Служителите от РУО-Бургас даряват от заплатите си за интернет за деца в нужда
Директорите ще подават списъци с деца, които имат нужда от финансова помощ
Служителите от Регионалното управление по образование в Бургас се обединиха около благородна кауза. Те ще даряват всеки месец средства от заплатите си, за да бъде платен интернетът на деца в нужда, пишат колегите от Бургаската младежка телевизия.
„Влизаме в четвъртата седмица, в която се осъществява дистанционно обучение в електронна среда, за което задължително е необходим интернет. Експертите от РУО ще дарят част от заплатите си, за да обезпечим семействата на нуждаещи се деца, като заплатим таксата им за интернет до края на извънредното положение“, обясни началникът на РУО-Бургас инж. Виолета Илиева.
Тя е възложила на всички директори в Бургаска област да направят проучване и да изпратят списък с имена на такива деца. Важно уточнение е, че няма да бъдат сключвани нови договори, а ще бъдат плащани сметките за вече съществуващи.
„Днес трябва да получим първите имена и веднага се задействаме“, категорична бе Илиева. Инициативата тръгва от Бургас, като идеята е да прерасне в национална, но за да се случи това е необходима заповед на Министъра на образованието, който да отпусне средства от делегирания бюджет.
Червен флаг след бурята: Морето остава забранено за къпане
Топ модел с тройна атака по футболен ас
"Сержант Мърто" позира със синята фланелка, има бургаска следа
Майка на 4 деца убита от съседка във Франция, любовна драма в основата
Влюбени се удавиха в заклещена кола, тяхна приятелка спасена в последния момент
Див леопард нахлу в магазин за алкохол, скочи върху продавач
Трагедия на коварен плаж в чужбина: Две жертви, дъщеря на общински съветник спаси хора
Само този предмет трябва да стои под леглото според Фън Шуй
Кремообразна разядка от червен боб и печени чушки без готвене
Родените на тези 4 дати постигат финансовия си връх по-късно
ГИТ алармира: Не отваряйте тези имейли и прикачените файлове
Виктория Кузманова отлага сватбата с Рачков за догодина
