Руски бърз тест дава резултат с 94% точност
Общата численост на заразените в Русия е 6343
Федералната служба по надзор на здравеопазването в Русия съобщи, че вече е регистриран експресен тест за диагностициране на коронавирус, съобщава РИА Новости, позовавайки се на официална информация от руското министерство на промишлеността и търговията. Тестът е дело на руската биофармацевтична компания "Генериум".
"Това е първият наш бърз тест, който позволява, при използване на стандартното оборудване, с точност над 94% да се определи наличие на коронавирус в разстояние от 40 минути, като в това време се включва и подготовката за вземането на пробата", се посочва в съобщението.
Към момента по данни на СЗО заразените с COVID-19 в света са повече от 1 150 000 души, от които почти 63 хиляди са починалите. За последните 24 часа новорегистрираните случаи в Русия скочиха с 954 в 49 региона на страната.
Общата численост на заразените в Русия е 6343, като от тях 606 са оздравели, а 47 са починали от инфекцията. Най-много заразени има в Москва - там с коронавирус са диагностицирани 4848 души, обобщи ТАСС.
Скандалът с „райски газ“ зад волана в Пловдив извади наяве опасен абсурд в закона
Мистериозен хищник почина на 150 години, но роднините му остават господари на дълбините
Южна Америка се дави, Европа гори: Атмосферата затвори планетата в капан
18-годишна звезда загина в тежка катастрофа
Футболна бомба: Гуардиола на крачка от подпис със спящ гигант
21/07/2026, Вторник 19:00
0
Почина TikTok звезда
Узана Поляна Фест чупи рекорд с 25 отбора и 32 шахматисти
Българската нива задмина френската - 8679 евро за хектар
Пращат полицайка в Сливенския затвор за пренасяне на кокаин
Студен фронт удря на 22 юли: Оранжев код е обявен за Бургас
Сблъсък на аерограф и живопис: Откриват изложбата „Лятна жега“ на Мика Сав и Нина Русева в "Приморец"
Извънредно! Две жени предизвикаха ПТП на кръговото на „Мираж“, движението е блокирано!

Руска нанотехнологии - всичко под 2 метра и 20 тона...
Руските лилипути - най - високите в света...
И те така... приказки за пред мат'ряла.
Само дето в Русия има вълна от възмущение, че докато "спасяват света с ултра мега модерно оборудване" по аптеките няма маски, а във всички клиники има недостиг на облекла, апарати и всичко необходимо. Единсттеения бг журналист с пряк достъп до Кремъл и отразяващ всички събития и факти, ранения в Сирия Борис Анзов направи убийствен репиртаж като посети аптеки в Москва записвайки, и се оказа че маски няма, на въорос към фармацевката, тя отговори че няма ефективно лекарство срещу Корона. После Анзов пита за аналгин-хинина от България, като фармацефтката му подаде една опаковка на цена 22лева. Толкова относно пропагандата от Рашия.