×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Кувейт затвори въздушното си пространство след подновените ирански удари
  • Депутатите гласуват финално мерките срещу необоснованото покачване на цените
  • Жълт код за половин България за значителни валежи, придружени с гръмотевици
  • Втора вечер на антиимигрантски протести и безредици в Белфаст
  • Гълъб Донев ще участва в заседание на Европейския механизъм за стабилност
  • Документите за екстрадицията на Стоян Мавродиев са предадени на посолството на Сърбия
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Бургазлия, излекуван от коронавирус: Заразих се в София на сбирка с колеги


Бургазлия, излекуван от коронавирус: Заразих се в София на сбирка с колеги
В Инфекциозното отделение се грижеха идеално за мен. Благодаря на целия екип от сестри и лекари, разкри пациентът, пожелал да остане анонимен
05 Април 2020, Неделя, 22:22 ч.

През цялото време мъжът е имал само един симптом - температура

Х.М. е на 34 години. Съвсем наскоро той бе изписан от бургаското Инфекциозно отделение, където в продължение на девет дни се е борил с коронавируса, пише в. Труд.

„Мисля, че пипнах заразата в София. Там бях на 7-ми март, и с група колеги имахме сбирка. После съм разговарял с тях, и се оказа, че и те се лекуват от COVID-19“, разказа мъжът, пожелал анонимност.

„Преди това бях в Испания. Но след като всичко това ми се случи и съм коментирал историята си с лекарите, които ме изправиха на крака, стигнахме до извода, че вероятно не съм се разболял там. Посещението ми в тази страна беше в последните десет дни на февруари“, разказа бургазлията

„Симптом на коронавирус развих фактически, малко след като се върнах от София. Вдигнах температура и веднага се самоизолирах. Температурата ми беше 37,4-37,5 градуса. Поддържах такава температура близо четири дни и се обадих на джипито си“, сподели още Х.М.

Докторката го прегледала, прислушала го и му казала, че му няма нищо. Температурата обаче не спадала, даже се качила, станала 37,6 градуса. Тогава той пак се обадил на личната си лекарка и направил рентгенова снимка.

Оказало се, че има едностранна бронхопневмония и му изписали антибиотик. Въпреки лекарството, продължил да се влошава и вече вдигал температура над 38 и половина градуса. Тогава решил да се тества за коронавирус.

Отново се обадил на джипито и с линейка бил откаран в Инфекциозното отделение. Там тестът му за COVID-19 бил положителен.

„В Инфекциозното отделение се грижиха идеално за мен. Благодаря на целия екип от сестри и лекари. В момента съм под домашна карантина, не мърдам никъде и пожелавам на всички хора: Бъдете здрави“, казва бургазлията.


В категории: Бургас


8
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ Рождената дата показва кой е вашият ангел пазител Рождената дата показва кой е вашият ангел пазител 11/06/2026, Четвъртък 15:40 5
Светлозария КИДЕРОВА Бащата на българската техно сцена си отиде, почина DJ Steven Бащата на българската техно сцена си отиде, почина DJ Steven 11/06/2026, Четвъртък 14:00 0
8
Коментара по темата
8.
до 6
06.04.2020 12:26:18
2
0
Ами кажи защо се прилагат антибиотици за една проста температура докато си вкъщи ве тъпан
7.
Стефан Бургаски
06.04.2020 07:37:12
10
7
Мхм.... 100% си е било пневмония, за коронавирус не може да се говори в този случай!
Вземете се светнете малко - тия тестове за коронавирус, дават положителен резултат, когато имаш пневмония. Сега реално всички тези резултати и статистики за брой болни, заразени и умрели - става въпрос за пневмония. Реално статистиката за пневмонията, е че годишно около 2,5 млн. човека умират от пневмония и сега реално - чрез изкуствено нарочване на този вирус СЗО успя да акцентира върху пневмонията и принуди целия свят да й обърне по-сериозно внимание.
Това е, коронавирус = пневмония.
6.
До 2
06.04.2020 07:09:37
4
5
"Антибиотици в тоя случай се изписват ако си в болница и си наапаратно дишане, защото то помага за дишането но ти увеличава многократно шанса за усложнение от бактериална инфекция." - брей, ти се извъди голям разбирач, направо да те взимат в инфекциозно да лекуваш пневмонии. Как не ви е срам да пишете такива глупости, без грам да разбирате кога и защо се прилагат антибиотици.
5.
Данчо ментата от ДПС
06.04.2020 01:26:37
3
61
Да мълчи всичко в Бургас го знаем кой тоя продажник
4.
Данчо щайгата
06.04.2020 01:20:34
2
18
Тези в Лайф Хоспитал се уляха 45 лв за бърз тест в болницата е 30 лв.
3.
Големи боклуци са
06.04.2020 01:18:23
0
12
Точно в този момент им се свидят направления за снимки
2.
антибиотик
06.04.2020 00:05:53
3
36
дееба джипитата за всяко нещо антибиотик изписват. 100 пъти казаха, че това с антибиотик не се лекува, защото не е бактерия. Антибиотици в тоя случай се изписват ако си в болница и си наапаратно дишане, защото то помага за дишането но ти увеличава многократно шанса за усложнение от бактериална инфекция.
Преди 5 години един лекар 3 пъти ми изписва антибиотик докато не почнаха да ми излизат сополи през гъза. Естествено че не помогнаха.
1.
V2
05.04.2020 23:03:36
0
20
Успешна развръзка!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Напушеният Евтим е мъжът, когото ченгетата озаптиха с тейзър и белезници в Созопол Напушеният Евтим е мъжът, когото ченгетата озаптиха с тейзър и белезници в Созопол 40-годишният созополчанин се барикадира в дома си, баща му подал сигнал на тел. 112 Димитър Николов за детската болница: Каквото зависи от нас е свършено, чакаме Министерството Димитър Николов за детската болница: Каквото зависи от нас е свършено, чакаме Министерството На бизнес форум днес кметът на Бургас разказа как се е родила идеята за създаването на първата детска болница в страната Съдът увеличи присъдите на биячите на журналиста Слави Ангелов Съдът увеличи присъдите на биячите на журналиста Слави Ангелов Те получиха по 6 години затвор Само във Флагман.бг: Свлачището на алеята Бургас-Сарафово остава в историята, кадри с дрон показват мащаба на ремонта Само във Флагман.бг: Свлачището на алеята Бургас-Сарафово остава в историята, кадри с дрон показват мащаба на ремонта Въпреки забраната и ограничителните съоръжения, спортуващи преминават през алеята, което наложи Община Бургас да обособи специален временен коридор за тях Бащата на българската техно сцена си отиде, почина DJ Steven Бащата на българската техно сцена си отиде, почина DJ Steven Хиляди почитатели и колеги се сбогуват с един от основоположниците на техно и рейв културата у нас и създател на движението Метрополис Черноморието посреща тенис събитието на сезона: Topscooters Open взривява Бургас (ВИДЕО) Черноморието посреща тенис събитието на сезона: Topscooters Open взривява Бургас (ВИДЕО) Събитието се организира с безрезервната подкрепа на Rotary Club Burgas и застава зад благородната кауза „Път към самостоятелност“ - квалификационна и менторска програма за младежи, лишени от родителски грижи Супер Любо рискува живота си в името на футбола въпреки тежката битка с рака Супер Любо рискува живота си в името на футбола въпреки тежката битка с рака Легендарният нападател изглеждаше видимо отслабнал и физически променен Бургас разкрива нов Факултет по фармация и обяви първия прием на студенти за учебната 2026/2027 г. Бургас разкрива нов Факултет по фармация и обяви първия прием на студенти за учебната 2026/2027 г. Общо 25 първокурсници ще прекрачат прага на новото висше учебно заведение още тази есен, а декан ще бъде изтъкнатият специалист проф. д-р Емил Христов Нови правила на границите, ЕС въвежда мащабна промяна Нови правила на границите, ЕС въвежда мащабна промяна Министерството на вътрешните работи обяви пълна готовност за прилагането на строгите правила, които влизат в сила от 12 юни Братя Диневи се отказаха да събарят хотел "Мираж", дават го под наем за 5 хил. евро на месец Братя Диневи се отказаха да събарят хотел "Мираж", дават го под наем за 5 хил. евро на месец Хотелът се рекламира като отлична възможност за развитието на конгресен туризъм 
Мъск ще стане по-богат от половината население на света, взети заедно Мъск ще стане по-богат от половината население на света, взети заедно Очаква се личното му състояние скоро да надхвърли един трилион долара Задържаха за наркотици актриса от "Забраненият плод" и още 21 звезди на шоубизнеса в Турция Задържаха за наркотици актриса от "Забраненият плод" и още 21 звезди на шоубизнеса в Турция Името ѝ беше замесено в разследване, свързано с употребата на наркотици в развлекателната индустрия в южната ни съседка Геополитическа предпазливост: Петте големи в Европейския съюз чертаят нови граници за бъдещите членове Геополитическа предпазливост: Петте големи в Европейския съюз чертаят нови граници за бъдещите членове Натискът за реформа се засилва от амбициите на държави като Черна гора, която се стреми към пълноправно членство до 2028 година, и бързо напредващата Албания Дневен хороскоп за 11 юни 2026: Звездите носят шанс за ново начало. Стрелците срещат любовта Дневен хороскоп за 11 юни 2026: Звездите носят шанс за ново начало. Стрелците срещат любовта Ден на интуиция, смели решения и важни избори – едни зодии ще открият нови възможности, а други трябва да се пазят от прибързани действия и чуждо влияние Иран обяви пълно затваряне на Ормузкия проток Иран обяви пълно затваряне на Ормузкия проток Властите се заканиха, че ще обстрелват всеки кораб, опитващ се да премине от там. Започва ли нова криза за горива? САЩ отново нападнаха Иран САЩ отново нападнаха Иран Множество експлозии в Техеран и провинцията. Властите обвиниха ОАЕ, че също участва в атаката  Унгарските депутати се отказват от 40% от заплатите си Унгарските депутати се отказват от 40% от заплатите си Консервативният лидер аргументира мярката, заявявайки в интервю за „Eр Те Ел”, дадено малко след като победи на парламентарните избори през април, че „това е въпрос на смирение“ Европа налага бюджет за лукс на 5-звездните хотели: до 200 евро на вечер Европа налага бюджет за лукс на 5-звездните хотели: до 200 евро на вечер Индексът на Hotels.com за 2026 година нарежда София сред най-изгодните дестинации за луксозен престой, а испанският град Сарагоса оглавява класацията на континента Капан за катастрофи: Критичният недостиг на магистрали заклещи трафика в България Капан за катастрофи: Критичният недостиг на магистрали заклещи трафика в България Министър Иван Шишков алармира за опасен дефицит по пътищата и разкри „криминален сюжет“ с плащания за асфалт на тъмно Биби, внимавай, че оставаш сам: Бруталният ултиматум на Тръмп към Нетаняху взриви Близкия изток Биби, внимавай, че оставаш сам: Бруталният ултиматум на Тръмп към Нетаняху взриви Близкия изток Американският президент предупреди Израел да не чака помощ при нова война с Иран, часове по-късно ракетите полетяха
Доналд Тръмп Доналд Тръмп Обичам инфлацията! Много я обичам! Виц на деня Виц на деня В градският транспорт:
- Госпожице, ще ми отстъпите ли мястото си, че съм много уморен?
- Ами ако съм бременна?
- Няма как да сте бременна, крокодилите снасят яйца.
Виц на деня Виц на деня - Защо краката на човека миришат?
- Защото излизат от задника.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Истинският мъж не обича тежкия, силен грим. Той носи лек, дневен грим.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори