Наркокариерата на Георги Македонов свърши, ще посреща РД-то си зад решетките
Тежките обвинения са резултат от специализираната полицейска операция на 1 април, когато в дома му в кв. Сарафово бе разбита нарколаборатория
Оборотният химик Георги Македонов ще остане в ареста, където на 14 април ще посрещне 30-ия си рожден ден. Това реши по-рано днес Окръжният съд в Бургас. 29-годишният бургазлия е с обвинение за разпространение на наркотици и вероятно ще прекара доста време на топло зад решетките.
В мотивите на съдебната инстанция се казва „безспорно,че намереното при изземването вещество е високорисково – наркотично и обвиняемия не само е употребявал наркотика за лични нужди, но и го е предоставял на трети лица, т.е. разпространявал го е. За тази цел той се е снабдил с всички необходими - законно и незаконно придобити химични компоненти за направата на наркотичното вещество, както е и притежавал необходимата техническа апаратура за това“.
Тежките обвинения са резултат от специализираната полицейска операция на 1 април, когато в дома му в кв. Сарафово бе разбита нарколаборатория. В нея дилърът произвеждал пико, което доставял на клиентите си. Георги разполагал всичко необходимо за забъркване на синтетичната дрога - от прекурсори и вещества за производство на пико - червен фосфор, солна киселина, разредител, бутилки йод, до газов котлон, везни, колби и измервател. Готовите дози кътал в стъклени буркани.
Съдът сметна, че има реална опасност Македонов да се укрие или да извърши ново престъпление, затова му наложи единствената целесъобразна мярка, а именно "задържане под стража.
Георги Македонов е с доста дебело криминално досие. Предвид тежкото престъпление, в което сега е спипан, се очертава да бъде пратен в затвора за време от 3 до 12 години.
Семинар по граплинг и бразилско жиу-жицу събра бойци в „Арена Несебър“
Доброволци от цялата страна ще почистват морското дъно край остров Света Анастасия
Дилърите на дрога вече не са на улицата, а в телефона на децата
ЮАР ще разчита основно на футболисти от местното първенство на Световното клубно първенство
Лоша новина за българските отбори, само Левски има шанс за пробив в евротурнирите, смята суперкомпютър
В Лудогорец си скубят косите, отказали да вземат Веласкес преди две години
Иран и САЩ с нова размяна на удари край Ормузкия проток
Световна футболна икона пристига в Бургас: Неманя Видич подкрепя "Мача на Надеждата"
Котдивоарец пренаписа историята
Позицията на Мартин Пенчев за "ганьовците" запали България
Какво могат да предприемат закупилите апартаменти в "незаконния град" във Варна?
18-годишен бургазлия в болница след инцидент на пешеходна пътека
