×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Софийският университет чества своя патронен празник
  • Честваме имената, съхранили светлината на словото
  • България засилва мерките срещу домашното насилие
  • Турция въвежда нов план за борбата срещу насилието над жени
  • Единствената петролна рафинерия в Сърбия спря работа
  • Лекари призовават за строг контрол върху антибиотиците заради растящата резистентност
  • Девет деца са убити при пакистанска атака в афганистанска провинция
  • Първият евробюджет на страната влиза на второ четене в парламентарни комисии
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Лекуват заразените с коронавирус пациент в Бургас с лекарство против малария, двама от четиримата са пред изписване


Лекуват заразените с коронавирус пациент в Бургас с лекарство против малария, двама от четиримата са пред изписване
Изследванията на жената със SARS-CoV-19 са добри, предстои да се пуснат две поредни проби за антитела през 24 часа, каза д-р Бойко Миразчийски
05 Април 2020, Неделя, 13:47 ч.
Автор: Георги РУСЧЕВ

Към момента са настанени една жена и трима мъже, двама от пациентите са били с усложнения, но са на терапия с хлорокин от понеделник и се подобряват, обясни д-р Бойко Миразчийски

Общо четирима са настанени за лечение в Инфекциозното отделение на УМБАЛ-Бургас с доказана проба за SARS-CoV-19, причиняващ заболяването COVID-19. Трима от тях са мъже, а четвъртият пациент е жена. Това каза на днешния редовен брифинг на Общинския кризисен щаб в Бургас изпълнителният директор на УМБАЛ-Бургас д-р Бойко Миразчийски. 

„Жената е в много добро състояние, предстои във вторник, ако изследванията й са напълно в нормата, да й вземем проба за антитела два поредни дни и ако и двете са отрицателни – да я изпишем. Единият от мъжете също е във видимо много добро състояние, но лабораторните му проби все още не са перфектни и ще трябва да бъде под лекарско наблюдение още известно време”, обясни д-р Миразчийски.

За останалите двама пациенти обаче новините не са толкова добри. Единият – мъжът от с. Манолич, който бе настанен миналата седмица в Инфекциозното отделение – е бил в тежко състояние, след като първоначално не се е повлиял от лечението. В понеделник той е започнат на терапия с хлорокин и вече има наченки на подобение, разкри още изпълнителният директор на УМБАЛ-Бургас. 
Четвъртият пациент, който е от Карнобат и е бащата на положително тествания за коронавирус днес 17-годишен ученик е в стабилно състояние, но не се подобрява към момента. Той има известни дихателни проблеми, които се лекуват.

„Към този момент, освен новият случай със 17-годишното момче, нямаме други пациенти, които да са суспектни за коронавирус”, успокои д-р Бойко Миразчийски. 

Очаквайте подробности!
 


В категории: Здраве


14
Коментара
Флагман.БГ Къде на АМ "Тракия" движението е ограничено Къде на АМ "Тракия" движението е ограничено 25/11/2025, Вторник 12:20 0
14
Коментара по темата
14.
до 13 знаещия
06.04.2020 09:00:01
0
0
Благодаря АБСОЛЮТНО СИ ПРАВ!
13.
Bingo до 12
05.04.2020 21:53:34
0
0
Аз не съм лекар нито пък фармацевт, което не ми пречи да се интересувам от действията на определени лекарства. Упреците ти не са в моята градина, но си прав за изписването на лекарствени препарати без причина. Но това е нормално за конвенционалната медицина, медиците по цял свят се обучават да лекуват по стандартизирани методи, и прилагат методики утвърдени в световен мащаб, всичко е обвързано с фармацевтичната промишленост още от обучението в университетите, звучи конспиративно но е така.
12.
до 11 Бургаски лекар
05.04.2020 21:30:21
0
1
На мое оплакване за тежест в стомаха и тъпи болк в дясно под ребрата!Без да ми направи изследване и постави диагноза ми приписа четири вида препарати!!След като разгледах листовките разбрах че ме е НАТЪПКАЛ СЪС ВСИЧКИ ВЪЗМОЖНИ ЗА СЛУЧАЯ ЛЕКАРСТВА В ОЧАКВАНЕ ЧЕ НЯКОЕ ЩЕ СВЪРШИ РАБОТА е не свърши работа!!!!Така лекувате ПРАВЕЙКИ ИКОНОМИИ ЗА ИЗЛЕДВАНИЯ!!!И НЕПРЕКЪСНАТО СЕ ПРЕЗАПАСЯВАТЕ СРЕЩУ ЛЕКАРСКА ГРЕШКА КАТО ИЗПИСВАТЕ АНТИБИОТИЦИ ЗА ЩЯЛО ИНЕЩЯЛО !!И сега ТЕЗИ КОИТО ОЗДРАВЯВАТ СЕ СЛУЧВА ЗАРАДИ ИМУНИТЕТА СИ ВЪПРЕКИ ВАШЕТО ""ЛЕЧЕНИЕ""
11.
Bingo
05.04.2020 19:05:17
2
1
Антималарийния препарат хлорокин е изключително опасен при грешно дозиране а и не само, и затова се прилага единствено при много тежките случаи. Мисля че бургаските лекари много добре го знаят и не биха си позволили екперименти с него. Голяма е и вероятността след излекуване с него пациентите да имат последващи усложнения. Така или иначе за момента няма друг препарат, който да помага в лечението на вируса и затова използването му е обосновано в критичните случаи.
10.
хаха ТЪРГАШИТЕ
05.04.2020 16:40:52
3
2
БУХАТ МИНУСИ В НЕСВЯСТ !ГОСПОД ГЛЕДА //алчноста ви ///ТОЙ ЩЕ СЪДИ ДЕЛАТА ВИ!!!ВЪН ТЪРГОВЦИТЕ ОТ ХРАМА!!
9.
ЛЕКАРИТЕ
05.04.2020 15:54:03
4
1
РЕДНО Е ПРЕДИ ДА ПРИЛАГАТЕ ТЕЗИ ""ТЪРГОВСКИ"" ПРЕПАРАТИ ДА ПОИСКАТЕ СЪГЛАСИЕ ОТ ПАЦИЕНТА //потърпевшия//!!
8.
АЛОООООООООООООО
05.04.2020 15:45:03
5
2
"""ТЪРГАШИТЕ""НА КАКВО ОСНОВАНИЕ РЕКЛАМИНАТЕ ЛЕКАРСТВА КАТО И НА ДЕЦАТА Е ЯСНО ЧЕ ТАКОВА НЯМА!!!ПОЧИНАЛИЯ 40 ГОДИШЕН МЪЖ В ""ПИРОГОВ""//според лекари//Е СЛЕД ЛЕЧЕНИЕ С ХИНИН МУ Е СПРЯЛО СЪРЦЕТО!!СПРЯХТЕ ДА РЕКЛАМИРАТЕ ХИНИНА ПОЧНАХТЕ МАЛАРИИНИТЕ ПРЕПАРАТИ ТУБЕРКУЛОЗНИТЕ ВАКСИНИ И Т.Н.!!
7.
хаха ТЪРГАШИТЕ
05.04.2020 15:36:51
7
2
ПРОДАЙТЕ МУ ""НАДЕЖДА ""НА СТАДОТО И МУ ВЗЕМЕТЕ ПАРИТЕ!!!!ОМЕТОХА ДЕ ЩО ИМА ЗАЛЕЖАЛО И НЕНУЖНО В ИСТЕРИЯТА СИ ЧЕ ЩЕ УМРЪТ!!!НИКОЙ КОЙТО ИМА ""ДОСТАТЪЧНА"" ИМУННА СИСТЕМА ДОРИ И ЗАРАЗЕН //може и да не разбере или на крака като настинка///ДА НО ТЪРГАШИТЕ КАТО ""УСВОЯТ""ПАРИТЕ //риба се лови в мътна вода//ЩЕ МРЕТЕ ОТ ГЛАД//в италия започнаха гладни бунтове според медиите//!
6.
Държава
05.04.2020 15:06:25
2
0
https://m.fakti.bg/world/462337-nova-nadejda-v-avstria
5.
ео
05.04.2020 14:34:38
4
16
Дано да ги оправят, като знам посредственото ниво на здравеопазването в Бургас.
4.
ХАХА НОВИЯ ""ТЪРГАШ""
05.04.2020 14:20:18
8
4
КОЙТО ЩЕ СИ ПРОДАВА ПРЕПАРАТИТЕ ПРОТИВ МАЛАРИЯ РЕАГИРА НА СЕКУНДАТА С ЧЕТИРИ ОТРИЦАТЕЛНИ КЛИКА –ТОВА КАТЕГОРИЧНО ГОВОРИ ЧЕ НЯКОЙ ИМА КОМЕРСИАЛЕН ИНТЕРЕС!!!!
3.
ХАХА СТИГА БЕ ТЪРГАШИ
05.04.2020 14:15:17
3
11
НАМА ОДОБРЕНО ОФИЦИАЛНО ЛЕКАРСТВО И ЛЕЧЕНИЕ!!СЪЩОТО Е КАТО ПРИ ГРИПА """с лечение преминава за една седмица А БЕЗ ЛЕЧЕНИЕ ЗА СЕДЕМ ДНИ!!!!ЕДИНСТВЕНИЯ ИНСТРУМЕНТ КОЙТО СЕ СПРАВЯ С ВИРУСА Е ""ДОСТАТЪЧНОСТА"" НА ЛИЧНАТА НИ ИМУННА СИСТЕМА!!!ТЯ КАТО НЕОТДЕЛИМА ЧАСТ ОТ ОРГАНИЗМА Е В ЗАВИСИМОСТ ОТ ОБЩОТО МУ ФУНКЦИОНАЛНО СЪСТОЯНИЕ !!!ПРИ ХОРА СЪС ЗАБОЛЯВАНИЯ ТЯ ВИНАГИ Е В НЯКЪКВА СТЕПЕН ""НЕДОСТАТЪЧНА"""
2.
дърта злобна свекърва
05.04.2020 14:12:18
11
14
Нали бе казано от шипченският "герой",че руската радиация е най-хуманна и корона вирус няма,също както Чернобил!
1.
ХАЙДЕ НОВИЯ """ТЪРГАШ""
05.04.2020 14:06:07
13
5
ПУСКА СЛУХ И ВКАРВА СТАДОТО В НОВА ИСТЕРИЯ !!!!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Община Бургас кандидатства за грант от 700 000 лв. по нова образователна програма Община Бургас кандидатства за грант от 700 000 лв. по нова образователна програма Общинския съвет в Бургас подкрепи инициативата и показа, че държи управленското си мислене на пулса на живия град - развитието на младите хора, каза проф. Севдалина Турманова Меморандум укрепва стратегическото партньорство между България и  Италия в енергийния сектор Меморандум укрепва стратегическото партньорство между България и Италия в енергийния сектор Министърът на енергетиката Жечо Станков и председателят на Конфиндустрия България Роберт Санторели положиха подписи под документа, разширяващ възможностите за взаимодействие Внимание на пътниците: Тези заболявания могат да ви попречат да летите Внимание на пътниците: Тези заболявания могат да ви попречат да летите Кога авиокомпанията може да откаже качване на борда Къде на АМ "Тракия" движението е ограничено Къде на АМ "Тракия" движението е ограничено Ремонти има и по други две магистрали Бързият ръст на ипотеките носи риск от прегряване на жилищния пазар в България Бързият ръст на ипотеките носи риск от прегряване на жилищния пазар в България Според МВФ след въвеждането на еврото задължителните резерви на банките ще намалеят и това ще освободи допълнителна ликвидност Четирима младежи пострадаха при катастрофа, край язовир "Огоста" Четирима младежи пострадаха при катастрофа, край язовир "Огоста"  Автомобилът им се е обърнал по таван Валери Божинов към Борислав Михайлов: Мислите ми са с теб! Валери Божинов към Борислав Михайлов: Мислите ми са с теб! Бившият президент на Българския футболен съюз е в болница Президентът: Това е бюджет на счупения диалог, на противопоставянето и измамата Президентът: Това е бюджет на счупения диалог, на противопоставянето и измамата Румен Радев критикува финансовата рамка От понеделник можем да сменим джипито От понеделник можем да сменим джипито Смяната на личния лекар се осъществява два пъти в годината На МВР му е твърде скъпо да се раздели с пенсионерите си На МВР му е твърде скъпо да се раздели с пенсионерите си В силовото министерство работят 6658 пенсионери, включително 4779 полицаи и пожарникари
Двама алпинисти загинаха при инцидент на най-високия връх в Нова Зеландия Двама алпинисти загинаха при инцидент на най-високия връх в Нова Зеландия От началото на 20 век в района са регистрирани над 240 смъртни случая Мъж се преобличал като починалата си майка, за да взима пенсията й Мъж се преобличал като починалата си майка, за да взима пенсията й Дебелият врат и липсата на бръчки обаче го издали Отиде си музикант от легендарната шведска група ABBA Отиде си музикант от легендарната шведска група ABBA Ян Клинг е участвал в записите на няколко класически албума на групата Новото лице на измамните схеми-жени като примамка  Новото лице на измамните схеми-жени като примамка  Семейства остават без майки, а жертвите са в плен на насилие Сериен изнасилвач беше екзекутиран публично Сериен изнасилвач беше екзекутиран публично Присъдата е изпълнена в Иран Главен прокурор подаде оставка Главен прокурор подаде оставка Алваро Гарсия Ортис се оттегля Продадоха на търг най-скъпия комикс в света за рекордна сума Продадоха на търг най-скъпия комикс в света за рекордна сума Изданието е първи брой и струва 9,12 млн. долара В Истанбул забраниха храненето на бездомни кучета В Истанбул забраниха храненето на бездомни кучета По данни на турското правителство из градовете и селските райони в Турция обикалят повече от 4 милиона бездомни кучета 14 полицаи са отстранени заради подозрения в обир и изнасилване на ученичка 14 полицаи са отстранени заради подозрения в обир и изнасилване на ученичка Те са нахлули в дома на момичето в събота, взели са бижутата и телефона, след което са я насилили сексуално Ударен скок на цените на храните в Италия Ударен скок на цените на храните в Италия От октомври 2021 г. до октомври 2025 г. цените на хранителните продукти са се увеличили с 24,9%
Румен Радев Румен Радев Това е бюджет на измамата Виц на деня Виц на деня - Кой пациент чакаше за превръзка?
- Той си тръгна, раната му зарасна!
Виц на деня Виц на деня - Не разбирам защо аз винаги съм последният, който научава какво се случва в тая къща!
- Недей да викаш, ще събудиш детето!
- Кого?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Когато един мъж мълчи, значи е мислител. Когато една жена мълчи, значи мислителят е загазил.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори