360 души преминаха през спешните кабинети на УМБАЛ Бургас по празниците
От днес болницата възстановява плановите операции
360 души преминаха през спешните кабинети на УМБАЛ Бургас през четирите почивни дни. През Спешно отделение са минали 250 души, а 110 са посетили неотложния дежурен кабинет в МЦ "Св. Николай Чудотворец", който работи по договор с личните лекари в извънработното им време. Най-много са били пациентите с оплаквания от сърдечно-съдовата система - хипертония, сърдечна недостатъчност, предсърдно мъждене.
Приети са и пациенти с инсулти, както и с бъбречни кризи и влошени онкологични заболявания. Под 10% от преминалите са потърсили ортопедична помощ заради травми, обслужени са и пострадали от три катастрофи.
"Прави впечатление, че голяма част от хората дълго са отлагали посещението си при лекар, лекували са се сами в домашни условия, неглижирали са състоянието си и са получили усложнения", споделиха дежурни спешни медици.
Бройката на хората със симптоми, характерни за вирусни и дихателни инфекции е изключително ниска - само 8 души. Децата, прегледани в детския кабинет, също са малко - под 20. От днес, съгласно заповедта на Министерството на здравеопазването, УМБАЛ Бургас възстановява плановите операции. Свижданията в болницата остават забранени.
11 нужди, за които никоя съпруга не бива да моли мъжа си
Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост
Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост
Путин ще обсъжда с Лукашенко ултиматума на Зеленски
Заблуди, които държат хората в нещастни връзки
Деклан Райс призна: Играя с болка, но жертвам тялото си за Англия
БДУ продължава партньорството с ASOMI College of Sciences с разговори за двойни дипломи и съвместни програми
Почина Людмил Стоилов-Льоди от „Бараби Блус Бенд“
България е първа в ЕС по годишен скок на цените на горивата
Джереми Кларксън след битка с агресивен рак: Искам да видя как растат внуците ми
Затворници убиха съкилийник, обвинен в причиняване смъртта на дете
Партия „Център“ на Васил Божков се саморазпусна
