Бургазлия, излекуван от коронавирус: Заразих се в София на сбирка с колеги
През цялото време мъжът е имал само един симптом - температура
Х.М. е на 34 години. Съвсем наскоро той бе изписан от бургаското Инфекциозно отделение, където в продължение на девет дни се е борил с коронавируса, пише в. Труд.
„Мисля, че пипнах заразата в София. Там бях на 7-ми март, и с група колеги имахме сбирка. После съм разговарял с тях, и се оказа, че и те се лекуват от COVID-19“, разказа мъжът, пожелал анонимност.
„Преди това бях в Испания. Но след като всичко това ми се случи и съм коментирал историята си с лекарите, които ме изправиха на крака, стигнахме до извода, че вероятно не съм се разболял там. Посещението ми в тази страна беше в последните десет дни на февруари“, разказа бургазлията
„Симптом на коронавирус развих фактически, малко след като се върнах от София. Вдигнах температура и веднага се самоизолирах. Температурата ми беше 37,4-37,5 градуса. Поддържах такава температура близо четири дни и се обадих на джипито си“, сподели още Х.М.
Докторката го прегледала, прислушала го и му казала, че му няма нищо. Температурата обаче не спадала, даже се качила, станала 37,6 градуса. Тогава той пак се обадил на личната си лекарка и направил рентгенова снимка.
Оказало се, че има едностранна бронхопневмония и му изписали антибиотик. Въпреки лекарството, продължил да се влошава и вече вдигал температура над 38 и половина градуса. Тогава решил да се тества за коронавирус.
Отново се обадил на джипито и с линейка бил откаран в Инфекциозното отделение. Там тестът му за COVID-19 бил положителен.
„В Инфекциозното отделение се грижиха идеално за мен. Благодаря на целия екип от сестри и лекари. В момента съм под домашна карантина, не мърдам никъде и пожелавам на всички хора: Бъдете здрави“, казва бургазлията.
Световна сензация: Еквадор постави Германия на колене
Изписаха от болницата треньора от „Славия“, пострадал при кървавото меле на аутобана
Мантинелите на „Тракия“ в участъка на смъртта спират само коли до тон и половина
Тези лекарства не трябва да се приемат със сутрешното кафе
Данъчните тръгнаха по плажа: НАП стартира мащабна лятна кампания по морето и ще следи за спекула с цените
С този обърнат сладкиш ще впечатлите всички гости
Проф. Рачев каза докога ще продължи екстремно горещото време
Почина Сергей Иванов
Несебър ще бъде домакин на единствения SwimRun в България
Масирани проверки по морето: Държавата затяга контрола над плажове и заведения
Десетокласници от Слънчев бряг представиха вековната история на Несебър на чужди езици
Несебър беше домакин на лагера по адаптирани водни спортове на НСА

Вземете се светнете малко - тия тестове за коронавирус, дават положителен резултат, когато имаш пневмония. Сега реално всички тези резултати и статистики за брой болни, заразени и умрели - става въпрос за пневмония. Реално статистиката за пневмонията, е че годишно около 2,5 млн. човека умират от пневмония и сега реално - чрез изкуствено нарочване на този вирус СЗО успя да акцентира върху пневмонията и принуди целия свят да й обърне по-сериозно внимание.
Това е, коронавирус = пневмония.
Преди 5 години един лекар 3 пъти ми изписва антибиотик докато не почнаха да ми излизат сополи през гъза. Естествено че не помогнаха.