Борисов за седящия в парк Каракачанов: Да го глобят, той така или иначе няма заплата
Били са за една минута, може и да не е преценил изобщо, оправда го премиерът
Премиерът Бойко Борисов се ядоса след въпрос за вицепремиера и министър на отбраната Красимир Каракачанов, който бе изловен да седи на пейка в парк. Това в момента е забранено като мярка срещу разпространението на COVID-19.
Мястото е до Народния театър – пред сградата на Министерството на отбраната. А снимката е направена от гражданин и се разпространява в социалните мрежи.
Борисов на брифинг в Министерския съвет изкоментира сърдито, че Каракачанов вече е дал обяснение пред медия по темата.
Двамата обаче не били разговарали по въпроса.
Борисов се обърна към репортерка: "Колегата Каракачанов - седнал след интервю с вашата телевизия там. Може и да не е преценил изобщо, че... Интервю е давал за вас. И седнали на пейката за една минута. Да го глобят, надали... Той така или иначе няма заплата. Да го глобят!"
Припомняме, че парламентът, по всяка вероятност по заръка на самия Борисов, отмени заплатите на депутатите, министрите, шефовете на агенции и служителите в политическите кабинети за времето на извънредното положение.
Слагам този продукт от кухнята във водата и подът блести от чистота
Пухкав блат, сочни череши и невероятен аромат – този сладкиш е истинска наслада за сетивата
Ричард Алибегов скочи срещу черния пиар за родното Черноморие
Започна масовото производство на дисплеи за сгъваемия iPhone
СДВР подхваща ромите с ножове в подлез „Плиска“
Иван Демерджиев: Показанията на Олег Невзоров разплитат схемата с незаконния град „Баба Алино“
Фестивалът Фантастичен Бургас 2026 завършва с мащабна среща с писателя Васил Попов
Магистрати и съдебни служители в Бургас дариха кръв в благородна акция
Трима души и дете пострадаха след удар в дърво и преобръщане на автомобил в Карнобатско
ГЕРБ отстъпва избора на парламентарната квота във ВСС на „Прогресивна България“
Деветокласничка от Айтос спечели първо място в международен конкурс за фотография
КЗК наложи санкции за заблуждаващо предлагане на продукт като масло

Даже и Великден не дойде.
Скрихме се на топло под юргана.
Всеки сам – зад щори и перде.
В паркове, по спирки, магистрали
тръгнаха ченгетата на лов.
Пуснеш телевизор – генерали! –
пилците броят във „Пирогов”.
Гнусната държавна политика
да тресеш България от страх.
Дръжте си зад зъбите езика! –
но защо? – така и не разбрах.
Нас ни лъжат, братя. Нас ни лъжат.
Лъжат – със загрижени очи.
Моля ви, простете, че съм тъжен? –
срам ме е, че цял народ мълчи.
А край мен мисирките си крякат.
И – пред храма български, смален –
не Великден! – аз мълча и чакам
най-подир да дойде Видовден.