Община Камено отпуска 9 хил. лв за борба с COVID-19, планира тестване на жителите
Със средствата ще бъдат закупени предпазни маски, шлемове и дезинфектанти
Общинският съвет в Камено проведе своята седма поредна сесия в безпрецедентни условия за защита по време на извънредното положение, обявено у нас във връзка с ограничаване разпространението на вируса Covid 19. Местният парламент заседава в залата на Гражданска защита в град Камено, а съветниците бяха на дистанция един от друг.
По докладна на кмета Жельо Вардунски днес всички единодушно гласуваха отпускането на 9 хил. лева в помощ на Община Камено и жителите й, които ще бъдат използвани целево за покупка на маски, защитни облекла, защитни шлемове и други, дезинфектанти, както и с тях ще се заплащат на РЗИ тестове, направени на жители на общината в случай, че извънредното положение бъде удължено. До този момент Община Камено разчита основно на дарители за набавянето на медицинските маски, предпазни средства и дезинфектанти.
Общинският съветник Божидар Стефанов днес бе с пълна защитна екипировка – облекло, маска, очила. Той работи като шофьор на линейка и е на първа линия в борбата с вируса. Екипировката е една от 10-те, дарени от ЛУКОЙЛ Нефтохим Бургас АД.
Местният парламент гласува и еднократни парични помощи на петима жители със здравословни проблеми, които се нуждаят от лечение, което не е свързано с коронавируса. В община Камено тече кампания "Купи и дари на нуждаещ се!". Целта е да бъдат осигурени продукти за хора в нужда. Кампанията е организирана съвместно с представителите на БЧК Камено. Продуктите могат да бъдат предавани и в Камено на ул. "Митко Палаузов" 1а. Кампанията е до 30 май.
Съдействат магазини "КООП"; "Корект"; "СЪНИ МАРКЕТ"; "Рос Тим", като всички търговски обекти са в Камено
Дарители до момента са:
ЛУКОЙЛ Нефтохим Бургас АД
ЕТ “Желязко Драгов“ – с. Тръстиково
ЗКПУ Русокастро – с. Русокастро
ЗП Дарина Тошкова с. Георгиева - Айтос
ЗП Янчо Проданов – с. Полски извор
ЗП Динко Иванов – с. Тръстиково
ЗП Милчо Иванов – с. Черни връх
СУ Христо Ботев – гр. Камено
ОУ Христо Ботев – с. Трояново
НУ Братя Миладинови – с. Кръстина
ОУ Иван Вазов – с. Русокастро
Беладона 2004 ООД – гр. Камено
Стело ООД – гр. Бургас
ЗП Данаил Димитров Иванов - Камено
Общински съветници от Общински съвет Камено
Служители на Общинска администрация – Камено
12 картини на Георги Баев ще бъдат представени в Сливен
Снегът се завърна, ето къде вали (СНИМКИ)
Шок! Лято 2026 ще е брутално - аквапарк "Нептун" отваря на 20 юни и стартира най-горещия сезон досега
В Гърция обсъждат 4-дневна работна седмица със същото заплащане
Жена с опасност за живота след падане на кола от 6 метра на новостроящо се жп трасе
Любовен триъгълник в "Ергенът" предизвика сблъсък между Стоян и Гатев
Исторически момент - Първото куче-водач влиза в Народното събрание
Кои са новите заместник-председатели на парламента
Десет европейски държави създават нов военноморски флот за противодействие на Русия
Финални приготовления за „Флора Бургас 2026“ – изложението се открива утре
Porsche продаде дяловете си в Bugatti на египетски милиардер
Край на кутсуза за тези 3 зодии след 1 май 2026 г.
