×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • 30 месеца затвор за лекаря, продавал кетамин на актьора Матю Пери
  • Прокуратурата е осъдена да плати близо 50 000 лв. на бивш шеф на разузнаването
  • Заместник-председателят на Съвета за сигурност на Русия Дмитрий Медведев заплаши ЕС с репарации в натура
  • ИТН иска парламентът да изслуша Васил Терзиев за протестите в София
  • Папа Франциск оставил средства в завещанието си за линейки за Украйна
  • Полицията проверява кой хвърли димки по време на протеста в Сливен
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

НФСБ внесе искания на бизнеса: Държавата да поема осигуровките и 60% от дохода на работници без работа


НФСБ внесе искания на бизнеса: Държавата да поема осигуровките и 60% от дохода на работници без работа
Вносителите от партията на Валери Симеонов се мотивират, че най-тежкият удар от епидемията в икономически аспект поема малкият и среден бизнес
05 Април 2020, Неделя, 16:54 ч.
Автор: Флагман.бг

С текстовете се дават реални облекчения за малките и средни фирми и възможност те да запазят необходимите работни места

По инициатива на работодателските организации НФСБ внесе поправки в Закона за мерките и действията при извънредно положение в полза на бизнеса в криза. С текстовете се дават реални облекчения за малките и средни фирми и реална възможност те да запазят необходимите работни места. Предлага се държавата да поеме 60 % от осигурителния доход на останалите без работа, без да се плащат осигуровки от работодателя.

Вносителите от партията на Валери Симеонов се мотивират, че най-тежкият удар от епидемията в икономически аспект поема малкият и среден бизнес, който е тръгнал да свива производството, а за много браншове рискът е да спрат изцяло своята дейност с всички негативни последствия по плащането на обезщетения на съкратените работници, разходите по замразяването на обекти и най-вече – изплащането на краткосрочни кредити, особено в областта на туризма. НФСБ предлага също от въпросната държавна компенсация да имат право да се ползват и служителите с намален работен ден за останалата част от деня. Именно за такива корекции настояха в писмо до ръководството на Народното събрание четирите най-големи работодателски организации в страната, обединени в АОБР, чийто ротационен председател в момента е Кирил Домусчиев.

Сред другите текстове, внесени от НФСБ, е магистър-фармацевтът да може да заменя с изричното съгласие на пациента скъпи лекарства с евтини, доказали ефективността си генерици (лекарства, за които са отпаднали сроковете за лиценз и патенти, но които са доказали с годините своето действие, като аспирин, аналгин-хинин, депосулфамид и др.) Това ще бъде реална финансова помощ за по-бедните, особено за пенсионерите в днешната тежка ситуация и в същото време – сериозен удар срещу лекарствената мафия, изтъкват вносителите.

НФСБ предлага удължаване на срока за лицата, започнали процедура по ТЕЛК за определяне на трайно намалена работоспособност/ вид и степен на увреждане, която все още не е завършена. Предложението е тя да бъде удължена до края на извънредното положение, плюс още два месеца.

Друг текст позволява за времето на извънредното положение да се предостави възможност и на биолози, биохимици, медицински лаборанти да извършват имунохроматографски скринингови тестове. Това е необходима мярка, защото по официална справка на БЛС към 2018 г. има огромен недостиг на специалисти, които да извършват тестовете - специалистите – вирусолози, които единствено към момента могат да извършват имунохроматографски скринингови тестове са само 60 за цялата страна.

Не на последно място, считаме, че в този тежък период държавата трябва да разработи и задейства мащабен план за изграждане и завършване на големи инфраструктурни проекти в пътното строителство, енергетиката, ВиК, язовирите – така ще се разкрият хиляди работни места и едновременно с това ще се създаде принадена стойност и така необходимата за развитието на държавата инфраструктура. Мярка е реална помощ за държавата, а не просто даване пари на калпак, без каквато и да е остатъчна полза.

За подкрепа на своите предложения НФСБ ще разчита на всички здравомислещи и национално отговорни партии в парламента, заявяват от партията.


В категории: Политика


7
Коментара
Тервел ИЛИЕВ 3 основни правила за щастлива и стабилна връзка 3 основни правила за щастлива и стабилна връзка 04/12/2025, Четвъртък 22:00 1
Флагман.БГ Почина обичан български кмет Почина обичан български кмет 04/12/2025, Четвъртък 21:20 0
Тервел ИЛИЕВ Украински дрон унищожи изтребител МиГ-29 в Крим Украински дрон унищожи изтребител МиГ-29 в Крим 04/12/2025, Четвъртък 19:20 2
7
Коментара по темата
7.
Отвъд Системата
06.04.2020 01:02:25
0
4
Какъвто народа - такива и управниците му. Народът е прост и позволява да бъде манипулиран. Ако той беше на по-високо, “европейско” ниво - щеше да избере хора почтени, хора достойни, хора кадърни, които да го изведат от блатото, които да го поведат към просперитет “ - Пълни глупости. Нима един честен човек има някакъв шанс да бъде избран? Нима той ще започне да се хвали и саморекламира? Не той ще бъде по-скоро скромен и само неговите познати ще знаят качествата му. Нима ще използва нечестните методи на своите противници? Не, той няма да спечели. Той няма шанс.
Но все пак да допуснем, че това стане. Дори нещо повече - да допуснем, че целия парламент се състои от съзнателни и можещи личности. Може би тогава всичко ще бъде наред? Може би тогава те ще изковат едни справедливи закони, защитаващи обикновения човек и водещи нацията към просперитет. Надали. Първо нашите избраници са задължени на тези които са ги “избрали” - тези които са финансирали предизборната им кампания, а това не сме ние обикновените хора, “електората”. Това са различни финансови и мафиотски групировки. Ето кои са тези които депутатите ще облагодетелстват със законите си. Но да допуснем, че и тук не сме прави. Първото което трябва да направи едно правителство и един парламент за да осигури съществуването на държавата и целият огромен необходим за нейното функциониране бюрократичен апарат, това е да осигури бюджета. Това става чрез данъци и такси. Разходите за социални дейности трябва да се намалят. Трябва да се поощри капитала.
Така става и сега. Обикновения човек изобщо не влиза в сметката. Не, влиза. Та нали той безропотно плаща всички данъци. Да всички. Защото освен своите, той неявно плаща и тези на капиталистите. Та нали когато се вдигнат данъците цените на стоките веднага скачат. Той плаща и ДДС, и всички други данъци с които уж се облагат фирмите и търговците. Собствениците нищо не губят. А когато той поиска увеличение на трудовото си възнаграждение, отговарят му, че поради високите данъци и неблагоприятната пазарна ситуация това не може да стане. Какво лицемерие. Така той бива ограбван и като производител, и като потребител. Както се вижда от по-горе изложеното злото се корени не в тази или онази партия, не в тази или онази личност. То е вкоренено в самата властническа система. То е нейна органична, неразделна част.
6.
*********
05.04.2020 21:39:23
0
4
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
5.
гражданин
05.04.2020 19:34:00
1
7
Валерката държи в страх Борисов да не падне правителството и каквото пожелае му се изпълняватпредложенията .
4.
Ами
05.04.2020 19:28:15
1
1
В цяла Европа сега държавата плаща 69%.Зашо още не плащат в бг никой не знае
3.
Горанката
05.04.2020 19:27:34
2
8
Във Великобритания държавата плаща 80% от заплатите на останалите без работа , но вложи 330 милиарда лири . Тук окрадоха десетки милиарди през прехода особено боеко и къмпани и лев нямаааа.
2.
Палячовски идеи
05.04.2020 19:24:06
2
12
Да не сме комунизъм, ве, еййй???? Не искате ли държавата да плаща всичките заплати на работниците на бизнесмените, да плаща наемите на бизнесмените, да плаща кредитите на бизнесмените, както и да дава някой лев на бизнесмените, за да имат да си харчат по Бали, Малдиви и да водят елитни проститутки с тях на околосветски пътешествия????? На държавата и излиза 100 пъти по-скъпо да плаща на бизнесмените и да им опрощава данъци, отколкото даплаща социални помощи!!!!! Ай сиктир с тези гнусни идеи!!!!! Пак ще си напълнят гушите бизнесмените, както се случи с икономическата криза през 2008/9 година, в която броя на милионерите се увеличи с 30%, а богатството им нарасна с 50%, докато работниците обедняха ДВОЙНО!!!!
1.
..
05.04.2020 19:18:18
1
10
Валерка! Тихо там бе!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Три катамарана положиха началото на модерно корабостроене в Бургас Три катамарана положиха началото на модерно корабостроене в Бургас Bering Yachts стартира производството на катамарани в Бургас – проект със стратегическо значение за морската индустрия Рекордно голям шаран от язовир край Божура впечатли рибарите за Никулден Рекордно голям шаран от язовир край Божура впечатли рибарите за Никулден Традицията оживява: шаранът отново е главен герой на Никулден, въпреки високите цени и променящия се риболовен пейзаж Арестуваха педофил, блудствал с две момчета в Бургас Арестуваха педофил, блудствал с две момчета в Бургас Известни са само инициалите на извратеняка – З.В.С., повдигат му обвинение за „хомосексуални блудства“ Министър Тахов: "Магазин за хората" ще обхване цялата страна през 2026 година Министър Тахов: "Магазин за хората" ще обхване цялата страна през 2026 година До дни се очаква вълна от магазини в Пловдивска област Почина обичан български кмет Почина обичан български кмет Отиде си Стойчо Стойчев СДВР опроверга майката на задържан по време на протеста - не е бит СДВР опроверга майката на задържан по време на протеста - не е бит Две коренно различни позиции за състоянието на младежа България затвърждава позиции на изгодна и търсена туристическа дестинация в Европа България затвърждава позиции на изгодна и търсена туристическа дестинация в Европа Природните предимства, облекчаване на визовия режим и доброто съотношение между цена и качество носят ръст в интереса към страната ни през 2025 г. Протестиращи срещу Даниел Митов: Оставка, за да спасим хиляди българи Протестиращи срещу Даниел Митов: Оставка, за да спасим хиляди българи Движение БОЕЦ обвини Митов в политически чадър над репресии и призова за масови блокади в цялата страна Нов скейт парк, паркур зона и спортни игрища преобразяват „Меден рудник“ Нов скейт парк, паркур зона и спортни игрища преобразяват „Меден рудник“ Община Бургас реализира мащабен проект по настояване на млади спортни ентусиасти от квартала Похвално: Левскари дариха пари за лечението на Любо Пенев Похвално: Левскари дариха пари за лечението на Любо Пенев Феновете показаха, че преди всичко трябва да сме човечни
САЩ разрешиха на бензиностанциите на „Лукойл“ да работят въпреки санкциите САЩ разрешиха на бензиностанциите на „Лукойл“ да работят въпреки санкциите Вашингтон удължи разрешението за чуждестранната дейност на „Лукойл“, докато Унгария се готви да изкупи активи на компанията в Европа и Азия Украински дрон унищожи изтребител МиГ-29 в Крим Украински дрон унищожи изтребител МиГ-29 в Крим Атаката на военното летище "Кача" е осъществена от специалното звено "Примари" на ГУР Организират специална вечеря за Путин в Индия, президентът на Русия отговори с красноречив жест Организират специална вечеря за Путин в Индия, президентът на Русия отговори с красноречив жест Лидерът на Кремъл наруши официална традиция, за да покаже топло отношение към домакина Транспортираха много болна жена директно в моргата, впоследствие тя почина Транспортираха много болна жена директно в моргата, впоследствие тя почина Голям скандал на Острова Минус 17° отчетоха термометрите в Североизточна Турция Минус 17° отчетоха термометрите в Североизточна Турция Студеното време доведе и до заледяване на пътищата, което причини периодични прекъсвания на движението Бивш собственик на ЦСКА вдигнал най-голямата гей сватба Бивш собственик на ЦСКА вдигнал най-голямата гей сватба Прамод вдига пищна сватба на сина си Дивиеш с Джейк Прайър с любовника му, която беше наречена „Първата голяма индийска гей сватба“ Бъдещето на Израел в Евровизия под въпрос - решават днес Бъдещето на Израел в Евровизия под въпрос - решават днес Словения, Ирландия, Испания и Нидерландия заплашват с бойкот заради конфликта в Газа Любо Пенев е свалил над 30 кг за месец, състоянието му се влошава Любо Пенев е свалил над 30 кг за месец, състоянието му се влошава Тревожните новини съобщи един от най-близките му Втори ден блокада на "Кулата": Над 8 км опашка от тирове заради фермерските протести в Гърция Втори ден блокада на "Кулата": Над 8 км опашка от тирове заради фермерските протести в Гърция Земеделските протести в Северна Гърция парализират движението на камиони, причинявайки сериозни загуби за бизнеса и стотици блокирани шофьори на "Кулата" Трима младежи загинаха при мистериозен инцидент във Франция: кола падна в частен басейн Трима младежи загинаха при мистериозен инцидент във Франция: кола падна в частен басейн В колата са намерени и флакони с азотен оксид – вещество, известно като „райски газ“
Депутатът от "Величие" Христо Расташки към вътрешния министър Даниел Митов Депутатът от "Величие" Христо Расташки към вътрешния министър Даниел Митов Протестираха срещу вас и така се уплашихте, че ви се накъдриха косите Виц на деня Виц на деня По времето на комунизма двама си говорят:
- Как мислиш, има ли живот зад граница?
- Не знам, оттам още никой не се е върнал да разкаже.
Виц на деня Виц на деня На интервю за работа:
- Защо напуснахте предишната си работа?
- Фирмата се премести в нов офис, но не ми казаха къде се намира...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Навремето влизах в бара с думите "За мен както обикновено", а сега - в аптеката.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори