×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Служебният министър на финансите представи параметрите на удължителния закон
  • Вдигат с 5% заплатите в БДЖ, градски транспорт и "Български пощи"
  • САЩ пускат 172 млн. барела петрол от стратегическия резерв
  • Петролният гигант Saudi Aramco преговаря с украински производители за дронове-прехващачи
  • Задържаха мъж, заплашил баща си с убийство
  • КЗП откри нарушения при разглеждането на жалби за завишени сметки за ток
  • Между 25% и 30% поскъпнаха стоматологичните услуги
  • Тръмп критикува CNN за излъчването на речта на новия ирански лидер
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Турция ли е новата Испания в рамките на пандемията?


08 Април 2020, Сряда, 14:00 ч.
Автор: Флагман.Бг

Според последните данни разпространението на болестта в страната в момента е по-бързо от това в Иберийската страна

Темпът на разпространение на коронавируса в Турция е по-бърз от този в Италия, пишат турски медии, цитирани от DPA. Тревожно впечатление според тях прави и смъртта на млади хора от заболяването в страната. Наблюденията са на проф. Емрах Алтъндиш от катедрата по биология на Бостънския колеж. По думите му Турция е сред страните, в които броят на случаите на инфектирани с коронавирус лица се разраства най-бързо.

Той обръща внимание, че този темп е много по-тежък отколкото в Италия, но успокоява, че с карантина и забрана за излизане тенденцията може да се забави. Алтъндиш обръща внимание и за значителния дял на млади хора сред починалите от Covid-19 в Турция. По думите му в Италия починалите пациенти на възраст под 60 години са 1,7 процента, в Испания те са 4,59 процента, а в Турция, при първите 356 смъртни случая, този процент е бил 20 на сто.

Професорът отбелязва, че важни рискови фактори са диабетът, затлъстяването и лошото хранене. Същевременно пък сръбският президент Александър Вучич не изключва възможността Белград да бъде поставен под 24-часова карантина заради коронавируса. В предаване на държавната телевизия РТС той каза, че в Белград живеят 22,9 процента от населението, а 50 процента от заразените живеят или се лекуват в столицата. Все пак Вучич изрази надежда, че до един месец извънредното положение ще бъде отменено.

Президентът каза, че заради епидемията гражданите няма да могат да отпразнуват Великден с близките си. Той предупреди населението да спазва ограничителните мерки и попита: "Мислите ли, че имаме достатъчно полицаи и войници да задържат хората, които се събират по парковете или по домовете си и дори публикуват снимки в социалните мрежи?". Вучич каза, че вече има заразени 58 войници, двама от които са в тежко състояние. Междувременно Румъния съобщи за първи смъртен случай от Covid-19 в редиците на медицинския персонал в страната. Става дума за 53-годишен служител на Службата за спешна медицинска помощ в северния град Сучава.

Той отказал да постъпи в болница и починал в дома си. Tой е проявил симптоми на 24 март, бил тестван и потвърден като заразен на 30 март. Според местни медии 699 медицински кадри в Румъния са сред потвърдените случаи на коронавируса. Към 7 април в страната заразените бяха 4417, а починалите - 197. Оздравелите от болестта са 460. Според Romania Libera в цялата страна са направени 43 578 теста. На фона на случващото се на Балканите от Ухан, градът в който избухна епидемията, идват добри новини. 76 дни след блокадата на китайския град вследствие на кризата властите слагат край на изолацията от външния свят.

В сряда бившият епицентър на пандемията се отвори към света. Първият влак напусна метрополията от единадесет милиона души в 00:50 местно време. В същото време магистралите отново бяха отворени за движение. В рамките на няколко часа след падането на ограниченията Ухан е бил напуснат от десетки хиляди. Местните медии съобщават за 65 000 души, които са напуснали града в сряда сутрин със самолет или влак. Много повече в хиляди са успели да излязат от града с кола или автобус по магистралите, които бяха отворени за първи път от около два месеца и половина, пише Investor.bg

Други разпоредби, като забраната за излизане по улиците, бяха облекчени по-рано, след като броят на новозаразените намаля значително. Тъй като обаче не може да се изключи втора вълна на заразяване, здравните власти продължават да призовават хората да напускат града или собствения си район само ако това е абсолютно необходимо. Новият коронавирус бе открит за първи път в Ухан в края на 2019 година.

След като стана ясно колко е опасен и колко бързо се разпространява, градът беше затворен от външния свят на 23 януари. Само в Ухан над 50 000 души са дали положителен тест за вируса, а почти 2600 души загинаха в града. В Китай като цяло има 81 802 инфекции и 3333 смъртни случая до вторник, сочат последните данни на Националната здравна комисия.


В категории: Животът


2
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Ужасяваща смърт на украински бизнесмен Ужасяваща смърт на украински бизнесмен 13/03/2026, Петък 20:40 0
Тервел ИЛИЕВ Най-голямата слабост на всяка зодия Най-голямата слабост на всяка зодия 13/03/2026, Петък 19:40 0
2
Коментара по темата
2.
Балкански Турчин
08.04.2020 17:11:00
5
0
Само Турция.Само Ердоğaн
1.
hahaha
08.04.2020 14:48:46
3
3
Що триеш коментара е смешник .Ясно е ,че е фейк тва .
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Родителите на шестимата от Петрохан и Околчица ще съдят депутати за клевети Родителите на шестимата от Петрохан и Околчица ще съдят депутати за клевети Защо първото нещо, което са казали на двамата патолози в Петрохан и Околчица да търсят, е семенна течност, попита Ралица Асенова на протест в София Тази бургазлийка излезе в защита на групата на Калушев и обяви, че би му поверила децата си, за да ги отглежда Тази бургазлийка излезе в защита на групата на Калушев и обяви, че би му поверила децата си, за да ги отглежда Неколцина протестираха срещу разследването по случая "Петрохан" пред Съдебната палата в Бургас Диетолог: Не мислете, че постите са диета за отслабване Диетолог: Не мислете, че постите са диета за отслабване В този период се увеличава значително консумацията на хляб, тестени изделия, сладки и други въглехидратни храни Проф. Иво Христов: Тръмп се стреми да взриви Иран, а Техеран – световната икономика Проф. Иво Христов: Тръмп се стреми да взриви Иран, а Техеран – световната икономика Според него обаче това е война срещу Китай и Русия, като според теорията на блицкрига след пропуснатите две възможности остава 90-тия ден за победа  Гъба от Чернобил показва потенциал за защита от космическа радиация Гъба от Чернобил показва потенциал за защита от космическа радиация Учени изследват микроорганизма Cladosporium sphaerospermum като възможна защита за бъдещи космически мисии Стана ясно какво е състоянието на пострадалия днес в Бургас моторист Стана ясно какво е състоянието на пострадалия днес в Бургас моторист Инцидентът стана на ул. "Крайезерна" около обед днес Апелативният съд потвърди: Действията на „Слънчев бряг“ АД по казуса с имота в зона „Изток“ са законни Апелативният съд потвърди: Действията на „Слънчев бряг“ АД по казуса с имота в зона „Изток“ са законни Магистратите и от въззивната инстанция приемат, че действията по защита на собствеността на „Слънчев бряг“ АД са правилни Wizz air отново избра Варна, пуска директни линии до Барселона, Париж и Атина Wizz air отново избра Варна, пуска директни линии до Барселона, Париж и Атина Първите полети ще стартират през юни 2026 г., а билетите са вече в продажба и могат да бъдат закупени от сайта на компанията и в мобилното приложение на цени от 19,99 евро Бургаският държавен университет открива първия си филиал в България - в Добрич Бургаският държавен университет открива първия си филиал в България - в Добрич Определеният капацитет е 60 студенти Това, което създаваме днес, носи добра карма за тези 3 зодии Това, което създаваме днес, носи добра карма за тези 3 зодии В петък не е толкова важно какво искате да направите, а как го постигате 
Експерт: Цените на бензина може да се регулират, но не и вълната от популизъм, която ни залива Експерт: Цените на бензина може да се регулират, но не и вълната от популизъм, която ни залива  ЦРУ в момента се въздържат, не са оптимисти, каза авторът на книгата „Нервният Ориент“ 12-годишно момиче почина след бой с връстничка 12-годишно момиче почина след бой с връстничка Инцидентът станал малко след слизане от училищен автобус край Атланта, семейството чака резултатите от аутопсията Иран отново отрече участие в изстрелването на ракета към Турция Иран отново отрече участие в изстрелването на ракета към Турция Заяви иранският посланик в Анкара Мохамад Хасан Хабиболазаде. Апелативният съд потвърди: Действията на „Слънчев бряг“ АД по казуса с имота в зона „Изток“ са законни Апелативният съд потвърди: Действията на „Слънчев бряг“ АД по казуса с имота в зона „Изток“ са законни Магистратите и от въззивната инстанция приемат, че действията по защита на собствеността на „Слънчев бряг“ АД са правилни Украйна спря добива на газ от газохранилищата Украйна спря добива на газ от газохранилищата На 11 март добива на газ от украинските газохранилища спря, а подземните газохранилища дори бяха попълнени Бащата на 6-годишния Ангел загуби и своя баща след трагедията Бащата на 6-годишния Ангел загуби и своя баща след трагедията Малкия ми Ангел го убиха в „Медикус Алфа“, а на моя татко Ангел не му издържа сърцето да поеме мъката Забравен в гараж „Мерцедес“ от 1956 г. шокира пазара с цена от 4,4 млн. евро Забравен в гараж „Мерцедес“ от 1956 г. шокира пазара с цена от 4,4 млн. евро Става въпрос за Mercedes‑Benz 300 SL - най-бързия сериен автомобил в света за времето си 15-кратен световен шампион е със сътресение на мозъка след падане в старт от Световната купа 15-кратен световен шампион е със сътресение на мозъка след падане в старт от Световната купа Йоханес Клаебо пропуска старта на 50 км в Холменколен след инцидент по време на спринта в Драмен Сърбия къпи китайски хиперзвукови ракети CM-400AKG Сърбия къпи китайски хиперзвукови ракети CM-400AKG Хърватия изрази притеснение за сигурността на Балканите и ще информира партньорите си в НАТО Къде да учиш след училище? Утре 15 университета идват в Central Park Бургас, за да отговорят на този въпрос Къде да учиш след училище? Утре 15 университета идват в Central Park Бургас, за да отговорят на този въпрос В рамките на изложението участие ще вземат 15 университета от България
Доналд Тръмп към Иран: Доналд Тръмп към Иран: Ще ви унищожа като нация Виц на деня Виц на деня Полицай спира криволичеща по пътя кола.
- Извинете господин полицай, ама доста съм пил! - оправдава се мъжът в колата.
- Усещам, но това не е оправдание да дадете на жена си да кара!
Виц на деня Виц на деня - Докторе, вярно ли е, че здравето не се купува с пари?
- Абе, кой ви пълни главите с тези глупости?!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Що пиеш толкова бира от сутринта?!?
- Водата мирише на хлорна вар.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори