Бургазлия, излекуван от коронавирус: Заразих се в София на сбирка с колеги
През цялото време мъжът е имал само един симптом - температура
Х.М. е на 34 години. Съвсем наскоро той бе изписан от бургаското Инфекциозно отделение, където в продължение на девет дни се е борил с коронавируса, пише в. Труд.
„Мисля, че пипнах заразата в София. Там бях на 7-ми март, и с група колеги имахме сбирка. После съм разговарял с тях, и се оказа, че и те се лекуват от COVID-19“, разказа мъжът, пожелал анонимност.
„Преди това бях в Испания. Но след като всичко това ми се случи и съм коментирал историята си с лекарите, които ме изправиха на крака, стигнахме до извода, че вероятно не съм се разболял там. Посещението ми в тази страна беше в последните десет дни на февруари“, разказа бургазлията
„Симптом на коронавирус развих фактически, малко след като се върнах от София. Вдигнах температура и веднага се самоизолирах. Температурата ми беше 37,4-37,5 градуса. Поддържах такава температура близо четири дни и се обадих на джипито си“, сподели още Х.М.
Докторката го прегледала, прислушала го и му казала, че му няма нищо. Температурата обаче не спадала, даже се качила, станала 37,6 градуса. Тогава той пак се обадил на личната си лекарка и направил рентгенова снимка.
Оказало се, че има едностранна бронхопневмония и му изписали антибиотик. Въпреки лекарството, продължил да се влошава и вече вдигал температура над 38 и половина градуса. Тогава решил да се тества за коронавирус.
Отново се обадил на джипито и с линейка бил откаран в Инфекциозното отделение. Там тестът му за COVID-19 бил положителен.
„В Инфекциозното отделение се грижиха идеално за мен. Благодаря на целия екип от сестри и лекари. В момента съм под домашна карантина, не мърдам никъде и пожелавам на всички хора: Бъдете здрави“, казва бургазлията.
Виктория Капитонова отпразнува рожден ден с равносметка за личния си живот
Преди да се съблечеш: 11 неща, които променят секса напълно
Кои са най-трудните за разбиране зодии
Започна извеждането на блокирани кораби през Ормузкия проток
Синът на Дейвид Бекъм прави филмов дебют в гей драма
Фалшив ИИ билкар подмами болни хора с „мехлем чудо“ в интернет
ФИДЕ отложи санкциите срещу българския шахмат до 30 септември 2026 г.
СОС разглежда предложението Любен Дилов-син да бъде удостоен посмъртно със званието „Почетен гражданин на София“
Виктория Капитонова отпразнува рожден ден с равносметка за личния си живот
24/06/2026, Сряда 18:20
3
Бюджет 2026 с рекорден дефицит от 5,7 процента, запълват дупката в хазната с още един дълг
Грешки при монтажа на климатик могат да съсипят ефективността на уреда и да вдигнат сметките за ток
Двaмa нoви милиapдepи ce "paждaт" вceĸи дeн
Променливо време в страната с предиобедно слънце и следобедни летни порои

Вземете се светнете малко - тия тестове за коронавирус, дават положителен резултат, когато имаш пневмония. Сега реално всички тези резултати и статистики за брой болни, заразени и умрели - става въпрос за пневмония. Реално статистиката за пневмонията, е че годишно около 2,5 млн. човека умират от пневмония и сега реално - чрез изкуствено нарочване на този вирус СЗО успя да акцентира върху пневмонията и принуди целия свят да й обърне по-сериозно внимание.
Това е, коронавирус = пневмония.
Преди 5 години един лекар 3 пъти ми изписва антибиотик докато не почнаха да ми излизат сополи през гъза. Естествено че не помогнаха.