Брутално убийство във Варненско: Стоян зарови жена си в двора и се скри в землянка
Той е арестуван с бутилка киселина в момент, в който искал да се самоубие
Прокуратура във Варна задържа мъж заубийство на жената, с която живеел на семейни начала. Под ръководството на Окръжната прокуратура във Варна и с професионализмана служителите от криминалната полиция в ОД на МВР е разкрит и установенизвършител на убийство. 35-годишният Стоян Ст., който е бил привлечен към наказателна отговорност от Окръжната прокуратура във Варна и задържан за 72 часа.
Мъжът живеел на семейни начала с убитата. След като извършил престъплението, той заровил тялото на 44-годишната жена в двора на къща във варненско село, която обитавали. После инсценирал изчезването й. Отсъжителството си двамата имат три деца. Сигнал за изчезналата жена подал в Четвърто РУ на МВР във Варна нейниятбрат. Той съобщил на 2 април тази година, че сестра му Стоянка е внеизвестност от 23 часа на 31 март. Изчезналата била обявена веднага заиздирване с телеграма на МВР. Роднините на 44-годишната жена също предприели действия за издирването й, пише БЛИЦ.
В двора на къщата, обитавана от Стоян и убитата, забелязали прясно разровена пръст. От пръста се подавало парче плат, в който предположили, че е била увита жертвата. Стоян бил намерен на 2 април в землянка в гориста местност зад къщата с бутилка киселина, с която искал да се самоубие. Самоубийството е било предотвратено. Мъжът бил задържан и отведен в полицейското управление откриминалистите, където направил самопризнания.
Разкрил, че на 31 март ударил Стоянка, душил я и след като я убил, заровил тялото й в двора, за да прикрие престъплението. Извършен е оглед на местопроизшествието с участието на прокурор от Окръжната прокуратура във Варна, както и претърсвания и други действия поразследването. Окръжната прокуратура във Варна внася днес искане в съда за определяне нанай-тежката мярка за процесуална принуда спрямо Стоян Ст. Тежкото криминално престъпление е било разкрито за изключително кратко време от криминалистите на ОД на МВР - само няколко часа, след като е бил подаден сигналът за изчезналата жена.
Салма Хайек стана баба
Нешка Робева разкри как Ванга я спряла да напусне България
20 000 души на ръба на водна криза: Помпена станция край Лом е пред разруха, губят 77% от водата
30/08/2026, Неделя 17:31
1
Как глупостта превзе британските университети
Исландия затвори вратата към ЕС: 52,5% казаха „не“ на нови преговори
Трагедия край Кипър: Ферибот се преобърна, 7 загинали и 24 са в неизвестност ВИДЕО
Тръмп втвърди тона към Канада: Време е да им дадем урок
На 88 Антъни Хопкинс сбъдна първата си мечта
Колко пари трябват на млад човек, за да живее нормално? Тези хора посочиха от 1000 до 5000 евро
Къде сбъркахме? Трима младежи застинаха в неестествени пози на пейка
Бонус за застрахователите, малус за гражданите: Милчев предупреди за скрито поскъпване на ГО
ЦСКА прави най-сензационния трансфер в българския футбол - взема капитан на Реал Мадрид
