Турските власти освобождават от карантината българските шофьори на ТИР-ове
Това съобщиха от Външното министерство
Турските власти са издали разпореждане, с което освобождават българските шофьори на тежкотоварни автомобили от 14-дневна карантина при влизане в Турция, съобщава от Външно министерство.
По информация на Генералното ни консулство в Одрин, според нови указания на Министерството на вътрешните работи на Република Турция, българските шофьори ще могат да влизат в страната след съответен медицински преглед и дезинфекция на превозните средства. Техният маршрут на територията на Турция ще бъде определян от митническите власти. В случай че преминават транзит, те ще имат 24 часа да напуснат страната или 36 часа, когато изходът от нея е в най-отдалечения граничен пункт.
При необходимост от съдействие българските граждани могат да се свържат с генералното консулство в Одрин на следните телефони: +90 284 214 06 17; +90 533 7396140; +90 533 6298164.
Какво се случва в Габрово след бедствието
Сензация в Италия: Шави да вади Милан от кошмара
26/05/2026, Вторник 19:33
0
Страшен обрат с времето
Бургазлия игра срещу хевиметъл звезди на стадиона на Левски
Полицията издирва две деца от Варна
Прокуратурата отчете колко и какви дела има срещу прокурорския син Васил Михайлов
Масажистка и балерина напират за короната на Мис Силикон
КАТ слага край на "криенето в храстите" и пренасочва патрулите и камерите към най-опасните отсечки в страната
Затварят частично АМ Тракия в посока Бургас. Дано да бъде последният ремонт през сезона, зове туристическият бранш
България отказа виза на журналист от ТАСС за Европейското по гимнастика
Бургас посреща древни гиганти: Маслинови дървета на 2800 години и тонове история идват в морския град
Още три звезди от Висшата лига ще играят на "Лазур" в "Мача на Надеждата"
