Земеделски производител от село Винарско: Басейнова дирекция ме обрича на фалит
„Басейнова дирекция ме обрича на фалит“. Това са оплака пред Флагман.бг земеделският производител Видин Видев от каменското село Винарско.
В землището на това населено място той има 300 дка земи. Трето десетилетие Видев отглежда домати, дини, пъпеши, тикви и друга земеделска продукция. Винаги е използвал за напояваме малък язовир, известен с името „Пилечарския“, сега е на път да остане „на сухо“.
Става въпрос за маломерен водоем, който е разгърнат на площ от 4-5 дка. Басейнова дирекция Бургас обаче го е счела за опасен, глобила е Общината и издала предписание да бъде изпуснат.
„Това е средноголям гьол, не язовир. Няма никаква друга опасност! Някой се престарава и изобщо не иска да ни влезе в положение. Вместо държавата да ни помогне в тази ситуация, тя ни обрича на фалит. Разпоредиха източването на язовира и аз, и още едно стопанство, които го използваме за напояване ще останем без водоизточник за лятото, което ще убие цялата ни реколта. За нас това е семеен бизнес, с който се издържаме“, каза Видин Видев пред Флагман.бг.
Той призова Басейнова дирекция да проявят разбиране и помогнат в тежката 2020 година, която се очертава пред целия български бизнес.
Манчестър Сити има нов мениджър
Рут Колева със силен коментар за Дара
Как танцува всяка зодия на парти
19/05/2026, Вторник 21:00
0
Бленджини разполага с лукс, какъвто няма никой в България
Съкрушителен удар в Джирото
Крисия с коментар след триумфа на Дара на "Евровизия"
Домашна пица за начинаещи - лесна стъпка по стъпка рецепта
Зловеща находка на брега на Струма - изплува женски труп
Голяма драма с Гришо на "Ролан Гарос"
Дара с изненадващ ход след "Евровизия"
Локърите превзеха България, ето как автоматичните шкафчета ще променят куриерската индустрия
Двама откраднаха 100 000 евро и ги изхарчиха за кредити и дрога
