×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Рецесия потопява икономиката ни, Караниколов търси компромис с търговските вериги


Рецесия потопява икономиката ни, Караниколов търси компромис с търговските вериги
Министърът на икономиката Емил Караниколов изтъкна, че бордът на ББР ще бъде сменен поетапно
09 Април 2020, Четвъртък, 17:56 ч.
Автор: Михаил ДИМИТРОВ

Всички трябва да направят компромис, за да спечели българският производител, каза министърът на икономиката

Рецесията, която засегна вече Франция и световната икономика, ще засегне и нашата. Това каза в предаването „Лице в лице“ по бТВ министър Емил Караниколов. Той коментира мрачната прогноза на Световната банка, според която до догодина нашата икономика ще е в рецесия, като изтъкна, че има и една добра новина – очаква се ръст от 3,9% през 2021-ва. 

„Има сектори, които са засегнати. Хотелиерството е най-засегнато, защото бизнесмените имат кредити, които не могат да връщат. Ще има действия на банките. Франция е в страшна рецесия. Това, което се случи в световната икономика, ще стане и в България“, добави той.

Всички трябва да направят компромис, за да спечели българският производител, а търговските вериги да работят и да получаваме качествени стоки на по-добра цена, заяви министърът. 

На въпроса дали наистина нищо не е знаел за кредитът, който Българската банка за развитие отпуска на колекторска фирма той отговори неясно. 

"Не трябва да има нито един министър, който да определя кой ще спечели обществени поръчки, кой ще спечели безвъзмездни евросредства и кой ще взима или кой не кредити. Ако аз викам директорите на ББР и им казвам „този да, този – не“, ще нося политическа отговорност затова. Нашата работата е да следим и ако се вреди на имиджа на банката, да предприемем действия", каза Караниколов. 

„Има разминаване по отношение на това какво сме направили, тъй като Живко Тодоров ще е един от новите членове на изпълнителният съвет, а той излезе в публичното пространство, са нужни малко разяснения“, добави той.

Воцещата Цветанка Ризова го прекъсна, за да припомни думите на финансовия министър Владислав Горанов, че когато се насочват публичните средства за кризата, свързани с коронавируса, ще бъде усилен капацитета. 

"Преди репликата на Борисов, бяха предприети действия с цел усилване административния капацитет на банката. Тодоров е човек с голям опит", заяви министърът на икономиката. 

„Законът изисква Българската банка за развитие да има най-малко трима изпълнителни директори. Те определят помежду си кой ще е главният директор. Подадено е второ вчера. Работим и за третото. По етапно ще има смени", добави той.

Не може да бъдат освободени всички, за да не обезглавим банката, подчерта Караниколов.

„При излизането на лиценза на следващите лица ще има смени. Управителният съвет е от трима души. Те ще бъдат сменени“, уверява министърът. 

На въпроса какво обезщетение ще получат освободените банкери, той отговори, че ги познава добре и мисли, че те доброволно ще напуснат своите постове.


В категории: Бизнес


5
Коментара
5
Коментара по темата
5.
WTF
09.04.2020 21:15:19
0
1
Всички ли около пеевски както и той самият са с отрицателен коефициент на интелигентност и изказ на дете идиотче?
4.
Гледам и не вярвам на ушите си
09.04.2020 19:57:07
0
7
Някой трябвало да направи компромис, за да спечелил друг... Тоя наистина ли е министър на икономиката или нещо съм се объркал?
Мога да го посъветвам ако не се чувства комфортно на сегашната си позиция, да напуска и да идва някой по-разбиращ. Не може да апелираш към търговска компания да прави компромис, за да спечели друг, само защото ви се иска да ви възприемат, че мислите за народа. Бизнесът е като математика, той е сравнително точен. За да се случи нещо, което искаш трябва да му създадеш условия. Какви стъпки предприехте министър Караниколов, за да мотивирате някой да напраите това, което искате? Аз лично си мисля, че повечето министерства могат да се обединият в няколко по-големи и така ще бъдат не повече от 5 за страна като нашата. След това трябва да се прекрати практиката да се назначават политически лица със съмнителни качества, а да се поставят хора врели и кипели в проблеми в сферата си през годините и същите да милеят за България, а не за партийната каса. Чак тогава можем да се оправим...
3.
ого
09.04.2020 19:40:21
0
5
Въобще хич изобщо не са знаели за кредита. Тя тая схема да се изчистят две банки, като се прехвърлят несъбираемите им вземания на колекторска фирма, която ще ги плати с пари на данъкоплатеца и после ще обяви фалит и за всичко да е виновен короновируса, сама се е измислила.
2.
Гласувал за ГЕРБ
09.04.2020 18:29:55
1
5
Ти сериозно ли? И какъв тарикатлък ще предложите за да ограбите хората отново. Номерата ви край нямат. Колко пъти да ви ядем попарата. Кажи как планирате да откраднете парите от Европа. Кажи как след като откраднете парите и фирмите ще се правите на велики благотворители. Да живей ГЕРБ.
1.
Георги
09.04.2020 18:19:20
1
6
Компромиса ще е едни наши хора ви изкупят бизнесите за жълти стотинки ...в макрорамка цели държави ще се изкупят на национално ниво .. средния бизнес ще си смени собственика
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Кран изпусна купола на църквата „Св. Николай Мирликийски“ в село Голема Раковица, строена преди 169 години Кран изпусна купола на църквата „Св. Николай Мирликийски“ в село Голема Раковица, строена преди 169 години На кадрите се вижда как кранът повдига купола, но малко след отделянето му от камбанарията, той се изкривява на една страна. След това започва да се люлее Ад под небето: Черна серия от катастрофи и каскади превърна уикенда в Бургаско в истинско бойно поле Ад под небето: Черна серия от катастрофи и каскади превърна уикенда в Бургаско в истинско бойно поле Пиян до козирка бургазлия се размаза на велоалеята за Крайморие, дрегерът щеше да гръмне, друг, отново с тротинетка блъсна възрастна жена пред мола в ж.к. "Славейков" Апаши разбиха и обраха манастира "Св. Четиридесет мъченици" в село Кътина Апаши разбиха и обраха манастира "Св. Четиридесет мъченици" в село Кътина Крадците са задигнали събраните дарения под формата на монети, които са били за ремонт на храма, а полицията вече издирва извършителите на дръзкото посегателство Почти 1 милион българи работят на минимална заплата, сочат данните на НАП Почти 1 милион българи работят на минимална заплата, сочат данните на НАП Статистиката отчита висок дял на ниските официални доходи, но същевременно постъпленията от данъци върху доходите нарастват с над 13 на сто ОДМВР в Бургас започна наркоофанзива след призива на вътрешния министър ОДМВР в Бургас започна наркоофанзива след призива на вътрешния министър Сред задържаните е криминално проявен ямболлия с кокаин, пистолет и много марихуана  Каналджията, който катастрофира в подлеза на ж.к."Зорница" в Бургас, едва не направил тримата мигранти инвалиди Каналджията, който катастрофира в подлеза на ж.к."Зорница" в Бургас, едва не направил тримата мигранти инвалиди Нова опасност сред биохакери и инфуенсъри Нова опасност сред биохакери и инфуенсъри Пептидите не са безопасни, подчертават експертите Почина младият художник Деян Янев Почина младият художник Деян Янев Той напусна този свят ненадейно Иван Демерджиев спешно привика всички областни директори на МВР Иван Демерджиев спешно привика всички областни директори на МВР Ще има Национално съвещание, за да се набележат приоритетните цели на МВР за следващите месеци  Мутрите във Варна бяха "мегатъпи парчета". Запалиха ми заведението, обяви Мишо Шамара Мутрите във Варна бяха "мегатъпи парчета". Запалиха ми заведението, обяви Мишо Шамара В София имаше ВИС и СИК, а по морето - фантазьори, твърди рапърът
Убийствената жега в Европа погуби седмина във Франция, Англия стана "тропическа" Убийствената жега в Европа погуби седмина във Франция, Англия стана "тропическа" Седем души са загинали заради горещата вълна във Франция Осем държави не искат туристи това лято Осем държави не искат туристи това лято Някои туристически държави са толкова уморени от наплива на летовници, че започват открито да го заявяват Български триумф в Милано: Елена Манолкова със световна награда за съвременно изкуство! Български триумф в Милано: Елена Манолкова със световна награда за съвременно изкуство! Церемонията по награждаването се състоя в началото на месец май в историческия Auditorium Fondazione San Fedele в сърцето на Милано – емблематично място, символ на италианската културна памет Мелания Тръмп не отиде на сватбата на Доналд Тръмп-младши на Бахамите Мелания Тръмп не отиде на сватбата на Доналд Тръмп-младши на Бахамите Отсъствието на първата дама и нейния син Барън засили коментарите за сериозна емоционална дистанция в известната американска фамилия Гърция отчита огромен ръст от 64% в приходите от туризъм за първите месеци на 2026 г. Гърция отчита огромен ръст от 64% в приходите от туризъм за първите месеци на 2026 г. Над 3,4 милиона чуждестранни гости са посетили страната през първите три месеца, като туристическият трафик от Еврозоната бележи сериозно увеличение Новият премиер на Унгария реже драстично заплатите на висшите държавни служители, свива наполовина и своята Новият премиер на Унгария реже драстично заплатите на висшите държавни служители, свива наполовина и своята Заплатата му ще бъде под половината от това на предшественика му Виктор Орбан Голям проблем на границата с Турция, не признават лични карти, ако... Голям проблем на границата с Турция, не признават лични карти, ако... Ако безсрочният документ е по-стар от 10 години, турските гранични власти няма да го признаят и задължително трябва да се пътува с валиден задграничен паспорт. Иран заплаши САЩ с космически цени на петрола Иран заплаши САЩ с космически цени на петрола Американското правителство многократно е демонстрирало, че разбира само езика на силата. Пригответе се за петрол на цена от 200 долара", написа Ебрахим Золфагари, говорител на централния щаб на военното командване на страната "Хатам ал-Анбия" Съдийската комисия спря правата на двама рефери след касапското изпълнение в Разград Съдийската комисия спря правата на двама рефери след касапското изпълнение в Разград Причината за това решение на комисията е следствие случилото се в 62-ата минута, когато Идан Нахмиас се обърна и изрита топката, но бутонките му се спряха в гърдите на Леандро Годой Спипаха митрополит Иларион с кокаин в колата? Спипаха митрополит Иларион с кокаин в колата? Полицията не е информирала митрополит Иларион защо колата му е била спряна за проверка и не му е позволила да присъства на претърсването
Бойко Борисов Бойко Борисов Никога не съм бил нито в “Джуджетата“, нито ги знам кои са, а в случая сега разбираме коя е Снежанка Виц на деня Виц на деня Между приятелки:
- Ти вярваш ли в любовта от пръв поглед?
- Не.
- Защо?
- Защото с един поглед не може да се прецени колко пари има мъжа.
Виц на деня Виц на деня - Мамо, аз днес направих нещо добро!
- Така ли? Какво?
- Двама тичаха за влака, аз пуснах кучето след тях и те успяха да го хванат!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Учителка на плажа: "Влизането в морето става само след свирка на спасителя."
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори