Пуснаха от затвора турски мафиотски бос заради пандемията
Чакъджъ е бивш член на крайнонационалистическите Сиви вълци
Известният турски мафиотски бос Аляаттин Чакъджъ е излязъл от затвора тази нощ в рамките на освобождаването на затворници, за да се намали рискът от COVID-19 в затворите на Турция, съобщава турската частна телевизия НТВ. На 16 юли 2016 г. Чакъджъ беше преместен от Одрин в затвор в Болу, а през 2017 г. беше настанен в затвор в Къръккале. За последно мафиотският бос и лидер на организирана престъпна групировка беше преместен в затвора Синджан в Анкара на 13 август 2018 г.
Снощи той беше освободен от затвора, където от вчера сутринта тече освобождаване на затворници по силата на приет законопроект, който цели намаляване на пренаселеността в затворите и ограничаване на риска от разпространение на новия коронавирус. Амнистията ще обхване 45 хиляди затворници, а други 45 хиляди ще бъдат поставени под домашен арест.
Чакъджъ е бивш член на крайнонационалистическата организация Сиви вълци и е един от водещите босове на турския престъпен свят. Известни са близките му връзки с Девлет Бахчели, лидера на Партията на националистическото действие - парламентарно представена партия, която подкрепя правителството.
През 2018 г. Бахчели призова за амнистия за някои затворници, като изрично упомена и Чакъджъ, определяйки го като "смел и безстрашен мъж с мисия". Чакъджъ изтърпява присъда за подбуждане на убийството на бившата си съпруга, а е осъждан и за редица други престъпления, включително за обида на президента Реджеп Тайип Ердоган, припомня БТА.
Измериха минус 11 градуса в роден град
Отровна синя пепелянка ухапа жена, след като избяга от домашния терариум
Домашни чеснови кифлички със сирене, които ще накарат децата да забравят за пицата
Мъж съди Уил Смит за сексуален тормоз
Три зодии ще имат труден старт на 2026, но ще обърнат играта след 15 януари
Тежък инцидент в Банско
Футболна звезда бере душа след ужаса в Кран Монтана
Тези 4 зодии ще започнат нов живот през януари - съдбата им поднася дълбоки промени
Жестоко убийство в началото на 2026
Мадуро: Венецуела е отворена за преговори със САЩ
Винъс Уилямс се завръща на Australian Open
Тръмп: САЩ ще се намесят, ако Иран насилствено потуши протести в страната
