Бургазлия, излекуван от коронавирус: Заразих се в София на сбирка с колеги
През цялото време мъжът е имал само един симптом - температура
Х.М. е на 34 години. Съвсем наскоро той бе изписан от бургаското Инфекциозно отделение, където в продължение на девет дни се е борил с коронавируса, пише в. Труд.
„Мисля, че пипнах заразата в София. Там бях на 7-ми март, и с група колеги имахме сбирка. После съм разговарял с тях, и се оказа, че и те се лекуват от COVID-19“, разказа мъжът, пожелал анонимност.
„Преди това бях в Испания. Но след като всичко това ми се случи и съм коментирал историята си с лекарите, които ме изправиха на крака, стигнахме до извода, че вероятно не съм се разболял там. Посещението ми в тази страна беше в последните десет дни на февруари“, разказа бургазлията
„Симптом на коронавирус развих фактически, малко след като се върнах от София. Вдигнах температура и веднага се самоизолирах. Температурата ми беше 37,4-37,5 градуса. Поддържах такава температура близо четири дни и се обадих на джипито си“, сподели още Х.М.
Докторката го прегледала, прислушала го и му казала, че му няма нищо. Температурата обаче не спадала, даже се качила, станала 37,6 градуса. Тогава той пак се обадил на личната си лекарка и направил рентгенова снимка.
Оказало се, че има едностранна бронхопневмония и му изписали антибиотик. Въпреки лекарството, продължил да се влошава и вече вдигал температура над 38 и половина градуса. Тогава решил да се тества за коронавирус.
Отново се обадил на джипито и с линейка бил откаран в Инфекциозното отделение. Там тестът му за COVID-19 бил положителен.
„В Инфекциозното отделение се грижиха идеално за мен. Благодаря на целия екип от сестри и лекари. В момента съм под домашна карантина, не мърдам никъде и пожелавам на всички хора: Бъдете здрави“, казва бургазлията.
Вътрешният министър Иван Демерджиев започна да сменя областни шефове заради „нов подход“
Кола се вряза в кабинета на дентална клиника
Древен „египетски метод“ помага да заспим лесно в жегата
Kаруца блъсна 12-годишно момиче на пътя между две села край Стара Загора
Спортно училище „Юрий Гагарин“ в Бургас открива обновената си учебна сграда и модернизирано общежитие
Край на „запазването“ с чадъри в Халкидики: Гърция въвежда масова конфискация на плажа
Обратно броене за съдебната реформа: Големият кадрови капан до 17 октомври
Гордън Рамзи се готви за нова житейска роля, призна, че е ужасен
Какво търсят читателите при избора на нов автор?
Купи две ферарита, докато го съдят за невърнат кредит от 150 милиона лева
Виктор от „Ергенът: Любов в рая“ "оперира" носа си само с филъри и ботокс
Онлайн триумф на садизма: Убиец позира с победен знак пред издъхващия 17-годишен Луи

Вземете се светнете малко - тия тестове за коронавирус, дават положителен резултат, когато имаш пневмония. Сега реално всички тези резултати и статистики за брой болни, заразени и умрели - става въпрос за пневмония. Реално статистиката за пневмонията, е че годишно около 2,5 млн. човека умират от пневмония и сега реално - чрез изкуствено нарочване на този вирус СЗО успя да акцентира върху пневмонията и принуди целия свят да й обърне по-сериозно внимание.
Това е, коронавирус = пневмония.
Преди 5 години един лекар 3 пъти ми изписва антибиотик докато не почнаха да ми излизат сополи през гъза. Естествено че не помогнаха.