Здравното министерство откликна на апела на кмета, изпращат нови PCR тестове за Бургас
Генерал Мутафчийски съобщи, че след като Димитър Николов изпрати писмо, в морския град ще бъдат получени нови тестове
В Бургас в момента имат 100 теста. Очакват получаване на нови. Това каза шефът на Националния оперативен щаб ген.-майор проф. д-р Венцислав Мутафчийски, след като на брифинг му бе припомнено, че вчера кметът Димитър Николов изпрати писмо до Министерството на здравеопазването, че в града има остър недостиг на PCR тестове.
„С тестовете въпросът е решен по следния начин – всяко изследване се заплаща по 60 лева от Здравната каса, ако съответната лаборатория има договор с нея. Доставката с тестове става чрез доставчици. Те са няколко за България“, заяви генералът.
В зависимост от това каква е апаратурата и какъв договор е подписан, може да се снабдят с тестове, каза той.
„В световен мащаб има недостиг на такива тестове и снабдяването става две-три седмици след поръчката. Доколкото ми е известно за тази лаборатория е направена необходимата поръчка и се очакват тестове. Ако изпаднат в състояние да нямат, може да им се даде от други лаборатории“, добави генералът.
„5400 теста имат в Националния център и във ВМА – 6000“, каза още той.
Трагедия преди концерта на Шакира в Рио
Интересно поверие за 27 април, живеещите на морето лесно могат да го спазят
Седмицата започва с топло време, но се очаква обрат
Как да премахнем петна от кафе по чашите
Три зодии са най-големите късметлии на месец май
Зодиите, които ще получат важна вест скоро
Ламин Ямал изпревари Кристиано Роналдо в класация на испанска земя
26/04/2026, Неделя 21:21
0
Домашна шкембе чорба по класическа рецепта
Трик с лимон и сода, който освежава хладилника за минути
Бърза супа топчета
Зодиите, които винаги казват истината
26/04/2026, Неделя 20:00
0
Трик за премахване на мазни петна от дрехи
