От кабинета на Борис Джонсън с първи добри новини за състоянието му
Британският премиер е получил кислород през нощта, но не е бил интубиран
Британският премиер Борис Джонсън е получил кислород през нощта, но не е бил интубиран, съобщиха от кабинета му, след като се появи информация, че министър-председателят е поставен на командно дишане. Джонсън беше приет в интензивно отделение вчера заради заболяването му с COVID-19. От болницата „Сейнт Томас“, където се лекува Борис Джонсън обясниха, че той е имал нужда от 4 литра кислород, като прагът на получен кислород в интензивно отделение е 15 литра, пише Блиц.
Това означава, че състоянието му може да се определи като добро. Според източници на „Гардиън“ обаче заболяването на Джонсън е „по-сериозно, отколкото той или някой от официалните лица смятат". Вестникът допълва, че британският министър-председател е бил прегледан от лекари, които са били загрижени за неговото дишане. От кабинета на британския премиер заявиха, че нямат информация той да е развил пневмония и увериха, че ще информират страната за всяка промяна в състоянието на министър-председателя.
Докато Джонсън е в болница неговите функции ще се изпълняват от британския външен министър Доминик Рааб.
Жълт код за опасни горещини за цялата страна в понеделник
Легендата на кино комедията Мел Брукс стана на 100
18-годишен без книжка загина в катастрофа, непълнолетният му спътник е с опасност за живота
Извънредно! Самолет се разби във Франция, 11 души са загинали
Българин в Германия: Колелото ми залепна за асфалта при 41 градуса, влаковете спират между 13 и 19 часа
Тексас връща Библията в училище и отприщи нов спор за религията в клас
Украйна удари две руски петролни рафинерии през нощта
Цените на част от храните продължават да спадат
Никола Цолов триумфира в Австрия и взе четвърта победа за сезона
Рекордна жега притисна Европа, горещата вълна тръгва на изток
Ники Кънчев аут от "Стани богат", ето я причината
Над 10 000 унгарци участваха в първия гей парад след падането на Орбан
