Борисов за седящия в парк Каракачанов: Да го глобят, той така или иначе няма заплата
Били са за една минута, може и да не е преценил изобщо, оправда го премиерът
Премиерът Бойко Борисов се ядоса след въпрос за вицепремиера и министър на отбраната Красимир Каракачанов, който бе изловен да седи на пейка в парк. Това в момента е забранено като мярка срещу разпространението на COVID-19.
Мястото е до Народния театър – пред сградата на Министерството на отбраната. А снимката е направена от гражданин и се разпространява в социалните мрежи.
Борисов на брифинг в Министерския съвет изкоментира сърдито, че Каракачанов вече е дал обяснение пред медия по темата.
Двамата обаче не били разговарали по въпроса.
Борисов се обърна към репортерка: "Колегата Каракачанов - седнал след интервю с вашата телевизия там. Може и да не е преценил изобщо, че... Интервю е давал за вас. И седнали на пейката за една минута. Да го глобят, надали... Той така или иначе няма заплата. Да го глобят!"
Припомняме, че парламентът, по всяка вероятност по заръка на самия Борисов, отмени заплатите на депутатите, министрите, шефовете на агенции и служителите в политическите кабинети за времето на извънредното положение.
Обмислят още по-високи данъци за повече от едно жилище
В Русия се подиграха на Стармър, предложиха му да коси трева
Бургаските „Златни морски звезди“ спечелиха злато на Държавното първенство в Шумен
Цените на дизел и бензин почти се изравниха
Наберете тези вълшебни билки по изгрев на Еньовден, за да отключите лековитата им мощ!
35-годишната звезда от “Шербет от боровинки” починала след тежък запой
Делян Добрев подаде молба за напускане на парламента
Трагичен инцидент в Пловдив завърши със смъртта на тригодишно дете
Ограничават още един участък на АМ "Тракия"
Община Несебър и АБЧО насърчават новото поколение професионалисти в туризма
Историята на кученцето Мари, която трогна цяла България и доказа, че добротата няма цена
Горчив финал: Маги Томова от „Ергенът“ хванала Калоян в изневяра

Даже и Великден не дойде.
Скрихме се на топло под юргана.
Всеки сам – зад щори и перде.
В паркове, по спирки, магистрали
тръгнаха ченгетата на лов.
Пуснеш телевизор – генерали! –
пилците броят във „Пирогов”.
Гнусната държавна политика
да тресеш България от страх.
Дръжте си зад зъбите езика! –
но защо? – така и не разбрах.
Нас ни лъжат, братя. Нас ни лъжат.
Лъжат – със загрижени очи.
Моля ви, простете, че съм тъжен? –
срам ме е, че цял народ мълчи.
А край мен мисирките си крякат.
И – пред храма български, смален –
не Великден! – аз мълча и чакам
най-подир да дойде Видовден.