Почина генерал-майор проф. Валери Лазаров
Той е издъхнал снощи
От Столичната организация на СОСЗР съобщиха тъжната вест, че тази нощ е починал генерал-майор (о.р.) доктор на науките професор Валери Лазаров, председател на Асоциацията на военните разузнавачи. Поклон пред светлата му памет!
****
Генерал-майор (о.р.) доктор на науките професор Валери Лазаров е роден през 1954 г.
Завършил е висше военно училище “Васил Левски”, специалност “Разузнавачи”, военна академия “Г.С. Раковски” и УНСС. Първият български офицер, завършил гръцката генерал-щабна академия.
Специализирал е в Австрия, Англия, Белгия, Люксембург, САЩ. „Доктор” по специалността “военно-политически проблеми на сигурността”. „Доцент” по “теория на разузнаването”. „Доктор на науките” по специалността „военно-политически проблеми на сигурността”. „Професор“ по професионално направление „национална сигурност“.
От 1976 г. служи в органите на стратегическото военно разузнаване, в това число и зад граница. В периода 2002-2006 г. е началник на Разузнавателно управление на Генералния щаб.
С този обърнат сладкиш ще впечатлите всички гости
Проф. Рачев каза докога ще продължи екстремно горещото време
Почина Сергей Иванов
Несебър ще бъде домакин на единствения SwimRun в България
Масирани проверки по морето: Държавата затяга контрола над плажове и заведения
Десетокласници от Слънчев бряг представиха вековната история на Несебър на чужди езици
Несебър беше домакин на лагера по адаптирани водни спортове на НСА
Задържаният за тройното убийство в Угърчин отрича да е извършител, съвестта му била чиста
Починалата шампионка по борба Жанет имала лични проблеми - проговори треньорът ѝ
Регата "Черноморец Бургас" събра над 130 ветроходци
Мачът между Ботев и Славия не бил уреден, обяви прокуратурата
Краят на една ера: Печатните вестници в България лека-полека изчезват
