фестивала „СОЛиСиМи“ Млади виртуози от България и Турция блеснаха на сцената на читалище „Заря“ в Хасково с фестивала „СОЛиСиМи“ „СОЛиСиМи“ се утвърждава като платформа, която дава шанс на млади класически музиканти да работят с професионалисти и да натрупат опит на голяма сцена Хороскоп за 6 май 2026: Стрелецът да избягва риска, а Везните да подбират внимателно контактите си Хороскоп за 6 май 2026: Стрелецът да избягва риска, а Везните да подбират внимателно контактите си Денят изисква осъзнатост и емоционална зрялост Ако не бъдат предприети незабавни мерки за свлачището край Пампорово ще стане страшно Ако не бъдат предприети незабавни мерки за свлачището край Пампорово ще стане страшно Теренът се разпада на отделни блокове, между които се просмуква вода, която от своя страна допринася за допълнителната им нестабилност и повторно активизиране Голяма промяна в менютата на детските градини Голяма промяна в менютата на детските градини Махат захарта Къде сбъркахме: Децата до 4-ти клас не могат нито да си вържат обувките, нито да отидат до тоалетна сами Къде сбъркахме: Децата до 4-ти клас не могат нито да си вържат обувките, нито да отидат до тоалетна сами Българските деца от първи до четвърти клас нямат елементарни навици, които са загубени по пътя от първи до седми клас, смята Диян Стаматов 
70% от населението на Русия се оказа в обхвата на украинските дронове 70% от населението на Русия се оказа в обхвата на украинските дронове Жилищен небостъргач в Екатеринбург, дом на повече от 1,5 милиона души, беше ударен на 25 април 20 г. по-късно "Арсенал" пак е на финал в ШЛ 20 г. по-късно "Арсенал" пак е на финал в ШЛ Лондончани елиминираха "Атлетико" и чакат ПСЖ или "Байерн" в спора за европейската титла Защо Тръмп изненадващо спря "Проект Свобода" в Ормуз Защо Тръмп изненадващо спря "Проект Свобода" в Ормуз остигнат е голям напредък към пълно споразумение с Иран, твърди американският президент Кралицата, която не скри посивелите си коси и привлече вниманието на света Кралицата, която не скри посивелите си коси и привлече вниманието на света Изборът на кралската особа да не прикрива белите си кичури с боя се превърна в основна тема за дискусия, определяна като съзнателен жест към по-естествен и модерен образ Почина голям български режисьор Почина голям български режисьор Тъжната новина бе съобщена в социалните мрежи от поета и историк Пламен Павлов Ново проучване: рекорден брой поляци са против еврото Ново проучване: рекорден брой поляци са против еврото След като видяха какво се случва с България, само 22% от населението са съгласни с унищожаването на злотата Екипът на Центъра за обществена подкрепа се включи в розовата емоция на Giro d’Italia Екипът на Центъра за обществена подкрепа се включи в розовата емоция на Giro d’Italia Специалистите от социалната услуга подкрепиха събитието със снимки пред центъра, облечени в емблематичния розов цвят на Giro d’Italia АПИ обяви поръчка за проектиране и строителство на Южния обход на Ямбол АПИ обяви поръчка за проектиране и строителство на Южния обход на Ямбол Избраният изпълнител ще трябва да изготви технически проект и ПУП за обекта и да реализира строителството на трасето. Новият участък трябва да бъде проектиран за градски условия и скорост до 50 км/ч Продават тази яхта, струва 500 млн. долара Продават тази яхта, струва 500 млн. долара Плавателният съд е собственост на милиардера Джеф Безос Теодор Салпаров се включва в Мача на надеждата Теодор Салпаров се включва в Мача на надеждата Теди заменя волейболната зала с футболния терен, за да се присъедини към каузата на Стилиян Петров
Надежда ЙОРДАНОВА, депутат Надежда ЙОРДАНОВА, депутат Разделението на ПП-ДБ е грешка Виц на деня Виц на деня - Защо наемате на работа само женени мъже?
- Защото са свикнали на обиди и след работа не бързат да се прибират в къщи.
Виц на деня Виц на деня Семеен скандал:
- С коя приятелка ми изневери - Елена, Мария, Гинка, Ана?
- Аре стига ма, все едно аз си нямам приятелки...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Зад всяко грозно име стои по една щастлива баба.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори