Борисов за седящия в парк Каракачанов: Да го глобят, той така или иначе няма заплата
Били са за една минута, може и да не е преценил изобщо, оправда го премиерът
Премиерът Бойко Борисов се ядоса след въпрос за вицепремиера и министър на отбраната Красимир Каракачанов, който бе изловен да седи на пейка в парк. Това в момента е забранено като мярка срещу разпространението на COVID-19.
Мястото е до Народния театър – пред сградата на Министерството на отбраната. А снимката е направена от гражданин и се разпространява в социалните мрежи.
Борисов на брифинг в Министерския съвет изкоментира сърдито, че Каракачанов вече е дал обяснение пред медия по темата.
Двамата обаче не били разговарали по въпроса.
Борисов се обърна към репортерка: "Колегата Каракачанов - седнал след интервю с вашата телевизия там. Може и да не е преценил изобщо, че... Интервю е давал за вас. И седнали на пейката за една минута. Да го глобят, надали... Той така или иначе няма заплата. Да го глобят!"
Припомняме, че парламентът, по всяка вероятност по заръка на самия Борисов, отмени заплатите на депутатите, министрите, шефовете на агенции и служителите в политическите кабинети за времето на извънредното положение.
Почина Сергей Иванов
Несебър ще бъде домакин на единствения SwimRun в България
Масирани проверки по морето: Държавата затяга контрола над плажове и заведения
Десетокласници от Слънчев бряг представиха вековната история на Несебър на чужди езици
Несебър беше домакин на лагера по адаптирани водни спортове на НСА
Задържаният за тройното убийство в Угърчин отрича да е извършител, съвестта му била чиста
Починалата шампионка по борба Жанет имала лични проблеми - проговори треньорът ѝ
Регата "Черноморец Бургас" събра над 130 ветроходци
Мачът между Ботев и Славия не бил уреден, обяви прокуратурата
Краят на една ера: Печатните вестници в България лека-полека изчезват
Даниела от Ергенът не иска да работи от 8 до 17 часа
Полицайката ятак на пътния убиец Семерджиев влезе в Сливенския затвор

Даже и Великден не дойде.
Скрихме се на топло под юргана.
Всеки сам – зад щори и перде.
В паркове, по спирки, магистрали
тръгнаха ченгетата на лов.
Пуснеш телевизор – генерали! –
пилците броят във „Пирогов”.
Гнусната държавна политика
да тресеш България от страх.
Дръжте си зад зъбите езика! –
но защо? – така и не разбрах.
Нас ни лъжат, братя. Нас ни лъжат.
Лъжат – със загрижени очи.
Моля ви, простете, че съм тъжен? –
срам ме е, че цял народ мълчи.
А край мен мисирките си крякат.
И – пред храма български, смален –
не Великден! – аз мълча и чакам
най-подир да дойде Видовден.