Борисов за седящия в парк Каракачанов: Да го глобят, той така или иначе няма заплата
Били са за една минута, може и да не е преценил изобщо, оправда го премиерът
Премиерът Бойко Борисов се ядоса след въпрос за вицепремиера и министър на отбраната Красимир Каракачанов, който бе изловен да седи на пейка в парк. Това в момента е забранено като мярка срещу разпространението на COVID-19.
Мястото е до Народния театър – пред сградата на Министерството на отбраната. А снимката е направена от гражданин и се разпространява в социалните мрежи.
Борисов на брифинг в Министерския съвет изкоментира сърдито, че Каракачанов вече е дал обяснение пред медия по темата.
Двамата обаче не били разговарали по въпроса.
Борисов се обърна към репортерка: "Колегата Каракачанов - седнал след интервю с вашата телевизия там. Може и да не е преценил изобщо, че... Интервю е давал за вас. И седнали на пейката за една минута. Да го глобят, надали... Той така или иначе няма заплата. Да го глобят!"
Припомняме, че парламентът, по всяка вероятност по заръка на самия Борисов, отмени заплатите на депутатите, министрите, шефовете на агенции и служителите в политическите кабинети за времето на извънредното положение.
Виктория Капитонова отпразнува рожден ден с равносметка за личния си живот
Кои са най-трудните за разбиране зодии
Започна извеждането на блокирани кораби през Ормузкия проток
Синът на Дейвид Бекъм прави филмов дебют в гей драма
Фалшив ИИ билкар подмами болни хора с „мехлем чудо“ в интернет
ФИДЕ отложи санкциите срещу българския шахмат до 30 септември 2026 г.
СОС разглежда предложението Любен Дилов-син да бъде удостоен посмъртно със званието „Почетен гражданин на София“
Виктория Капитонова отпразнува рожден ден с равносметка за личния си живот
24/06/2026, Сряда 18:20
1
Бюджет 2026 с рекорден дефицит от 5,7 процента, запълват дупката в хазната с още един дълг
Грешки при монтажа на климатик могат да съсипят ефективността на уреда и да вдигнат сметките за ток
Двaмa нoви милиapдepи ce "paждaт" вceĸи дeн
Променливо време в страната с предиобедно слънце и следобедни летни порои
Випуск 2026 на Гимназията по туризъм в Слънчев бряг получи дипломите си

Даже и Великден не дойде.
Скрихме се на топло под юргана.
Всеки сам – зад щори и перде.
В паркове, по спирки, магистрали
тръгнаха ченгетата на лов.
Пуснеш телевизор – генерали! –
пилците броят във „Пирогов”.
Гнусната държавна политика
да тресеш България от страх.
Дръжте си зад зъбите езика! –
но защо? – така и не разбрах.
Нас ни лъжат, братя. Нас ни лъжат.
Лъжат – със загрижени очи.
Моля ви, простете, че съм тъжен? –
срам ме е, че цял народ мълчи.
А край мен мисирките си крякат.
И – пред храма български, смален –
не Великден! – аз мълча и чакам
най-подир да дойде Видовден.