Мерки срещу вируса: В Япония изрязаха стотици лалета, за да не се трупа тълпа
Фестивалът, който се провежда всяка година през април, събира по около 100 000 души, сега бе отменен
Стотици хиляди цъфтящи лалета бяха изрязани в японски парк, за да се предотврати събирането на тълпи от любуващи се на пролетната красота хора поради опасения от разпространение на коронавирус, предаде Асошиейтед прес, цитирана от БТА.
Гледката с 800-те хиляди лалета е главната атракция на годишния фестивал на живописния парк "Сакура Фурусато", източно от Токио. Фестивалът, който се провежда всяка година през април, събира по около 100 000 души. Той беше отменен, след като японското правителство обяви извънредно положение в началото на месеца заради пандемията.
Хората обаче продължават да се трупат, за да съзерцават цветята, което прави много трудно да се следи за социално дистанциране. Поради това лалетата бяха отрязани миналата седмица, обясни днес служител от градската управа, отговарящ за парка.
"Ние, разбира се, бихме желали много хора да се радват на нашите цветя, но в случая става дума за човешки живот. Взетото решение направо късаше сърцата ни, но трябваше да направим това", каза той.
След акцията по изрязването остана тъжна гледка от червени и и жълти листчета от чашките на лалетата, разпръснати и изпомачкани на земята.
Починалите от COVID-19 в Япония до момента са около 250, но броят им рязко започна да нараства в последните дни.
Николай Димитров: Първата изложба на потребителите от Дневния център за пълнолетни лица с увреждания показа напредък в социализацията им
Спират три инсулина – УМБАЛ Бургас кани диабетици за смяна на терапията
Д-р Веляна Господинова от Айтос получи лекарска диплома в народна носия с българското знаме
Безплатни обиколки на Бургас за осма поредна година от Burgas Free Tour
Магията на числото 2: Четири зодии улавят съдбовни възможности на 2 юли 2026 г.
Невероятно предложение за брак приключи с арест
Загина актьорът Александър Високовски, познат като Макс от „Бригада“
Бившето гадже на Глория си призна за наркоканала към Турция, иска да сключи споразумение
Данъчни под прикритие тръгнаха на масови проверки по Капаните в Бургас
Нахална маймуна открадна и изяде чанта Gucci на турист
От 31 до 252 евро ще получават хората с ТЕЛК през 2027 г.
Бизнесът ще плаща до 30% по-малки глоби, ако признае, че гази закона и се разбере с КЗК
