Баба Милка от с. Звездец през сълзи: Страхувам се, че Райко ще се върне и ще довърши започнатото (ВИДЕО)
18-годишният престъпник нахлул в дома й маскиран и въоръжен
Посегателството над 92-годишната баба Милка, която потресе странджанското село Звездец, е извършено по жесток начин. Трудноподвижната пенсионерка разказа през сълзи за преживяното в първите часове на Велики четвъртък. Тя е изключително изплашена, притеснява се, че 18-годишният насилник Райко може да се върне и да довърши започнатото.
"Такова нещо нито съм виждала, нито съм очаквала, че може да ми се случи. Той нахлу в стаята, маскиран с шал, държащ нож и ми каза: "Давай парите, знам къде са, само да гъкнеш - ще те заколя! Ако се обадиш на полицията, ще те застрелям", каза пострадалата.
Ужасяващо от с. Звездец: 18-годишен циганин блудствал и ограбил 92-годишна лежащо болна
Днес административният ръководител на Апелативна прокуратура в Бургас Любомир Петров, окръжният прокурор на Бургас Георги Чинев, директорът на ОДМВР старши комисар Радослав Сотиров и кметът на община Малко Търново Илиян Янчев посетиха пенсионерката и я увериха, че досъдебното производство ще приключи в максимално кратък срок и обвиняемият ще бъде предаден на съд.
Райко е арестуван в рамките на няколко часа, в момента е с наложена мярка за неотклонение "задържане под стража". Той не е осъждан, но е криминално проявен за кражба и наркотици. Грози го наказание от 3 до 10 години лишаване от свобода за извършения грабеж и от 2 до 8 години затвор за осъществените блудствени действия, разясни прокурор Георги Чинев. "Решителността на прокуратурата и полицията в борбата с битовата престъпност е повече от категорична. Целта е осезаемо снижаване на посегателства, произтичащи или свързани с битовата престъпност. Връзката с местната власт в тази посока също е от съществено значение“, допълни прокурор Чинев.
Както Флагман.бг съобщи, 18-годишният циганин е син на жената, която преди се е грижела за болната пенсионерка. Той е знаел много добре къде възрастната жена държи парите си.
Флагман.бг узна, че въпреки заключената врата, циганинът е успял да проникне в дома на жертвата си, след като е разбил ключалката с ножа. След заплахи той е успял да накара жената да се премести от леглото, тъй като парите били под матрака, на който тя лежала. Райко взел всичките й пари - 76 лв. и 45 ст., откраднал и стационарния телефон, който после счупил пред къщата й.
Средната пенсия стига 543 евро, минималната заплата остава 620 евро
Плащаме 23 хил. евро на британец, пребит след мач на „Левски“ и ЦСКА
НАТО налива пари за ремонт на летище "София", иска да стане негова база
Обрат с „кървавата вдовица“ от Делта Хил: Ще влезе ли в затвора Елизабет Ланге след убийството на съпруга ѝ милионер?
Предлагането на работа у нас намалява, бизнесът наема все по-предпазливо
Проф. Мишо Константинов пресметна: Президентските избори ще са на 15 ноември
Справката за полетите на Пеевски вече е в парламента
Гърция погва Airbnb имотите, българи рискуват глоби до 20 000 евро
Пожарникарите нащрек: чакат до 350 пожара дневно в разгара на лятото
Кафето пак удря джоба, арабика и робуста скочиха рязко на борсите
Холанд преди Норвегия-Англия: Това е специално за мен
80-годишен шофьор блъсна испанец в Несебър

Вашето е безобразие. Защо не пазите в тайна личните данни на жертвата?!
Ето цитат от журналистическия етичен кодекс "2.6.3 Ще проявяваме предпазливост при разкриването на самоличността на жертви на престъпления и свидетели на престъпления, особено в случаите на сексуално насилие, освен ако самите жертви не се съгласят да бъдат идентифицирани."
Нали циганската престъпност щеше да я пребориш?
мръсна еба .
Бяха по-ниски от тревата.
Обръщаха се към българите с уважителното "бате" и "како".