Разпуснаха Медицинския съвет, ето обяснението на проф.Коста Костов
Ние знаехме, какво ни чака, но въпреки това, приехме. Когато времето е пупаво и професионалният дълг те зове, имаш само един полезен ход - да се отзовеш, каза ръководителят му проф.Коста Костов
За да няма спекулации по други медии, тук съм казал всичко, което ще бъде предадено некоректно и с перифрази. Така започва последната публикация на проф. Коста Костов, който беше шеф на Медицинския съвет, създаден от правителството заради COVID-19.
Ето какво казва председателят му в профила си в социалната мрежа:
"Медицинският експертен съвет не абдикира от задълженията си, а счита, че е изпълнил достойно задачата си. За 8 дни, в почти перманентно безсъние, създаде текстови интерактивен продукт, с дигитален обем от 40 мегабайта, разположен на над 400 страници, с темпо от около 50-60 стр/ден, с участие на над 50 експерти и специалисти от различни специалности, дружества, асоциации и сдружения. Нека, този, който е участвал в създаването на такъв продукт, за толкова време, с такова темпо и в този обем, да хвърли камък.
Ние знаехме, какво ни чака, но въпреки това, приехме. Когато времето е пупаво и професионалният дълг те зове, имаш само един полезен ход - да се отзовеш.
Въпреки трудностите и лишенията, които те очакват. Неотменимото достойнство и личната свобода не са обстоятелства, а качества, които формират нашите личности и са висша форма на почтеност. Бях казал, че влизаме в експертния съвет като лекари и ще излезем като лекари. Точно сега пациентите ни имат нужда от цялата ни енергия и съсредоточеност върху тях и ние се връщаме, за да им ги дадем."
Заплата под осигурителния праг: Кой плаща повече от 1 август
Не изхвърляйте водата от климатика: Полезна е, но няма да ви спести стотици евро
Лекар предупреди: Бебета, възрастни и хронично болни да бягат от плажа по обед
Юли обърна календара: Сняг по върховете и 107 литра дъжд за денонощие
Огнен ад край Спокейн: 60 000 души са евакуирани, 600 сгради изгоряха
Една от най-малките държави в света официално си върна древното име
Телефон за 1227 евро изчезна при куриер, предложиха 41 евро обезщетение
Зеленски постави голямата цел: Украйна иска край на войната до зимата
Тази държава е най-доброто място за нов живот през 2026 г.
Руското разузнаване твърди, че ЕС няма да приеме Украйна, решенията на Брюксел показват друго
3 евро за доставка „не събаря“ феновете на Temu и Shein, засега
Парламентът поръчва кафе, бонбони и напитки за над 103 000 евро
Камион скъса мантинелата на АМ "Струма" и полетя от мост

Два пъти изчетох статията и не можах да разбера това извинение ли беше или хвалба?!?