Без върбови клонки на Цветница в Малко Търново
Кметът Илиян Янчев взима строги мерки, за да спре събирането на много хора на едно място
Кметът на Малко Търново Илиян Янчев се среща с отец Серефим, с когото обсъдиха мерките около предстоящите светли празници - Цветница и Великден. Заради разпространението на коронавируса, най-важният въпрос е как да се осъществява посещението на гражданите в православните храмове, без да има струпване на хора.
"Единодушни сме, че не бива да има промяна в ограниченията, като ще бъдат спазени препоръките и на Светия синод, според които върбови клонки на Цветница няма да бъдат раздавани. Литургията ще започне в 9.30 часа, а влизането в храма ще бъде след дезинфекция и със спазване на нужната дистанция", каза Янчев.
По думите му в началото на следващата седмица ще стане ясно и какъв ще бъде редът и правилата за посещение на храма на Великден според цялостната епидемиологична обстановка.
"Най - правилно би било всеки от нас да остане вкъщи, където може също да се помоли и да запали свещ, но предвид, че забрана за посещения в църквите няма, всеки сам трябва да вземе решение за безопасността на своите близки и своята", допълни още Илиян Янчев.
Съюзът на юристите в България проведе семинар по ЗОДОВ в Бургас
Обзор посреща Еньовден с четиридневен празник
Обещанието, което разплака света: Трагичната съдба зад триумфа на Ян Диоманде
Извън блясъка на прожекторите: Кой е Йоан Манзамби и защо историята му вдъхнови футболна Европа
От 50 хиляди до 12 милиона за нощ: Как 40-годишният вратар на Кабо Верде взриви Световното по футбол
Имало и ресторанти с нормални цени в Слънчев бряг
Иран премахва таксите за преминаване през Ормузкия проток за 60 дни
Черният рекорд на новия член: България оглави еврозоната по най-висока инфлация
Водата на плаж във Варна е опасна за къпещите се, обяви РЗИ
Въвежда се временна организация на движение по ул. „Търговска“
Пес Патрул, Roblox, Мистър Бийн оживяват в Пясъчния град на Бургас

Както е казал народа: Да ти пикам на демокрацията и свободата!