Влаковете пътуват празни, министър зове да празнуваме Великден у дома
Продажбата на билети за БДЖ е спаднало четири пъти, има празни вагони, каза Росен Желязков
Влаковете пътуват с празни вагони. Продажбата на билети за БДЖ е спаднало четири пъти. Това каза в „Тази сутрин“ по бТВ транспортният министър Росен Желязков.
Държавата плаща 80% от приходите на железопътната компания под формата на субсидия, добави той.
„Има купета с по един пътник. БДЖ ще осигури възможността да се пътува и да се спазва физическата дистанция с наличния състав“, заяви министърът.
Той съобщи, че няма промяна в графика на влаковете. „За нас е важно да функционират железниците, защото това в момента е основният начин за междуселищно предвижване, между области, когато пътническия сухоземен транспорт е затруднен“, подчерта Желязков.
Полетите на самолетите са намалели със 75%, добави той.
„Хипотезата за масови фалити е възможна тогава, когато не бъдат взети мерки. Превозвачите, които преди епидемията са имали затруднения и не са обслужвали кредитите, не могат да бъдат подпомогнати сега повече, отколкото при друга ситуация“, заяви министърът.
Според него не би трябвало да се препятства празнуването на Великден.
„Всеки ще празнува Великден в сърцето си и душата си. Това е празник, който и пред Господ и пред църквата не може да бъде ограничен“, добави той.
„Великден е празник на смирението, а не на веселието, което настъпва с Великден, а не вечерта преди това. Важно е да няма събиране на голяма група от хора. Църквата е във всеки дом, във всяка душа на човек и затова ще има Великден“, заяви Желязков.
Той изтъкна, че пакетът „Мобилност“ най-вероятно ще отпадне.
„Този пакет показа колко е несъстоятелен и трябва да бъде суспендиран. Това ще настояваме в Европейския парламент. Опитват се по „терлици“ да мине в парламента. В момента, в който бъде предложен за второ четене, ще реагираме“, уверява министърът.
„Европа разчита се на неуморния труд на шофьорите от източния блок. Наред с това, което се случва сега, не ми се вярва да въведат такава мярка на инат“, каза още той.
Гришо в деликатна ситуация преди Уимбълдън
Луди ли сте, ако си говорите на глас
Гришо в деликатна ситуация преди Уимбълдън
27/05/2026, Сряда 21:30
0
Домашна баница: Тайни за перфектно изпичане и рецепта
Барселона с любопитен трансферен ход
Димитър Николов: Горд съм, че Бургас ще бъде домакин на "Мач на Надеждата"
Психиатър: Радев сменя политическия сезон в ЕС, лудост е конфликтът с Русия
Президентът с коментар за трагедията в Благоевград
Бургазлия беседва с филмови звезди в центъра на София
Почерненият баща от Благоевград се обърна към Радев и всички с власт
Жълт код за Бургаска и още 10 области
Макрон с първа реакция след срещата с Румен Радев
Бивш шеф иронизира новото Ферари: Това със сигурност е кола, която поне китайците няма да копират
