×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Шофьорът, убил човек и ранил още двама при катастрофа на АМ „Тракия“, обжалва ареста си в Бургас
  • Анди Бърнам поема поста на британски премиер
  • Над 5200 са жертвите от земетресенията във Венецуела, хиляди са без дом
  • Вдигат трети паметник на Димитър Пенев
  • НЗОК ще плаща ортопедичните стелки на деца и възрастни
  • На Илинден не се влиза в морето
  • С 40% вдигат цените топлинните счетоводители
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

В Бургас работим за ново качество на живот, следващата ни стъпка е роботизираната рехабилитация


В Бургас работим за ново качество на живот, следващата ни стъпка е роботизираната рехабилитация
Д-р Йордан Стайков от години работи за повишаване нивото на доболничната помощ в Бургас и висок стандарт на лечение за всички
23 Април 2020, Четвъртък, 09:20 ч.
Автор: Анна ДОБРЕВА; снимка: авторът

Желанието ни е да окажем максимална помощ на всеки пациент, който ни потърси и да съкратим времето за получаване на адекватна медицинска помощ, обясни специалистът

Д-р Йордан Стайков е с дългогодишна медицинска практика зад гърба си. Собственик е на Медицински център „Стайков” в Бургас и болница за рехабилитация в Слънчев бряг. Започва кариерата си в Спешна помощ , след което става специалист по физиотерапия и работи за развитието и повишаване качеството на възстановителните терапии и доболничната помощ в Бургаска област.

- Д-р Стайков, само за четири години превърнахте Вашия медицински център в предпочитаното здравно заведение за рехабилитация в Бургас, за това се изисква много енергия и целеустременост, какво Ви мотивира?

- На първо място мотивират ме пациентите, които с всеки ден, след посещения при нас, се чувстват все по-добре и ни препоръчват на други хора.

Създадох „Медицински център д-р Стайков“ в Бургас, след като разговарях с много хора, които искаха да се лекуват в болницата ни за рехабилитация в Слънчев бряг, но нямаха възможност да отделят време или пък имаха други причини, които ги възпрепятстваха да влязат в болнични условия. Затова реших високия стандарт на лечение, който постигнахме в болницата, да го прехвърля и в градски условия. Радвам се, че започнах това начинание. То ме доведе до откриването на новия ни Медицински център на ул. Транспортна 33. Той е проектиран с философия за ново качество на живот, което ще осигурим на пациентите ни.

Какво е нивото на рехабилитацията в Бургас, може ли да се сравнява с модерните центрове в Европа?

- Към днешна дата нивото на рехабилитация не само в Бургас, но и в цялата страна е много добро. Радвам се, че държавата започна да обръща все по-голямо внимание на възстановителните процедури  и  че в пакета за здравна помощ, който предлага НЗОК, вече се отделя специално внимание на комплексите от методи за възстановяване на организма.

- Вие работите с последно поколение апаратура за физиотерапия. Какви са наблюденията Ви, как се отразяват процедурите на пациентите в дългосрочен план?

- Физиотерапията, рехабилитацията и използването на част от преформираните физикални фактори имат силни възстановителни способности върху организма. Дори и само като профилактика. Високотехнологичните апарати не са само за хора с вече установени проблеми. Комплексните процедури могат да се приложат на всеки, а резултатите са отлични, защото чрез тях се повишават съпротивителните сили на организма и се подобрява цялостното му състояние.

Какво е мнението Ви зa роботизираната рехабилитация, ще навлезе ли скоро и в България и имаме ли специалисти, които да я извършват?

- В България няма много опит с роботизираната рехабилитация. Това е нещо съвсем ново в медицината. Този тип рехабилитация дава изключителни резултати при хора след инсулти, при вродена детска церебрална парализа и много други тежки заболявания. В Медицинския център вече гледаме в тази посока и се надявам, че в най-скоро време ще можем да помагаме на пациентите и по този начин.

При какви лекари бургазлии ще могат да потърсят помощ в новия Медицински център?

Центърът е проектиран така че да предложи диагностика и лечение  на основни заболявания. Желанието ни беше да окажем максимална помощ на всеки наш пациент, който ни потърси и да съкратим времето за получаване на адекватна медицинска помощ. Постарахме се да обхванем най-важните направления за доболнична помощ като извършваме на място образни изследвания с последно поколение рентген и ехограф. Разполагаме с клинична лаборатория за кръвни тестове, разкрити са кабинети за прегледи при кардиолог, невролог, вътрешни болести, педиатър, лични лекари, уролог и др.

- Разширили сте значително медицинските направления, с какви специалисти ще работите?

- Специалистите ни са висококвалифицирани. С повечето колеги се познаваме и сме работили заедно. През годините с всички сме изградили отлични професионални отношения. Имам им пълно доверие и съм сигурен, че пациентите ни са в добри ръце. Нашата цел е да създадем комплексно лечение. Ето защо всички специалисти тук в центъра са на разположение през целия ден. Така при какъвто и да е случай, лекарите ни да могат да се консултират помежду си и да помогнат по-най бързия начин на пациента. Така ще премахнем проблема с непрекъснатото препращане от един специалист към друг, както и обхождането на няколко места за изследвания, снимки и т.н.

- Научихме, че студентите от Медицинския колеж в Бургас ще имат възможността да се обучават по време на стажа си при Вас, разчитате ли на кадрите, които ще обучите когато завършат да станат част от екипа Ви?

- Абсолютно разчитаме на тези кадри, тъй като ние и в момента работим и в двете лечебни заведения – болницата в Слънчев бряг и в Медицинския център в Бургас, почти изцяло със специалисти, завършили Медицинския колеж в Бургас.  Половината са завършили през последните две години. Това са млади амбициозни хора, които искат да се развиват и да работят с напреднали технологии.

Какви са отзивите на пациентите, които вече Ви посещават в новата сграда, какво е първото което им прави впечатление?

- Честно казано първото им впечатление е средата, в която попадат. Разликата с предишния център е огромна, най-малкото само в мащаба. Получихме много похвали за условията, които сме създали. Другото, което им прави впечатление е стуктурата по физиотерапия, заемаща целия втори етаж в новата база. Тя вече работи с много по-висок интензитет на натоварване. Към момента можем да поемем до 30 пациенти на час, което решава проблема с чакането за свободни часове.  А също и бързината на работа. Не чакат дълго за прегледи, изследвания и снимки.

Нивото на медицинските услуги при Вас е високо, как намирате баланса между качеството на услугите си и стойността им?

- Вярно е, работим с последно поколение апаратура. Това е целта ми от самото начало, но постигнах и желанието си, по-голямата част от всичко което се извършва като дейности при нас да се покрива от договора ни с НЗОК. Доплащане от страна на пациентите се налага рядко и в изключителни случаи, а до края на месец май Медицинският център ще сключи договори и с осем здравноосигурителни дружества, за да могат и техните клиенти да получават високо ниво доболнична помощ от нас.


В категории: Здраве


Анна ДОБРЕВА Автор
Анна ДОБРЕВА
Тервел ИЛИЕВ Почина футболната легенда Кевин Кигън Почина футболната легенда Кевин Кигън 20/07/2026, Понеделник 17:40 1
България Всички новини
„Солени ветрове“ връхлитат Бургас: 22 барда и 5 дуета от четири държави превземат „Охлюва“ „Солени ветрове“ връхлитат Бургас: 22 барда и 5 дуета от четири държави превземат „Охлюва“ В „Небесните бардове“ ще се пеят песни на Пламен Ставрев, Христо Граматиков, Светлана Стоянова, Гриша Трифонов, Емил Ангелов и Бойко Георгиев, ще бъде почетен и Льоди  Буря в Ямбол: Дървета смазаха коли, улиците се превърнаха в реки Буря в Ямбол: Дървета смазаха коли, улиците се превърнаха в реки Силният вятър повали дървета и клони, а поройният дъжд предизвика сериозни завирявания в града Опасни бури над Западна България, рискът остава до полунощ Опасни бури над Западна България, рискът остава до полунощ Очакват се проливни валежи, гръмотевици, внезапни пориви на вятъра и локални градушки Спасители от Созопол бият тревога: Жегите са по-опасни и от мъртвото вълнение Спасители от Созопол бият тревога: Жегите са по-опасни и от мъртвото вълнение Българските туристи са много дисциплинирани, каза Робърт от Полша, който вече пето лято надува свирката и вади хора от морето „Сексотерапия“, изневери и много смях: „Мухи без глави“ ще ви изненада и с необичайна „рецепта за щастие“ „Сексотерапия“, изневери и много смях: „Мухи без глави“ ще ви изненада и с необичайна „рецепта за щастие“ Мая Новоселска и звезден актьорски състав влизат в комичния свят на Теди Москов на 22 юли Войната в Иран има потенциал да доведе до световна криза Войната в Иран има потенциал да доведе до световна криза Израел се надява да унищожи ислямистите и техните проксита. Чрез нея Тръмп вижда начин да прочисти Европа от омразните му либерал-глобалисти  Министър Илин Димитров отличи хотелите, включени в MICHELIN Guide Hotels Министър Илин Димитров отличи хотелите, включени в MICHELIN Guide Hotels Michelin отличава места със собствен характер, последователно качество, високо ниво на обслужване и ясна връзка с дестинацията За една консерва русенско варено гранични полицаи от Бургас станаха за смях (ОБНОВЕНА) За една консерва русенско варено гранични полицаи от Бургас станаха за смях (ОБНОВЕНА) Сигналът е изпратен го Главна дирекция "Гранична полиция" и до Флагман.бг Мисия достъпност: Как ЧЕГ „Едмънд Бърк“ в Бургас разбива стереотипите за частното образование Мисия достъпност: Как ЧЕГ „Едмънд Бърк“ в Бургас разбива стереотипите за частното образование С профил по природни науки, латински език и такса от едва 125 евро, езиковата гимназия отваря вратите към медицината и реалния бизнес за всяко семейство Дико Диков и Веселин Анестиев на терен: Провериха фирмата по ремонта Отманли - Ясна поляна Дико Диков и Веселин Анестиев на терен: Провериха фирмата по ремонта Отманли - Ясна поляна Областният управител и заместникът му обходиха цялото трасе, разговаряха с изпълнителя и провериха дали дейностите по договора действително се извършват
US войници загиват, кораби горят, а Тръмп вдигна залога: Иран ще плаща за всеки убит US войници загиват, кораби горят, а Тръмп вдигна залога: Иран ще плаща за всеки убит Войната взе живота на 17 американски военнослужещи, Техеран съобщи за 50 жертви, а хутите отвориха нов фронт срещу Саудитска Арабия Цар Футбол си свали шортите и се надупи пред богатите Цар Футбол си свали шортите и се надупи пред богатите Суета, цинизъм и шоу – триединството на новия футболен ред  Войната в Иран има потенциал да доведе до световна криза Войната в Иран има потенциал да доведе до световна криза Израел се надява да унищожи ислямистите и техните проксита. Чрез нея Тръмп вижда начин да прочисти Европа от омразните му либерал-глобалисти  Почина футболната легенда Кевин Кигън Почина футболната легенда Кевин Кигън Отиде си двукратният носител на „Златната топка“ Шест държави разкъсват 21-вия пакет срещу Русия, ЕС изпадна в санкционна криза Шест държави разкъсват 21-вия пакет срещу Русия, ЕС изпадна в санкционна криза Гърция блокира общото решение, а Германия, Франция, Италия, Австрия и Португалия настояват за изключения в защита на националния си бизнес „Партията на хлебарките“ разтърси Индия „Партията на хлебарките“ разтърси Индия Десетки хиляди студенти блокираха Ню Делхи след грандиозен корупционен скандал в образованието До 1000 евро глоба на плажа: Удрят шумните и безразсъдни туристи До 1000 евро глоба на плажа: Удрят шумните и безразсъдни туристи Плажните ракети, силната музика, SUP без спасителна жилетка и дивото къмпингуване могат сериозно да оскъпят почивката ЕС спря унищожаването на нови дрехи: Задават се повече намаления и аутлет стоки ЕС спря унищожаването на нови дрехи: Задават се повече намаления и аутлет стоки Големите модни компании вече трябва да препродават, даряват или подготвят непродадените облекла и обувки за повторна употреба 13-годишно момче загина под срутен фонтан по време на шампионската нощ на Испания 13-годишно момче загина под срутен фонтан по време на шампионската нощ на Испания Стотици жители на града в провинция Саламанка излезли по улиците след последния съдийски сигнал От Доха до Бургас: Как един спрян полет удря целия туристически сектор От Доха до Бургас: Как един спрян полет удря целия туристически сектор Отпадането на Qatar Airways засяга не само София, а хотелите и курортите по Черноморието
Доналд Тръмп Доналд Тръмп Колко хора загинаха за ден, управляван от заспалия Байдън Виц на деня Виц на деня Жена пробва бански пред огледалото и му казва:
- Огледалце, огледалце, я кажи...
А то:
- Ако теб не те е срам, на мен изобщо не ми пука!
Виц на деня Виц на деня - Мамо, бременна съм!
- Ама как така бе, дъще, къде ти беше главата?
- Под кормилото май, не помня точно.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Който иска да пее, винаги намира песен
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори