×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Дават по 20 000 лева на фирми безвъзмездно?


Дават по 20 000 лева на фирми безвъзмездно?
Правителството е готово и за затягане, и за падане на мерките срещу коронавируса, каза Томислав Дончев
08 Април 2020, Сряда, 17:46 ч.
Автор: Михаил ДИМИТРОВ

Не бива да допускаме масови фалити, каза вицепремиерът Томислав Дончев

900 фирми с над 13 000 работника имат интерес към мярката „60/40“, но сега работим за допълнителна подкрепа за най-малките стопански субекти. Става въпрос за микропредприятия с 10-20 души. Имаме възможност да им помогнем с бърза схема за безвъзмездно финансиране. Това каза в предаването „Лице в лице“ по бТВ вицепремиерът Томислав Дончев.

„Това трябва да става само на базата на подадените заявления. Ако отговарят на критериите, може да получиш финансиране, което да е кратно число на оборота, но не повече от 20 000 лева“, добави той.

„Не бива да допускаме масови фалити. Лесно е да се остави една фирма да банкрутира, но е трудно да се събере екип и бизнесът да потръгне. Затова трябва да се опитаме да спасим и фирмите, и хората, които работят в тях. Ще има и други мерки“, обеща вицепремиерът.

"Политиката трябва да е на морална основа. Може да има неща, които са законни, но ако будят недоверие, се изисква политическо действие. В политиката доверието е всичко", каза той, след като водещата Цветанка Ризова го пита защо се е стигнало до уволнението на шефа на ББР Стоян Мавродиев.

"Смутът дойде от това, че ББР е инструментът, чрез който осигуряваме гаранции за търговските банки, благодарение на което те трябва да са по-толерантни, да отлагат кредитите. Появи се съмнение, че този кредит има връзка с ресурса, осигурен от държавата", заяви Дончев.

Той коментира и противоборството с президента Румен Радев. 

"Войната между институциите винаги е нещо лошо. Напрежение между тях е добре да има, защото конституционната уредба предполага те да се контролират една друга, но когато са във война, означава, че се пилее енергия при противопоставяне", заяви вицепремиерът. 

Трябва ни консолидация, за да минем с колкото си по-малко щети през това премеждие, добави той.

След като бе попитан кой е по-умния в този спор, Дончев отговори, че може да продължат с цитати и закачки, но не разбира какво предлага президентът. Какво различно от това, което прави целия свят и от това, което препоръчва СЗО, попита той.

"Разхлабване на мерките може да има, когато има основание за това, т.е. когато има данни, че сме преодолели пика на заразата, че тя е в контролирана фаза и тогава да либерализираме движението в режим на социално дистанциране. Това сега не може да се случи. Тези неща не се определят от политиците", заяви вицепремиерът. 

"Имаме лекари, учени, които цял живот това са учили и работили. Ние се вслушваме в техните съвети. Безотговорно е да не ги слушаме. Те са категорични, че не е дошъл момента, в който трябва да се либерализират режимите", добави той.

"Готови сме с мерки и за затягане, и за либерализиране на мерките. Ако си мислите, че някоя от строгите карантинни мерки ни носи удоволствие, жестоко се лъжете. Ние сме хора и също трябва да ги спазваме", изтъкна Дончев. 

"Защо да причиняваме подобно нещо на хората, ако няма нужда? Това е цената, която плащаме, за да спасим колкото си може повече болни. Разликата между едното и другото се мери не в пари, а в човешки животи", подчерта той.


В категории: Бизнес


Михаил ДИМИТРОВ Автор
Михаил ДИМИТРОВ
10
Коментара
10
Коментара по темата
10.
Властелина на Халката
09.04.2020 02:51:23
0
2
Обръчи от буркани чакат да бъдат запълнени, импрегнирани до горе ...
9.
А на хората?
09.04.2020 00:25:16
1
3
На тях кога ще помогнете? Оставете ги фирмаджиите. Те парички си имат. Ся, ще им дадете едни пари, уж да подпомогнат работниците си и знаете ли какво ще стане? Да Ви светна. Ще гушнат кинтите, на работниците един як шут отзад и пак ще ревнат за още. Де сте виждали наяден чорбаджия?
8.
Спешно
08.04.2020 23:58:05
0
4
Имам нужда от 20 милиона, няма да ги върна, кът другите
7.
тия 900 фирми са точно микропредприятия
08.04.2020 22:40:49
0
3
900 фирми с над 13 000 работника имат интерес към мярката „60/40“, но сега работим за допълнителна подкрепа за най-малките стопански субекти. Става въпрос за микропредприятия с 10-20 души.
----------------------------------------------------
Че тия 900 с 13000 работника са точно фирми с 14-15 работника, т.е те са микропредприятия
6.
Ахмед Доган
08.04.2020 20:27:35
0
5
Трябва да питам аз колко обръчи от фирми имам
5.
Гражданин
08.04.2020 19:01:02
0
12
Бавно действат , тя кризата ще мине те още се чудят на коя от свойте фирми да отпуснат пари , че да не се минат ...
4.
LSFC
08.04.2020 18:08:53
2
26
Всичко ще отиде за правилните фирми от обръча ГЕРБ
3.
5
08.04.2020 18:03:32
1
28
Дончев, вече писах на ББР от там ми отговориха че още не ств се разбрали какво как ще става....и кога ще се разберете? Когато фалираме ли бастун такъв? Аз например търся малко за моят бизнес който е в сферата на туризма! Един от най засегнатите сектори! Хайде разбирайте се кой колко ще открадне да белкем помогнете на някой! Гаден грозен тъпак!
2.
Патреоти, вие сте :)
08.04.2020 17:59:59
2
27
За едни 20 бона, за наши хора 75 милиона :)))) Направете одит на тая банка, колко пари са отпуснати на фирми на делян и киро!
1.
бай Тодор
08.04.2020 17:59:27
0
10
Верно ли бе ? Къде ? Кога?
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Министър Илин Димитров: България и Турция могат да постигнат много повече  в туризма Министър Илин Димитров: България и Турция могат да постигнат много повече в туризма Банско, Боровец, СПА и балнео дестинациите ще бъдат представени пред туроператори от Турция през зимния сезон Ето как изглежда мантинелата на АМ „Тракия” след тежката катастрофа с жертва (СНИМКИ) Ето как изглежда мантинелата на АМ „Тракия” след тежката катастрофа с жертва (СНИМКИ) Държавата трябва да отговори на много въпроси след този пореден инцидент, завършил фатално Кокаинов удар във Варна: ГДБОП закопча 7 души в две спецакции Кокаинов удар във Варна: ГДБОП закопча 7 души в две спецакции Антимафиотите откриха над 450 грама кокаин, около 95 000 евро, електронни везни и боеприпаси Министър Илин Димитров: Работим за повече полети и повече германски туристи в България Министър Илин Димитров: Работим за повече полети и повече германски туристи в България Министерството на туризма подготвя „план Маршал“ за реклама и въздушна свързаност на германския пазар след пропуснатите възможности през октомври от предишното редовно правителство Ето го шофьора на ТИР-а от мелето край Карнобат, тестваха го за алкохол и наркотици (СНИМКИ) Ето го шофьора на ТИР-а от мелето край Карнобат, тестваха го за алкохол и наркотици (СНИМКИ) Мъжът е на видима възраст около 55 години Турски митничари хванаха 1,2 тона дрога в два ТИР-а, влезли откъм България Турски митничари хванаха 1,2 тона дрога в два ТИР-а, влезли откъм България Камионите са били засечени на „Капъкуле“ след рентгеново сканиране, шофьорите са предадени на властите в Одрин Георги Маджаров е избран за областен координатор на „Прогресивна  България“ в Бургас Георги Маджаров е избран за областен координатор на „Прогресивна България“ в Бургас Той е и настоящ заместник-областен управител на област Бургас Първо във Флагман! Дежавю на АМ „Тракия” - ето как изглежда предната лява гума на ТИР-а от мелето с жертва (СНИМКИ) Първо във Флагман! Дежавю на АМ „Тракия” - ето как изглежда предната лява гума на ТИР-а от мелето с жертва (СНИМКИ) Има щети и по калника, и по шофьорската врата на тежката машина Официално: Новият кошмар с ТИР на АМ „Тракия” взе жертва (ВИДЕО) Официално: Новият кошмар с ТИР на АМ „Тракия” взе жертва (ВИДЕО) Свидетелка разказа какво е видяла миг преди тежкия инцидент Нова драма на АМ "Тракия" край Карнобат! Камион разцепи мантинелата и отнесе две коли в насрещното (СНИМКИ) Нова драма на АМ "Тракия" край Карнобат! Камион разцепи мантинелата и отнесе две коли в насрещното (СНИМКИ) Общо трима са пътували в премазаните автомобили, двама са извадени, третият е заклещен в купето
Не е модерно, но защо Макрон продължава да носи слънчеви очила на закрито Не е модерно, но защо Макрон продължава да носи слънчеви очила на закрито Елисейският дворец обясни, че френският президент се възстановява от лек очен проблем, който причинява дразнене и чувствителност към светлина Тъжна развръзка: Разкриха от какво е починала Едже Иртем от „Шербет от боровинки“ Тъжна развръзка: Разкриха от какво е починала Едже Иртем от „Шербет от боровинки“ Окончателната аутопсия сочи алкохолно отравяне, а мистерията около внезапната смърт на 35-годишната актриса приключи Гърция погва Airbnb имотите, българи рискуват глоби до 20 000 евро Гърция погва Airbnb имотите, българи рискуват глоби до 20 000 евро Проверяват се данъчна регистрация, приходи, пожарогасители, детектори за дим, застраховки и дали жилището изобщо може да се отдава на туристи Проф. Иво Христов: Вървим към Трета световна, САЩ пишат сценария „НАТО 3.0“ и ни превръщат във васали Проф. Иво Христов: Вървим към Трета световна, САЩ пишат сценария „НАТО 3.0“ и ни превръщат във васали Според него промяната е невъзможна, защото корумпираният ни елит е удобен на Запада, а обществото няма живи сили за отпор От Бургас до Айфеловата кула: Георги Карагеоргиев ще бори престъпността в Париж От Бургас до Айфеловата кула: Георги Карагеоргиев ще бори престъпността в Париж Той се включи в елитна европейска бригада, която ще съдейства за сигурността на милионите туристи в най-горещите зони на мегаполиса Брюксел въвежда пълен чат контрол с едноименен закон Брюксел въвежда пълен чат контрол с едноименен закон Либерал-глобалистите успяха да прокарат текста в последния момент днес, докато много евродепутати отсъстваха САЩ удариха Иран, Техеран отвърна по американски бази в Залива САЩ удариха Иран, Техеран отвърна по американски бази в Залива Новата ескалация поставя под въпрос крехкото примирие, след като Вашингтон обяви удари по десетки цели, а Иран атакува военни обекти в Кувейт и Бахрейн Осъдиха Тръмп да плати над 5 млн. долара по дело на Е. Джийн Каръл за сексуално посегателство Осъдиха Тръмп да плати над 5 млн. долара по дело на Е. Джийн Каръл за сексуално посегателство Федерален съд в Ню Йорк нареди парите да бъдат преведени на писателката след изчерпване на възможностите за обжалване Знаков бизнесмен изчезна - колата му е паркирана, вещите му са вътре, а него го няма Знаков бизнесмен изчезна - колата му е паркирана, вещите му са вътре, а него го няма Полицията издирва шефа на хлебозавод „Мио“ Димитър Георгиев от Павликени с дронове и термокамери, проверява се и версия за отвличане Отиде си Бони Тайлър, гласът на Total Eclipse of the Heart Отиде си Бони Тайлър, гласът на Total Eclipse of the Heart Уелската певица почина на 75 години след тежко боледуване в Португалия
Румен РАДЕВ Румен РАДЕВ Ще подкрепяме Украйна според възможностите си, а такива нямаме Виц на деня Виц на деня Бабички питат дете пред блока:
- Ти, чий син си, бе бабе?
- Ами, ние с татко не знаем, а мама не ни казва...
Виц на деня Виц на деня - Скъпа, няма нужда да ревнуваш! В леглото си по-добра от всички твои приятелки. Статус във фейсбук Статус във фейсбук Попитах в женски форум как да кача няколко килограма, че съм хърбава. Толкова нови псувни и клетви научих...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори