Само за 24 часа: 658 нови заразени в Русия, шефът на Спешна помощ сред тях
45 са починалите руснаци, а 355 са оздравелите
Само за денонощие броят на заразените с коронавируса руснаци е скочил с нови 658 души, съобщава оперативният щаб за борба с разпространението на COVID-19, цитиран от РИА "Новости".
Новите случаи са регистрирани в 14 руски региона, като най-много са те в Москва - общо 536. Възможно е дори шефът на Спешна помощ в руската столица Николай Плавунов също да е заразен, съобщава РЕН ТВ. Отбелязва се, че медикът се е самоизолирал в своя работен кабинет. Той е тестван за коронавирус, след като възникна подозрение, че е инфектиран неговият заместник Дмитрий Гаврилов и заместникът по медицинската част Георгий Веденски.
Общата численост на заболелите руснаци достигна 5389, като от тях 3893 са московчани. Русия отчита и 45 смъртни случая, както и 355 оздравели.
Освен в Москва се съобщава за нови 20 случая в Санкт Петербург, по два в крим и на Камчатка, както и в няколко други руски области. Към момента, по данни на СЗО, минимум 1,05 милиона души по света са се заразили с коронавирус, а над 57 хиляди души вече са починали.
Потвърдено! Новият върховен лидер на Иран Моджтаба Хаменей е ранен
Шофьорските курсове у нас вървят към цена от 1000 евро
Дронове паднаха край летището в Дубай, четирима души са ранени
Парламентът изслушва министъра на електронното управление и ЦИК за подготовката на изборите
Иран излъчи пропагандно видео с фигури, наподобяващи LEGO, на Тръмп и Нетаняху
Верижна катастрофа затруднява движението между Казанлък и село Овощник
България е пета в ЕС по дял на жени мениджъри с 40,5%
Чаровницата Нора от "Ергенът" за "скромния" Марин: Страшен мръсник
Гурбетчийски стандарт - скъпи коли "превзеха" Кърджали
Собственик на бензиностанции каза за цените на горивата
Живият Нострадамус предрече сериозна опасност до часове
Има деликатна забрана за 11 март
