×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Затварят кръстовището между „Оборище“ и „Петко Каравелов“ заради ВиК ремонт
  • Стартира 20-ото юбилейно издание на Международния конкурс на изкуствата „Радост на брега“ в Бургас
  • Театралният хит „Дами канят“ в Бургас! Асен Блатечки и Калин Врачански завладяват публиката на 6 юли
  • Бургаският духов оркестър се завръща с летни концерти на открито
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Какъв е смисълът от извънредното положение, след като „Кауфланд“ не спазва ограниченията


Какъв е смисълът от извънредното положение, след като „Кауфланд“ не спазва ограниченията
В „Кауфланд“ съвсем го подкараха през просото и видеото на Станко Станков от снощи го доказва
04 Април 2020, Събота, 15:35 ч.
Автор: Иван КОЛЕВ

Никой ли не смее да ги провери, имаше много повече от 20 души, пише ни нашият читател Станко Станков

Любителско видео, заснето от нашия читател Станко Станков показа как е изглеждал магазин „Кауфланд“ в бургаския ж.к.“Славейков“ снощи.

„Никой ли не смее да ги проверява. Къде са ограничителните мерки от 20 човека? Имаше много повече“, недоумява младият мъж, който ни писа в нашата фейсбук страница.

Със заповед на кмета на Бургас Димитър Николов от 15-ти март, се разпорежда на хипермаркетите да въведат организация, с която да допускат до 20 души в обектите си. (ВИЖТЕ ТУК)

В първите дни си личеше, че големите магазини, като „Кауфланд“ се опитват да спазват забраната.

Е, никога не е имало по 20 човека, но и не беше допускано сериозно струпване на хора. В „Кауфланд“ бяха реорганизирали работата си и имаше охрана и санитарен контрол. Клиентите бяха спирани, дезинфекцирани, и малко по-малко бяха допускани до търговския обект.

Впоследствие изчезна физическия контрол, а дезинфекцията бе оставена на съвестта на клиентите, които трябва да търсят мобилните мивки, доставени от Общината. Мнозина не ги откриваха, защото от управата на магазина ги бяха забутали по кьошетата, разказаха пред Флагман.бг живущи в ж.к.“Славейков“, които редовно пазаруват от хипермаркета.

Впоследствие „Кауфланд“ съвсем го подкара през просото и видеото на Станко Станков от снощи го доказва – има сериозно струпване и масово не се спазва социалната дистанция.

 


В категории: Животът


Иван КОЛЕВ Автор
Иван КОЛЕВ
61
Коментара
Светлозария КИДЕРОВА Mercedes 280 SE - колата, в която се вози Първата дама Mercedes 280 SE - колата, в която се вози Първата дама 24/06/2026, Сряда 13:00 2
61
Коментара по темата
61.
До 25
05.04.2020 05:25:58
3
3
В грешка си там живеят второ поколение ямболски бекове
60.
Пешо кура
05.04.2020 05:17:52
59
3
Почти никой магазин не спазва ограниченията ,затваряйте ги
59.
Бал с маски!
04.04.2020 22:40:21
55
13
На селските физиономии маска не им трябва те са маскирани да се отличават от далеч!
58.
Станко мазута
04.04.2020 22:37:48
65
11
Гледъм тука някой хора като им се сере се бният по гъзъ толкова свидливи пресметливи. Най добре се научете да си ядете говната. Тоз пък нещастник снимъл, медал ли чака сега селяндур както каза по долу колегата името му говори за това станко станков не те питам с ко си дошъл? Човек и кучето си не би кръстил станко хайайй
57.
Илиев
04.04.2020 22:20:15
58
3
Ама вие сериозно ли искате да ви мачкат още!
Не Корона,а Морона ви е малко !!!Овце!!!
56.
FFF
04.04.2020 22:17:06
13
12
На Станко Станков един по тъпата тиква . Ей олигрофен, ти си тръгнал да пазаруваш или да снимаш хората???! Количката му празна , обаче се прави на съвестен. Каквото ти името , такъв си и ти нещастнико Станко Станков. Looser! И вместо да шпионираш хората , си направи и снимка на сурата, да те видим , дали носиш маска простак комплексарски!! Аман от такива , само тояга в кратуната ги оправя.Гадина
55.
*********
04.04.2020 21:41:12
2
2
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
54.
Гражданин
04.04.2020 21:17:05
10
11
Нали за това е тази измислена пропаганда за вируса , да се налапат чуждите банки и корпорации. Пазарете от малктие квартални магазинчета! Спасете дребния бизнес!
53.
Вярно е
04.04.2020 21:06:33
9
19
Лично посетих въпросния магазин в Славейков. На плодовете и зеленчуците и около везните беше пълно с хора. На щанда с месото също беше доста пренаселено. Клипът не показва изцяло колко много гора има там. В останалите вериги също е така. Искам да пазарувам в сигурни магазини.
52.
до 44
04.04.2020 21:03:45
1
4
Боко каза за теб матряла, матряла е виновен. Такива празноглавци като теб под път и на път. Внимавай да не те срещне "мечка"....
51.
До 43 accd
04.04.2020 21:01:46
1
1
Ама как ще ги напълним гащите? Като тебе в момента или?....
50.
Румен
04.04.2020 20:35:18
60
13
В Кауфланд ходят олигофрени с ниска степен на хигиена....пипат с мръсни ръце навсякъде!
49.
лили
04.04.2020 20:33:48
1
9
защо и на какво основание се спря ползването на вендинг автоматите по улиците, да не би там да се редят на опашка , попитайте ген.Мутафчийски от него ли е или на местно ниво
48.
Незнам
04.04.2020 19:43:42
10
2
Кауфланд Мауфланд ама вчера си седяхме на пейката с едно аверче и никой нищо не ни каза Полицаите минаха и те нищо за ко лъжите кви сa тея глоби и глупости няма такова нещо
47.
Do
04.04.2020 19:43:19
0
15
Откога им пишем да сложат на закуските капаци,че кихат отгоре им пипат с мръсни ръце ,събарят ги и пак ги слагат.Истина е ,че няма контрол
46.
Чичо Манчо
04.04.2020 19:41:58
3
18
У Лидъл Славейков вчера след старческия час беше пълна лудница. Всички влизаха безконтролно. Никой не беше спиран да изчаква отвън. А РЗИ не знам къде спят като всички фризьорски, козметични и салони за красота си бачкат без да се притесняват, че сложили и надписи хората да влизат по един. За вендинг автомати да не говорим. На работа имаме кафе машина на която наглият собственик сложил надпис да се спазва дистанция от 2 метра, като че ли в това е проблема.
45.
Георги
04.04.2020 19:24:10
7
12
На написаното ли да вярвам, или на очите си. Това е празен магазин.
Нищо не е подкарано приз просото - има и дезинфекция на количките, и пропускателен режим, за да не се струпват много хора.
44.
до чикаго и назад
04.04.2020 19:12:25
53
4
няма никакви жертви и никакъв коронавирус всичко е измислица на боко. една сутрин боко се събудил измислил сехмата как да заключи бай ганьо в къщи и наредил на целия свят да затварят границите, заводи, предприятия, да фалират икономиките, да спрат милиони бизнеси по света и всяка държава да губи милиарди всеки ден и всичкото това е с цел да заключат ганьо в панелката за да му е гадно :)))))))
43.
Ассд
04.04.2020 18:43:07
50
21
Смешно ви е забавно ви е нещо. Като почнете да чувате линейките през 5 минути ще ви омекнат крачетата и ще напълните гащите
42.
Мангу
04.04.2020 18:27:26
8
11
До трола. От кауфланд сега ще спестя едни 15лв от 1 продукт.
5 замразени пици по 2.80 15лв. 5 пици от най евтинато място в града ще дойдат на по 6лв. 30лв значи. Да не споменавам лошото качество и доставка цена.
41.
Е, и...
04.04.2020 18:23:10
11
24
Станко Станков - поредният раболепен слагач, който е видял нещо като проблем, но мозъчето му нищо не може да измисли, освен безмозъчно прилагане на фатмашки ентусиазъм.
40.
Е, и...
04.04.2020 18:23:07
8
17
Станко Станков - поредният раболепен слагач, който е видял нещо като проблем, но мозъчето му нищо не може да измисли, освен безмозъчно прилагане на фатмашки ентусиазъм.
39.
Lazur
04.04.2020 18:18:00
5
17
Флегман платени боклуци
38.
Роко
04.04.2020 18:07:01
3
13
Обикновен търговски трик! Ако видиш отвън опашка от 100 клиента-едва ли ще чакаш. Влизаш, избираш покупки и чак на другия изход виждаш две дълги опашки на касите. Уж клиентите са по на метър но около тях други обикалят и продължават да избират. Пълен абсурд!
37.
Бисер Киров
04.04.2020 17:43:55
15
16
Просто ако не си идиот и като си болен сложи си една маска на гъза странджански ямболски сливенски и др.и се разхождай на воля в магазина пълни на чуждестранните вериги гушата, вместо да отидеш срещу вас на магазина близък. Но как да го направиш, защо драган да спечели 2 лв от теб и простоъията ти!
36.
Каквото кажа аз това ще е!
04.04.2020 17:35:00
14
43
У ве предатели ко искате да няма и от магазина да можем да си купем по нещи ли? Тоз ддто снимал класически предател влязал иначе и той вътре ама дай да издам. Повръща ми се от такива хора. Починали няколко човека в българия, ок на никой лошо не желая, обаче дай цяла страна да седим да чайаме и нашия ред. Българина няма пари да се запасява с продукти така че ще има храни поради простата причина че няма покупателна способност. Като цяло разни тапанари да ходят за няква промоция не со струва. Но не правете така да не може чивек накрая и до магазина да отиде!
35.
Фатмакос Виталос Аероспортус
04.04.2020 17:27:05
10
5
В моята зала също няма ограничения!
34.
до номер 12 КИРОВА
04.04.2020 17:16:10
4
7
като те гледам как пишеш,ми става ясно защо сме на това дередже...........
33.
Трол
04.04.2020 17:03:19
12
19
Квартални магазинчета няма ли? Голяма даларева, като спестите 3,5 от измислените им промоции.
32.
Kosta
04.04.2020 16:55:57
5
11
Те са извън закона Не само тази веруга....
31.
IUI
04.04.2020 16:55:37
1
17
това си е най-нормално за голям магазин. иначе става като вица за в морето само по двама.
30.
99
04.04.2020 16:46:51
11
17
вътре само Странджански бекове
29.
Психо
04.04.2020 16:45:51
55
20
Много просто парче трябва да си че да пазариш от тая секта Кауфланд -храма на обречените
28.
gligan
04.04.2020 16:44:24
68
17
Утиди да снимаш в меден рудник ама сложи една каска
27.
gligan
04.04.2020 16:42:32
7
25
ма нидийети тъй ва, ши развалити на бойко схемата, как инак ши земи 10 млрд кредит и да изпапа 8 млрд а останалите да раздаде на свои фирми, я бързо в къщи, бойкое ви спаси , ей ся кредита тегли и вируса изчезва на следващия ден
26.
Абе.
04.04.2020 16:42:17
15
20
Смисъл няма и кауфланд го знаят. Те са немска, верига и навън сие съвсем нормално да оравиш каквото си искаш. Всички знаят че тези мерки са безмислени
25.
Е па нормално
04.04.2020 16:39:43
16
26
у Славейков вече живеят трето поколение от Странджа баир ,ко се чудите за стадото то си е ген ,бе
24.
Mincho
04.04.2020 16:35:20
8
16
В Болеро на Краснодар е същото
23.
Смях в залата
04.04.2020 16:33:38
2
24
Добър въпрос-какъв е точно смисъла на извънредното положение
22.
Bingo
04.04.2020 16:20:13
17
59
От извънредното положение по принцип няма смисъл, освен ако властите не са решили да потъпкват правата на гражданите и паралелно да откраднат някой друг милиард. Докато вие си стоите у дома, некой хора направиха доста парички. Както се очертава единствения губещ в нашата държава ще се окажат обикновенните работници, дребните предприемачи и всички със свободни професии. Оказва се че всички ние данъкоплатци от частния сектор сме пълнили хазната до сега за да изхранваме всички от бюджетната сфера във времена на криза. И за нас в такъв момент е отредено едно голямо НИЩО. Имайте в предвид, че всеки лев който се вземе от управниците ни отново ние ще трябва да го връщаме заедно със всеки лев от увеличените заплати на държавните служители. Не завиждам на следващите управляващи, които ще вземат щафетата от Бойко, щото това което им оставя е една баталясала държава с огромни дългове.
21.
Геле
04.04.2020 16:19:30
3
23
В кауфлана в изгрев имаше днес полиция и въведоха ред иначе и там беше същата анархия
20.
От село
04.04.2020 16:16:46
5
17
Абе 2 декъра площ и там 20 пенсинера се разхождат 2 часа.
19.
Цццц
04.04.2020 16:13:30
46
29
С маски ходят само идиотите,мислейки,че с метална решетка се спират комари......Малоумници с промити мозъци или по-точно ,без мозъци!!!!!
18.
*********
04.04.2020 16:10:47
1
2
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
17.
Малоумна работа!
04.04.2020 16:09:49
19
39
Не разбирам и защо някои ходят по двойки да пазаруват! Бива ли да сте толкова тъпи? Да правите калабалък само вътре ли или не можете да дадете един списък и пари и един да отиде?! Каво сте хукнали по цели семейства и да се чака там, вместо 10 човека- 20 за едно и също нещо, тъпаци!!!
16.
Az
04.04.2020 16:09:36
12
30
Няма смисъл,също като карантината и измисления вирус.......само се плакнат мозъци...
15.
Прооост народ
04.04.2020 16:07:56
6
50
С какви жалки глупости се занимавате в момент на глад и стагнация , не е истина . Ония ви обричат на глад , продължавайки да си разпределят парите ви , а вие сте седнали да шпионирате и коментирате ...
14.
Ю е Станку
04.04.2020 16:05:52
7
31
Смисъла е да разлепят на всеки вход на хранителна верига снимка на Станко Станков и като го видят да приближава да го гонят!
13.
Фикуса
04.04.2020 16:04:24
1
54
Това е полупразен магазин, не се занимавайте с простотии! Няма ли лична отговорност и двама да пуснеш вътре пак ще се прегърнат и целунат!!
12.
Кирова
04.04.2020 15:57:33
15
54
Видеото не е от Кауфланд Бургас ж. К.,, Славейков,,, и второ да пропускат повече хора но законно според площа на магазина, и не само за този магазин, но и за Лидл, била, сва или т. Н. Болеро, анет важи тота. А на хората които зословят искам да кажа моето мнение.
Аз изцяло пазар от големи вериги магазини /по горе споменати/та харесвам ги затова че има всичко, че сама си избирам марка, вид и разсфасофка от даден артикул, и главното за което е че оазаря там защото се издава касова бележка, следва данак, и приходи в хазната, а не като частните малки магазини, да пазаришот тях и в следствие да крадат от нас, да не забравяме че от ддс-тата нашите баби и дядовци взимат детски, за маѝченствата, обезщетения и т. Н.
Да моето мнение на някоѝ няма да се хареса но сме свободни да мислим различно едни от други
11.
jeko
04.04.2020 15:56:37
6
9
И в Болерото е така
10.
*********
04.04.2020 15:55:28
2
3
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
9.
*********
04.04.2020 15:54:55
1
3
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
8.
Metropolitan Police
04.04.2020 15:53:22
6
11
"Тоз пък тоз пук"
С теб съм аз ще го посрещна да не падне , тъкмо малко ще го отпуснем
7.
тоз пък тоз пък
04.04.2020 15:49:13
10
103
Тоя слабоумник с тая количка кво се вре между хората? Не вижда ли че повечето са по двойки - тоест семейства. Баси псевдо социално отговорния бек селски. Тъкмо да беше минал така покрай мен, че и да ме снимка щях да му изгърмя един да види кво е два метра дистанция. Тъпак смешен
6.
Танк
04.04.2020 15:47:54
7
53
Само шпиони ,с кви глупости се занимавате.?!?
5.
Никаква логика
04.04.2020 15:46:34
7
52
Метро пък е 10 декара и е 5 пъти по-голям от Кауфланд, съответно трябва да могат да влязат 5 пъти повече хора там. Вие придставяте ли си магазини, които са проектирани да поемат 1000
човека едновременно, да им пускате по 50 човека, които може и 1ч да стоят вътре? Че те само тока не могат да си платят
4.
Ани
04.04.2020 15:45:53
17
145
И какво нередно си снимал бе ?
В лидълъ да не би да има по-малко хора !
Ако си с маска ,не се буташ като прасе в хората и спазваш дистанция - няма проблем !
Проблем са хората без маски , на групи , кашлящи ,кихащи и други БОЛНИ които въпреки забраните Имат наглоста УМИШЛЕНО да идват в Големите магазини за да сеят зарзата си от злоба към здравите хора !
3.
Иван
04.04.2020 15:45:08
12
15
Днес имаше минимум 60,70 човека вътре
2.
площ магазин/човек е решението
04.04.2020 15:44:23
6
28
Аз още като ги измисляха тези половинчати мерки казах че не се прави така. Защо трябва в магазин с площ 2 декара да се пускат само по 20 човека? Трябва да се зададе колко квадратни метра тостояние трябва за всеки човек в магазина и примерно за магазин като Кауфланд с плок от 2000 квадрата могат и 100-200 да са, особено ако са с колички няма да имат възможност да са близо един до друг, а ако имат и маски ще са защитени
1.
Syller
04.04.2020 15:43:35
8
31
Кауфланд и Метро са по 50 човека
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Черна гора шокира туристите с плажни цени от 240 евро на ден Черна гора шокира туристите с плажни цени от 240 евро на ден Легендарният град-хотел „Свети Стефан“ отваря врати на 1 юли, но повторното затваряне на емблематични плажове разгневи местните жители Американските самолети-цистерни напускат летището в София до края на месеца Американските самолети-цистерни напускат летището в София до края на месеца България ще продължи да задълбочава стратегическото си партньорство със САЩ в сферата на отбраната, енергетиката и високите технологии Екшън по меденруднишки: Мъж подгони с пистолет друг в района на блок 25 Екшън по меденруднишки: Мъж подгони с пистолет друг в района на блок 25 Криминогени и съмнителни лица притесняват живущите, а това не е първият случай, жалват се собственици, зоват за незабавни действия от Четвърто РУ-Бургас Извънредно! Тежка катастрофа между Карнобат и Айтос, загинаха две жени (ОБНОВЕНА) Извънредно! Тежка катастрофа между Карнобат и Айтос, загинаха две жени (ОБНОВЕНА) Става въпрос за самостоятелно ПТП Шефката на НДК Андрияна Татарова на луксозна екскурзия в Кан с парите на данъкоплатците! Шефката на НДК Андрияна Татарова на луксозна екскурзия в Кан с парите на данъкоплатците! Докато държавното дружество тъне в одити и финансови неволи, проверките извадиха нова информация как директорката с 14 000 евро заплата си устройва коктейли на Френската Ривиера NiceMag.bg: Българите предпочитат най-много климатици Daikin и Mitsubishi NiceMag.bg: Българите предпочитат най-много климатици Daikin и Mitsubishi Все повече домакинства у нас търсят климатик за целогодишно отопление, нисък разход на ток и сигурна работа през зимата Театралната адаптация на класиката "Дами канят" гостува в Летния театър в Бургас Театралната адаптация на класиката "Дами канят" гостува в Летния театър в Бургас Калин Врачански и Асен Блатечки представят мащабната комедийна продукция на благоевградския театър на 6 юли Спалня като от хотел: луксозна визия без огромен бюджет Спалня като от хотел: луксозна визия без огромен бюджет С правилен избор на легло, светлина, текстил и място за съхранение всяка спалня придобива подреден и луксозен хотелски вид без скъп ремонт Как Бургас се освободи от над 5000 незаконни гаража (СНИМКИ) Как Бургас се освободи от над 5000 незаконни гаража (СНИМКИ) Преди близо 20 години те бяха премахнати и този процес съвсем спокойно може да влезе в учебниците по урбанистика Митничари в Бургас задържаха над 55 хиляди фалшиви енергийни напитки от Виетнам Митничари в Бургас задържаха над 55 хиляди фалшиви енергийни напитки от Виетнам Контрабандната стока е пристигнала с морски контейнер и е била декларирана като обикновени безалкохолни напитки
Mercedes 280 SE - колата, в която се вози Първата дама Mercedes 280 SE - колата, в която се вози Първата дама Автомобилът е с 6-цилиндров редови двигател Германия вдига пенсионната възраст до 70 години в опит да спаси социалната си система Германия вдига пенсионната възраст до 70 години в опит да спаси социалната си система Канцлерът Фридрих Мерц обяви бързото и цялостно прилагане на мащабен пакет от 33 реформи, изготвени от специална експертна комисия Дворец за 600 котки: Как жена ги спасява от улицата и издържа приют за 600 пухкави животни Дворец за 600 котки: Как жена ги спасява от улицата и издържа приют за 600 пухкави животни Много от тях са били ранени, болни или изоставени от собствениците си 40 жертви на 40-градусовия ад във Франция: Удавиха се в опит да избягат от рекордната жега 40 жертви на 40-градусовия ад във Франция: Удавиха се в опит да избягат от рекордната жега Трагичните инциденти са регистрирани в неохраняеми водни басейни, където гражданите са търсили прохлада Започна масовото производство на дисплеи за сгъваемия iPhone Започна масовото производство на дисплеи за сгъваемия iPhone Доставчик е Samsung Display Гърция строи безплатни жилища за лекари, учители и полицаи на островите Гърция строи безплатни жилища за лекари, учители и полицаи на островите Мащабният проект обхваща 12 острова в Егейско и Йонийско море с цел привличане и задържане на ключови специалисти Ще каже ли София „Не“ на санкциите срещу Русия Ще каже ли София „Не“ на санкциите срещу Русия Не налагаме вето, но когато вредят повече на нас, отколкото на Москва, имаме резерви и ако те бъдат взети под внимание, пакетът ще бъде приет, каза външният министър Санкциите срещу Иран падат, боевете в Ливан затихнаха Санкциите срещу Иран падат, боевете в Ливан затихнаха Историческата крачка е направена след края на първия кръг от преговорите в луксозния швейцарски курорт Бюргенщок Огнен ад в Европа: Рекордните жеги, които взеха 18 жертви във Франция, пълзят към Балканите Огнен ад в Европа: Рекордните жеги, които взеха 18 жертви във Франция, пълзят към Балканите Високите температури причиняват смъртни случаи главно чрез топлинен стрес, който натоварва организма Задава ли се революция в Британия? Задава ли се революция в Британия? Оставката на Киър Стармър вещае бунт на забравената Англия и срив на двупартийната система, оцеляла почти 200 години
Йордан Цонев Йордан Цонев Правя го от 1990 г., 36 години са достатъчно Виц на деня Виц на деня Иванчо казва на баща си:
- Татко, ти си голям късметлия!
- Защо?
- Няма нужда да ми купуваш нови учебници! Оставам в същия клас!
Виц на деня Виц на деня - Какво се получава, когато 5 блондинки се наредят една до друга ухо до ухо?
- Въздушен коридор!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ами имам две пози за сън: зимна - охлюв и лятна - морска звезда.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори