×
Европейска столица на културата Евровизия 2027 Промо зона Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Янка Рупкина: Погребах мъжа си и осиротях


09 Април 2020, Четвъртък, 14:00 ч.
Автор: Флагман.БГ

Той ми даде всичко — свобода, беше ми баща, мъж, родител, и всичко, споделя певицата

Янка Рупкина е в траур! Преди месец певицата погреба съпруга си и не може да го прежали.

„Погребах мъжа си и осиротях! Моят Георги си отиде след рождения ден през март. Така си и предчувстваше. На 90-тата годишнина каза, че след това ще си отиде.
Поне видя правнучето си Виктор, което ориса да стане като него–известен борец, и да прославя България”, споделя народната прима.

Изпълнителката признава, че двамата са имали повече от 60 години брак. „Той ми даде всичко — свобода, беше ми баща, мъж, родител, и всичко” споделя певицата. Тя се радва, че погребението е било в семеен кръг, за да може да скърби далеч от вниманието на обществото.

Но й е и малко тъжно, че приятелите, възпитаниците и колегите на съпруга й, не са успели да дойдат, а са го изпратили от разстояние. Но все пак се чувства почетена, че са изпратили венци и цветя. При това съпругът й не е забравен дори от най-големите в борбата.

Бившият национал Георги Рупкин създаде стотици млади борци. Той е родом от Странджа, майстор на спорта и заслужил треньор. През годините е бил помощник-треньор и в националния отбор в свободния стил за младежи до 20 години и за мъже. Както и треньор в клуб „Славия”. Двамата с Янка се запознават в Бургас и имат син Росен, внуци, а от няколко месеца и правнук–Виктор, пише "България днес".

Янка е категорична, че двамата са имали прекрасен брак. Нито той е показвал ревност към нейната работа, нито тя се е сърдела, че постоянно му се налага да пътува до чужбина и обратно.
Последните две години Георги прекарва на легло, след като преживява инсулт. Янка обаче е до него и се грижи до последно.

„След катастрофата, която преживях и останах жива през 1972 година, когато се разби самолетът ни, едва преживях драмата със смъртта на моите колеги.После ми се отключиха ясновидските способности, дори започнах да лекувам с ръцете си. Моята майка съм я спасявала поне десет пъти да не умре. Оказвала съм първа помощ на кой ли не, спасявала съм хора, спасявала съм и Ева Георгиева от моето трио.Борих се за живота й поне 20 минути с изкуствено дишане. Вярвам в Господ и съм сигурна, че той ми даде втори живот, за да се грижа за близките си и с песни да радвам хората.”, казва още Рупкина.

Тя признава, че се бои от вируса, но най-вече заради семейството си. Иначе синът й е до нея, грижи се да не й липсва нищо и я разсейва от мъката й.
Единственото, което си пожелава певицата е още малко време, за да може да пее на хората. Самата тя е на 81 години вече и вече доста се изморява.

Янка, която е по професия медицинска сестра постоянно носи у себе си образа на майка си и баща си, както и на Левски.И тя като Ванга колекционира кукли, а понякога им пее или им говори, като на деца. Често мисли и за предсказанията на пророчицата, които чула за своето бъдеще.
„Мисля за думите на Ванга, която ми предсказа, че и втора катастрофа ще преживея. Чудя се кога ли ще е това, но човек трябва да мисли позитивно, за да му дойде доброто. Иначе не става”, надява се голямата Янка Рупкина.

Жената, която пя на сватбата на певеца Дейвид Бауи и познава Анджелина Джоли и Джордж Харисън, не се притеснява, че трябва да си стои вкъщи, дори и сама.
Синът ми помага, постоянно ми пазарува и се грижи за мен. Ще издържим. Българите са корав народ”, казва още примата.

 


В категории: Животът


Коментари
Михаил ДИМИТРОВ Зверска тапа в посока кв. „Сарафово“ Зверска тапа в посока кв. „Сарафово“ 27/08/2026, Четвъртък 11:05 3
0
Коментара по темата
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Основни разлики при шотландско, американско и ирландско уиски Основни разлики при шотландско, американско и ирландско уиски От торфените нотки на Islay до сладостта на бърбъна – вижте как суровините, дестилацията и бъчвите определят всяка глътка Пазаруването за новата учебна година е по-изгодно с tbi bank app и карта neon Пазаруването за новата учебна година е по-изгодно с tbi bank app и карта neon Всеки може да облекчи семейния бюджет като раздели плащания на 3 или 6-месечни вноски без такси или получи до 20% от похарченото обратно по сметката Българин е сред издирваните след катастрофалния потоп в Непал, близо 1500 души са в неизвестност Българин е сред издирваните след катастрофалния потоп в Непал, близо 1500 души са в неизвестност Непалските туристически власти включиха България сред държавите с изчезнали граждани, докато МВнР все още няма потвърждение за засегнат наш сънародник Вкусът на Азия у дома: Защо китайският ресторант „ЛОН ФУ“ остава любима спирка в Меден рудник Вкусът на Азия у дома: Защо китайският ресторант „ЛОН ФУ“ остава любима спирка в Меден рудник От доказаните азиатски класики до изненадващите плодови десерти и мочи — какво поддържа интереса към познатото заведение в бл. 306 ГЕРБ остана без силен ход за „Дондуков“ 2: Борисов трябва да извади кандидат от нищото ГЕРБ остана без силен ход за „Дондуков“ 2: Борисов трябва да извади кандидат от нищото Димитър Николов бе естественият печеливш вариант, но Евровизия го извади от уравнението, а останалите имена не носят достатъчно широка подкрепа Крум Зарков: "Добре е, че съдебната реформа се поставя на дневен ред, но има и необмислени предложения" Крум Зарков: "Добре е, че съдебната реформа се поставя на дневен ред, но има и необмислени предложения" За 100 дни от началото на това управление ясно се видя липсата на БСП в парламента "Арена Бургас" е домакин на Шампионската лига по футзал, българският първенец стартира със сензационен обрат "Арена Бургас" е домакин на Шампионската лига по футзал, българският първенец стартира със сензационен обрат Българският шампион отказа да се предаде срещу "Клик Кишинев", а Станимир Минчев вкара два гола и остави битката за първото място напълно отворена Морето взе още една жертва - мъртъв мъж изплува на плажа в Поморие Морето взе още една жертва - мъртъв мъж изплува на плажа в Поморие Самоличността му е установена – това е 61-годишният украински гражданин Едуард К., който е със статут на постоянно пребиваващ. Бургас изпраща последния уикенд на август с богата програма Бургас изпраща последния уикенд на август с богата програма На 28 август от 18:00 часа стартира седмото издание на международния музикално-танцов фестивал “Велека Фест” Кой е Антъни Георгиевски? Мнимият полицай от Слънчев бряг гравитира около „София Запад“ Кой е Антъни Георгиевски? Мнимият полицай от Слънчев бряг гравитира около „София Запад“ 24-годишният столичанин прекарва лятото в курорта, по информация на Флагман.бг е познат на органите на реда
Зверска тапа в посока кв. „Сарафово“ Зверска тапа в посока кв. „Сарафово“ ПТП предизвика километрично задръстване Нов удар по танкер в Ормуз: Снаряд подпали кораба, екипажът се спаси Нов удар по танкер в Ормуз: Снаряд подпали кораба, екипажът се спаси Това е вторият подобен инцидент от началото на седмицата, напрежението около стратегическия проток остава високо Николай Младенов с голяма новина за Газа: Хамас отстъпва властта и започва да се разоръжава Николай Младенов с голяма новина за Газа: Хамас отстъпва властта и започва да се разоръжава Процесът трябва да бъде наблюдаван от международни стабилизационни сили, а управлението да премине към нов палестински орган Непал след потопа: 162 жертви, стотици са изчезнали Непал след потопа: 162 жертви, стотици са изчезнали Експерти смятат, че огромно срутване на ледник вероятно е предизвикало разрушителната вълна Бил Гейтс предлага спасение от изкуствения интелект: До 40 на сто от работните места да останат за хора Бил Гейтс предлага спасение от изкуствения интелект: До 40 на сто от работните места да останат за хора Той иска и промяна в данъчната система, която да намали стимула компаниите да заменят служители с машини Мечка откъсна бронята на кола, малките ѝ били край пътя Мечка откъсна бронята на кола, малките ѝ били край пътя Автомобилът с регистрация от Клуж бил блокиран в колона, а животното захапало задната броня и я отскубнало пред очите на останалите шофьори Търговската война удря и тоалетната хартия: Цените в САЩ удариха тавана Търговската война удря и тоалетната хартия: Цените в САЩ удариха тавана Канада отвръща на митата на Тръмп с тарифи до 50% върху близо 900 американски продукта от 8 септември Стюардеса на Air France спечели знаково дело: Съдът призна рака ѝ за професионално заболяване Стюардеса на Air France спечели знаково дело: Съдът призна рака ѝ за професионално заболяване 30 години нощни полети, йонизираща радиация и пасивно пушене са сред факторите, отчетени от съда в Байон Над 1,3 млн. българи пътуваха за три месеца, чужбина излиза по над 480 евро на човек Над 1,3 млн. българи пътуваха за три месеца, чужбина излиза по над 480 евро на човек Броят на туристите расте с 4,4% за година, а почивката и екскурзията остават водещата причина да стегнем багажа Земетресение с магнитуд 4,1 разтърси Централна Турция Земетресение с магнитуд 4,1 разтърси Централна Турция Трусът е регистриран край Пънарбашъ в окръг Кайсери на дълбочина 7 километра, след него последваха още няколко по-слаби земетресения
Кирил ПЕТКОВ, лидер на ПП Кирил ПЕТКОВ, лидер на ПП Не се определям като ляв или десен - аз съм прагматик Виц на деня Виц на деня Между приятели:
- Крайно време е вече да си извадиш ловен билет!
- Ама аз не съм ловец!
- Ти не си ловец, ама жена ти е истински звяр...
Виц на деня Виц на деня Семейство пътуват с автомобил. Жената:
- Идиот, кретен, тъпанар! Току-що блъснахме котка!
- Да скъпа. Както винаги си права. Може би, все пак ще добре да карам аз.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Жена си седи вкъщи и си чете книга. Мъжът и се прибира от работа и с изненада я пита:
- Какво, интернет ли няма?
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори