Борисов за седящия в парк Каракачанов: Да го глобят, той така или иначе няма заплата
Били са за една минута, може и да не е преценил изобщо, оправда го премиерът
Премиерът Бойко Борисов се ядоса след въпрос за вицепремиера и министър на отбраната Красимир Каракачанов, който бе изловен да седи на пейка в парк. Това в момента е забранено като мярка срещу разпространението на COVID-19.
Мястото е до Народния театър – пред сградата на Министерството на отбраната. А снимката е направена от гражданин и се разпространява в социалните мрежи.
Борисов на брифинг в Министерския съвет изкоментира сърдито, че Каракачанов вече е дал обяснение пред медия по темата.
Двамата обаче не били разговарали по въпроса.
Борисов се обърна към репортерка: "Колегата Каракачанов - седнал след интервю с вашата телевизия там. Може и да не е преценил изобщо, че... Интервю е давал за вас. И седнали на пейката за една минута. Да го глобят, надали... Той така или иначе няма заплата. Да го глобят!"
Припомняме, че парламентът, по всяка вероятност по заръка на самия Борисов, отмени заплатите на депутатите, министрите, шефовете на агенции и служителите в политическите кабинети за времето на извънредното положение.
Световна сензация: Еквадор постави Германия на колене
Изписаха от болницата треньора от „Славия“, пострадал при кървавото меле на аутобана
Мантинелите на „Тракия“ в участъка на смъртта спират само коли до тон и половина
Тези лекарства не трябва да се приемат със сутрешното кафе
Данъчните тръгнаха по плажа: НАП стартира мащабна лятна кампания по морето и ще следи за спекула с цените
С този обърнат сладкиш ще впечатлите всички гости
Проф. Рачев каза докога ще продължи екстремно горещото време
Почина Сергей Иванов
Несебър ще бъде домакин на единствения SwimRun в България
Масирани проверки по морето: Държавата затяга контрола над плажове и заведения
Десетокласници от Слънчев бряг представиха вековната история на Несебър на чужди езици
Несебър беше домакин на лагера по адаптирани водни спортове на НСА

Даже и Великден не дойде.
Скрихме се на топло под юргана.
Всеки сам – зад щори и перде.
В паркове, по спирки, магистрали
тръгнаха ченгетата на лов.
Пуснеш телевизор – генерали! –
пилците броят във „Пирогов”.
Гнусната държавна политика
да тресеш България от страх.
Дръжте си зад зъбите езика! –
но защо? – така и не разбрах.
Нас ни лъжат, братя. Нас ни лъжат.
Лъжат – със загрижени очи.
Моля ви, простете, че съм тъжен? –
срам ме е, че цял народ мълчи.
А край мен мисирките си крякат.
И – пред храма български, смален –
не Великден! – аз мълча и чакам
най-подир да дойде Видовден.