Тигрица се е заразила с коронавирус от служител на зоопарк?
Положителната проба е от Ню Йорк
Тигрица, която живее в зоологическата градина в нюйоркския регион Бронкс, се е заразила с коронавирус, съобщи обществото за опазване на дивата природа (WCS) в САЩ. Експертите смятат, че тигрицата е била заразена от служителя, който се е грижел за нея, съобщи BBC.
"Надя, четиригодишна малайска тигрица, има положителен тест COVID-19. Тигрицата, нейната сестра Азул, два амурски тигъра и три африкански лъва започнаха да страдат от суха кашлица и бяха положително тествани, но се очаква да се възстановят бързо”, се казва в съобщението.
В същото време друг амурски тигър, който обитава клетка в съсесдство със заразената тигрица, няма симптоми на заболяването. В допълнение, експерти тествали малайския мъжки тигър, както и леопарди, гепарди, пуми и сервали в зоопарка и стигнали до извода, че всички са здрави.
Организацията е предприела превантивни мерки за целия персонал, който се грижи за животните. Агенция Асошиейтед прес отбелязва, че това е първият известен случай на зараза на животни в САЩ и първият случай на заразен с COVID-19 тигър в света.
Общинският съвет в Царево прие ключови решения за културата, инфраструктурата и управлението на общинската собственост
Преди плащах по 600 лв. заплата на шофьор, а днес и за 1000 евро трудно се намира служител, оплаква се този бизнесмен
Да възродим корените на доброто, каза президентът Илияна Йотова
Извънредно! Полиция блокира ромско гето
20 % спад на потреблението на горива отчитат бензиностанциите
Делян Добрев на въпрос ще си партнира ли ГЕРБ с ПБ: Питайте началниците
Николай Денков: Не сме развалили коалицията, търсим нов подход след изборите
Цената скача 8 пъти за таксите за пребиваване в Турция
Посрещнаха Румен Радев с аплодисменти в НС, депутатите полагат клетва
Феноменален син гол бе обявен за номер 1 на кръга във Втора лига (видео)
Асен Василев: Темата с разцеплението е приключила, имаме важни неща
ЕС с нови правила: Задължително микрочипиране и регистрация на кучета и котки
